svchost.exe využivá až 100% zdrojů

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SneakerXZ 16. 12. 2006 14:34

Zdravim, mám takový problém.

Když pustim PC tak využití CPU vyleze skoro na 100% a využítí paměti je okolo 100MB a to všechno jedinej proces. Toto trvá asi 5minut a pak to klesne na přijatelnou úroveň.(tzn. tak jako je běžné na jiných CP). Když proces ukončim tak vše začne fungovat dobře. Pouze skin se přehodí na obyčejný, ale jen na chvilku pak se to vráti do normálu.

Obrázek

Víte o nějakém řešení? Jinak, že by to mohl byt nějaký vir nebo spyware to mohu teměř 100% vyloučit, jelikož antivirus nic nenajde a jiný hledače spyware taky nenachazí nic.
SneakerXZ
Junior

Odeslat příspěvekod Filip_Hanker 16. 12. 2006 14:51

mám ten istý problém, ukončením procesu ale stratím možnosť obnovenia sieťovej konektivity po prvom stopnutí, t.j. napríklad keď vypnem a zapnem WiFi, už nefunguje.

Chystám sa zapátrať, v čom je problém, dám vedieť.
Filip_Hanker
Šéfredaktor SK projektov

Odeslat příspěvekod cinan 16. 12. 2006 14:58

SneakerXZ píše:Jinak, že by to mohl byt nějaký vir nebo spyware to mohu teměř 100% vyloučit, jelikož antivirus nic nenajde a jiný hledače spyware taky nenachazí nic.h/quote]
jj, to som aj ja vylucil ked som mal taky isty problem. Nijak som ho nevyriesil, pretoze po dalsom restarte uz to bolo v poriadku, myslim ze za to mohla nejaka chybna aplikacia - skus v Task Manageri najst nejaku aplikaciu, ktoru mozes vypnut
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod Dave21 24. 12. 2006 18:25

Měl jsem stejny problem ... taky CPU na max. po nejakou dobu. Nainstaloval jsem AVG anti-spyware a ten našel svchost.exe jako vir. Takže tahle položka se pouze tváří jako systémová součást ale je to vir. Samozřejmě, že svchost.exe je v systemu ale pokud se podíváte do procesů je tam těch svchostů více a jeden je vir. Odstranil jsem ho a neni problem. Používám i Spybot a Adaware ale ani jeden nenašel. Doporučuju kombinovat aspoň tyhle 3 programy. :wink:
Dave21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 12. 2006 18:40

Asi bych to pořešil cestou nejmenšího odporu - format C: a reinstal widlí. Pokud máš PC doma a máš disk rozdělený, nic bych neřešil. Přetáhnout dokumenty atp. a jít na to. Nemá smysl rozebírat "kterej software mi v tom dělá borde", pokud to není absolutně jasné, když to jde, něco nainstaluješ a bum.

Takhle to je jinak hledání jehly v kupce sena.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod iwigirl 24. 12. 2006 19:00

milsimr píše:Asi bych to pořešil cestou nejmenšího odporu - format C: a reinstal widlí. Pokud máš PC doma a máš disk rozdělený, nic bych neřešil. Přetáhnout dokumenty atp. a jít na to. Nemá smysl rozebírat "kterej software mi v tom dělá borde", pokud to není absolutně jasné, když to jde, něco nainstaluješ a bum.

Takhle to je jinak hledání jehly v kupce sena.l/quote]

reinstal?? vytizeni svchost na 100% zpusobuji aktualizace windows..vetsinou..

Dave: svchost v system32 nikdy vir neni... mozna si to pletes se scvhost, svhost,schost a podobnymi zkomoleninami, za ktere se viry maskuji.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod *Sonny* 24. 12. 2006 23:08

Nepouzivas nahodou MS Office 2003 a Outlook 2003? mne to zacalo robit ked som to nainstaloval v kombinacii s microsoft update (nie winupdate)
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior