Přihlášení do XP bez hesla, pokud uživatel má heslo

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod salascz 23. 12. 2006 18:29

- Mám XP Prof., pro přihlášení uživatelů používám klasickou úvodní obrazovku.
- Moji uživatelé mají nastavené hesla z důvodu přístupu ke sdíleným souborům na jiných počítačích. (konkrétně mi jde hlavně o připojení k tiskárně, přičemž nechci povolovat učet Guest, aby nemohli tisknout jiní uživatelé než moji...) - NEPOUŽÍVÁM jednoduché sdílení v XP...
- Nastavit automatické spouštění na jednoho z nich se mi moc nehodí

Potřeboval bych, aby po nich přihlašovací okno ty hesla nechtělo :), jde to nějak? Díky...
salascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod *Sonny* 23. 12. 2006 18:34

Registry Mechanic Professional ponuka nastavenie "autologin". Zapamata si posledne prihlasovacie udaje, pri starte sa zobrazi prihlasovacia obrazovka a uzivatel sa automaticky prihlasi bez zadavania udajov. Bude to zrejme nejaka mala uprava v registroch, ktora sa da urobit aj manualne, ale neviem kde. :(
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod salascz 23. 12. 2006 18:41

raděj bych byl asi pro to přímou úpravu v registrech.. nebo v nějakém nastroji od microsoftu...
každopádně potřeboval bych si ty hesla pamatovat pro 3 uživatele, to by tam šlo?
salascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod *Sonny* 23. 12. 2006 18:49

Pre troch nie. Princip je v tom, ze pouzivam win XP Home a ten mi neumoznuje zapamatanie hesla pre sietovy disk. Prihlasoval som sa teda s pristupovym menom a heslom totho disku aj k win a automaticky mi povolilo pristup bez dalsieho zadavania aj k sietovemu disku. Vadilo mi vsak, ze to heslo od admina bolo dost zlozite a dlhe, cize kazdodenne zadavanie bolo neprakticke. Nakolko tento pocitac vyuzivam iba ja, funkcia "autologin" po zapnuti prihlasi mna ako uzivatela aj s menom a heslom (bez zadavania pri starte). Ty asi potrebujes nieco pre viac uzivatelov.
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod qmqm 23. 12. 2006 18:52

zkus TwaekUI
funguje spolehlive, nastavis si jmeno a heslo a po restartu se ti zaloguje automaticky, klidne i do domeny
qmqm
Junior

Odeslat příspěvekod salascz 23. 12. 2006 18:56

Jenže ja si potrebuju vybrat kterého spustím, to mi Tweak dovolí? Kdybych měl jednoho uživatele tak to udělám přes "control userpasswords2" a nechodím na fóra :)
salascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lord Elrond4. 23. 12. 2006 19:54

Ak to chápem, chceš, aby si uživateľ proste vybral účet a ono ho to samo prihlásilo. To je IMHO úplná blbosť, v tom prípade by sa hociktorý uživateľ mohol prihlásiť pod iným... A niektorí škodoradostnejší by mohli urobiť všeličo...
Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."
Lord Elrond4.
Junior

Odeslat příspěvekod salascz 23. 12. 2006 20:03

jo přesně tohle chci, je mi jasné že je to z pohledu bezpečnosti blbost a že si můžou lézt do věcí, ale o to mi nejde, nejde o podnik, potřebuju to doma.

Rozuměj: je to pro lidi co nikomu naschval neudělají, protože to prostě nezvládnou + nechcou si pamatovat hesla :-D
salascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lord Elrond4. 23. 12. 2006 20:13

Aha, tak to je ok. :) V tom prípade by som si tam asi hodil iba welcome obrazovku a nedal nikomu heslá. :)
Manželka posílá programátora nakoupit. Kup deset rohlíků a když budou mít vejce, kup jich 30. Programátor přijde do obchodu a povídá: "Máte vejce ?" "Ano, máme" odpoví prodavačka. "30 rohlíků, prosím."
Lord Elrond4.
Junior

Odeslat příspěvekod salascz 24. 12. 2006 00:01

jo, to sem tak měl, jenže pak zase neudělám to sdílení tak, abych mohl sdílet jenom pro ně...
(ty PC jsou v takove menší síti a já rozhodně nechci soubory, popř. tiskárnu pustit pro všechny...)
salascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod votrelec 24. 12. 2006 00:17

no vyries to takto. tu vzdialenu tlaciaren spristupni pod guestom, ktoremu nastav heslo. potom tym tvojim pouzivatelom staci zadat meno guest a heslo len prvy krat, potom si to uz zapamata....
..:. jungle forever:.
votrelec
Junior

Odeslat příspěvekod dakto25 24. 12. 2006 00:29

mozes vytvorit u seba nove -pomocne konto, ktore musi mat aj heslo (napr. 123) a toto konto rozdaj ostatnym s tym ze ked ho zadaju prvykrat tak si ho daju zapamatat a ...
dakto25
Junior

Odeslat příspěvekod spown 24. 12. 2006 00:36

Pod XP-ckom si vypni jednoduche zdielanie (niekde v nastraveniach ale uz sa ma nepytaj kde.. ) a daj povolit Advanced sharing ci ako sa to volalo.. to ti umozni vybrat opravnenia pre sharing.. tam si skrtnes uzivatelou co chces a nechces aby mohli a mas po probleme.. len si musis najst kde sa ten sharing prepina ;) robil som to asi pred rokom takze si to uz nepametam..
spown
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dakto25 24. 12. 2006 00:59

spown píše:Pod XP-ckom si vypni jednoduche zdielanie (niekde v nastraveniach ale uz sa ma nepytaj kde.. ) a daj povolit Advanced sharing ci ako sa to volalo.. to ti umozni vybrat opravnenia pre sharing.. tam si skrtnes uzivatelou co chces a nechces aby mohli a mas po probleme.. len si musis najst kde sa ten sharing prepina ;) robil som to asi pred rokom takze si to uz nepametam..

pust si prieskumnika resp tento pocitac a tam - nastroje - moznosti zlozky - zalozka zobrazenie
dakto25
Junior

Odeslat příspěvekod salascz 24. 12. 2006 02:19

Dík že se snažíte mi pomoc ale ke všemu mám nějaké výhrady :-(
1) to spown:
Pod XP-ckom si vypni jednoduche zdielanie (niekde v nastraveniach ale uz sa ma nepytaj kde.. ) a daj povolit Advanced sharing ci ako sa to volalo.. to ti umozni vybrat opravnenia pre sharing.. tam si skrtnes uzivatelou co chces a nechces aby mohli a mas po probleme.. len si musis najst kde sa ten sharing prepina ;) robil som to asi pred rokom takze si to uz nepametam..

Ja vim jak se odstranuje jednoduche sdileni, to samo odstraněné mám, jenže přes "klasiku" potřebuju mít u těch účtů na uživatele heslo... a to právě chci pořešit..

2) to dakto25

quote]mozes vytvorit u seba nove -pomocne konto, ktore musi mat aj heslo (napr. 123) a toto konto rozdaj ostatnym s tym ze ked ho zadaju prvykrat tak si ho daju zapamatat a ...

tohle zkusím, uz jsem to jednou dělal, ale pořádně to nefungovalo, resp. z ničeho to najednou tu tiskárnu ztrácelo...

3) to votrelec

tquote]no vyries to takto. tu vzdialenu tlaciaren spristupni pod guestom, ktoremu nastav heslo. potom tym tvojim pouzivatelom staci zadat meno guest a heslo len prvy krat, potom si to uz zapamata....

guesta nechci... pokud mu dám heslo tak se dostanu do bodu 2)

ale dík za reakce, zítra znova zkusím vytvořit to co je popsané v bodě 2), aby ten štědrý den rychlej utekl :-D
salascz
Kolemjdoucí

Další stránka