Sí?ové okolí ve windows 2k

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod universal 23. 12. 2006 21:16

Zdravim...

Mám takové dva malé problémy

1.) Ve windows 2k jsem si PC připojil do sítě kde mám i DHCP server. Všechno proběhne v pohodě, DHCP přiřadí IP adresu. Nastavil jsem si jméno PC a Pracovní skupinu ( osatně to mám i na jiných PC. Do sítě se to sice připojí natáhne si to IP adresu ale okolní počítače mi to nezobrazí :( ... nevim co s tim Prosim poraďte mi ...

2.) Něco obdobného mám i s jiným Pc na kterém je W98 ten se do sítě připojí v pohodě, natáhne si to IPčko, vidí okolní počítače, ale zase okolní počítače nevidí tento PC...

Předem děkuji, za odpovědi a rady.

PS: Přeji hezké Vánoce a Šťastnej novej rok :-P :))
universal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lord_Lojza 23. 12. 2006 22:09

Na vině je funkce (chyba?) Windows 2000, která při procházení počítačů prohledává také naplánované úkoly.
To může zbrzdit prohlížení až na 30sekundové prodlevy. Pokud jste z těch, která tato funkce trápí,
musíte si to opravit v registrech v klíči:
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NameSpace

Zde vyberte klíč {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF} a smažte ho. Pokud byste to chtěli někdy vrátit,
vyexportujte si tento klíč do souboru před tím, než ho smažete.
Možná někdo vyžaduje, aby se vzdáleně prohledávaly i naplánované úkoly, osobně ale žádného takového neznám.
Výsledek nastavení by se měl projevit okamžitě, není ani nutné restartovat počítač.
Konfigurace, obsluha a zabezpečení serverů, běžících na OS linux, bezdrátové sítě, programování v Delphi a Fox, webdesign HTML, XHTML, CSS, PHP, MYSQL, HW a SW PC ...
Lord_Lojza
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod universal 24. 12. 2006 02:18

Jasný díky ti člověče. Já jsem tohleto četl, i to mám někde uložené, ale nemohl jsem to za boha najít. Thx
universal
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků