Vyplatí se formátovat?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yankee_VB 27. 12. 2006 17:32

Zdravím,
asi se nejedná o tradiční problém, nicméně bych se chtěl zeptat, jestli se mi vyplatí zformátovat a nainstalovat nový systém (opět xp pro) po 1 roce a 7 měsících. Tady na fóru to někteří doporučují po roce apod. Jde mi o to, jestli se mi alespoň trochu nezrychlí systém - ačkoliv používám ccleaner pro čištění souborů i registrů, korektně vše odinstalovávám, systém se mi poslední dobou zdá hodně pomalý. Třeba po zadání hesla musím až 2 min čekat, než disk přestane číst. Vyřeším něco formátem? Zavirovaný systém nemám, používám relativně nenáročný Kaspersky IS 6, ve startupu mám jen nejnutnější programy. HW sestava je +- nadprůměrná.

Díky
Yankee_VB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 12. 2006 17:42

Ano urcite to na rychlosti pomuze. Ani sebelepsi cistici program nevycisti vse a neco se proste stale bude nekde zadrhavat. Format a nova instalace je jedina moznost jak system zrychlit.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Yankee_VB 27. 12. 2006 18:18

Nargon píše:Ano urcite to na rychlosti pomuze. Ani sebelepsi cistici program nevycisti vse a neco se proste stale bude nekde zadrhavat. Format a nova instalace je jedina moznost jak system zrychlit.


Díky za odpověď, ještě bych se chtěl zeptat, jestli náhodou někdo neví, kdy vyjde česká verze Internet Exploreru 7 a Windows Media Playeru 11.
Yankee_VB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flavius 27. 12. 2006 19:57

Tohle jsem vyresil jednou navzdy tim ze po naistalovani systemu a instalaci vsech programu ktere pouzivam si zalohuju regedit a pokud nastane problem vratm tam ten puvodni. Pomazat tech par veci nebo doinstalovat to co bylo potom je sranda .
Flavius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flavius 27. 12. 2006 19:58

Jeste bych zapomel je to skvela ochrana kdyz uz chytnes nejakou tu blechu do kozichu
Flavius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubčo 27. 12. 2006 20:03

Používam Acronis True Image a som v pohode...
Odporúčam zakúpiť 8)
Lubčo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yankee_VB 27. 12. 2006 20:09

Flavius píše:Tohle jsem vyresil jednou navzdy tim ze po naistalovani systemu a instalaci vsech programu ktere pouzivam si zalohuju regedit a pokud nastane problem vratm tam ten puvodni. Pomazat tech par veci nebo doinstalovat to co bylo potom je sranda .


To je docela tvrdy zpusob, ne? Ja bych se toho asi bal... Ten system zatim necham jak je a az budu mit vic casu, tak to zlikviduju, po nove instalaci udelam zalohu v ghostu a kdykoliv ji pouziju, kdyz se system zpomali. Jen jsem si rikal, jestli nejsem trochu paranoidni, kdyz resim, ze se mi system najizdi cca 2 min... Ale asi by to rychlejsi byt mohlo.

Presto dekuji :wink:
Yankee_VB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yankee_VB 27. 12. 2006 20:11

[quote="Lubčo";Používam Acronis True Image a som v pohode...
Odporúčam zakúpiť 8)8/quote]

Byl jste rychlejsi, ano, to jsem si take rikal, ze asi bude nejlepsi.
Yankee_VB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 27. 12. 2006 20:16

Obvykle pouzivam kazdy system nekolik let a nepreinstalovavam ani v pripade vymeny komponent jakodeska atd.... Zesytemu si delam pravidelne zalohy ghostem a v pripade problemu se da vratit treba o mesic dozadu, ale i k takovemu reseni jsem byl donucem sahnout zatim jen jednou.

Se systemem nemam zadny problem a stale funguje bezvadne.

Nechapu lidi, kteri resi vse preinstalovanim systemu a dokonce se jeste domnivaji, ze je nune nejenom system preinstalovat, ale i preformatovat disk.

Takovymto zpusobem se nikdy nenaucite udrzovat svuj system v bezvadnem stavu.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 12. 2006 20:26

Yankee_VB píše:kdy vyjde česká verze Internet Exploreru 7 a Windows Media Playeru 11.1/quote]

Mno tak to fakt nevim. IE pouzivam 6ku a to jen na internet banking, kterej vyzaduje IE :) a WMP pouzivam verzi 6.4 ktera mi plne postacuje tak nevim kdy bude 11ka s cestinou.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Podhy 28. 12. 2006 00:41

zkuš ještě defragmentaci disku to občas taky razantně zpomaluje počítač pokud potřebuje pracovat s diskem
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 28. 12. 2006 00:52

x-father píše:Obvykle pouzivam kazdy system nekolik let a nepreinstalovavam ani v pripade vymeny komponent jakodeska atd.... Zesytemu si delam pravidelne zalohy ghostem a v pripade problemu se da vratit treba o mesic dozadu, ale i k takovemu reseni jsem byl donucem sahnout zatim jen jednou.

Se systemem nemam zadny problem a stale funguje bezvadne.

Nechapu lidi, kteri resi vse preinstalovanim systemu a dokonce se jeste domnivaji, ze je nune nejenom system preinstalovat, ale i preformatovat disk.

Takovymto zpusobem se nikdy nenaucite udrzovat svuj system v bezvadnem stavu.


nekolik let? tak tim jsi me dostal, pokud nepouzivas pocitac pouze na word a excel tak nechapu jak se ti tohle muze darit, pak by mne napadlo jeste par moznosti 1. nemas internet 2. nebezis na windowsu :D
cyber kaktus
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 28. 12. 2006 11:19

Nevyplati. Pokud startuji pocitac denne a zrychleni startu je asi 30 sec., pak usetrim za rok cca 3 hodiny. Instalace systemu a vsech utilit a programu, obnova ze zalohy dat, nastaveni atd. trva jak dlouho? Obvykle vice nez 3 hodiny. Takze: Pridelam si praci a potrebuji mit cca pulden volna VCELKU k dispozici na tuto akci.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndyF1 28. 12. 2006 11:27

Yankee_VB > Pouzivas rezim spanku namiesto vypnut ?Len tak na okraj.
AndyF1
Junior

Odeslat příspěvekod Milhaus67 28. 12. 2006 12:37

Také doporučuji prográmek Acronis True Image. Po přeinstalování jsem si udělal čistou zálohu díky tomuto programu. Když už něco neběží tak jak má, tak díky image se dá systém obnovit do původního stavu během 10 minut.
A jen tak mezi námi, kupovat tento program není až tak nutné.
Milhaus67
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků