presun WinXP z jednoho disku na druhy

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod wain 21. 1. 2007 14:25

pomoci norton ghost sem zkopiroval cely obsah disku ze stareho na novy. windows nabehne ale nespusti se uplne. misto obrazovky "Vitejte" tam je jenom logo windows XP a nic vic to nedela... nevite nekdo prosim co s tim? Diky za kazdou radu...
V dnešnim světě kompjůtrů jůtrůtrů...
Pravdu ma jenom bouchačka.!?
wain
Junior

Odeslat příspěvekod s.o.t.e.k 21. 1. 2007 14:44

a nouzovej rezim chodí?
s.o.t.e.k
Junior

Odeslat příspěvekod wain 21. 1. 2007 14:53

nouzovy taky nechodi, jakkoliv sem to spoustel tak to same, to jako najede do windows, ale vzdycky je tam jenom to logo win xp misto napisu vitejte.
wain
Junior

Odeslat příspěvekod slay 21. 1. 2007 15:13

Zkus nechat připojený oba (starej i novej) a naklonovat obsah disku kde máš wokna na ten novej.
slay
Junior

Odeslat příspěvekod wain 21. 1. 2007 15:17

no tak to sem asi ale udelal. norton ghost udela bitovou kopii celeho obsahu disku... proste obe partition (na starem i novem hdd) maji uplne stejnou velikost a stejny obsah
wain
Junior

Odeslat příspěvekod s.o.t.e.k 21. 1. 2007 15:35

mas posledni verzi ghosta? kdysi mi to obcas takhle zlobilo ale posledni verze jede OK. pouzivam ho z hirens bootCD 8.7
s.o.t.e.k
Junior

Odeslat příspěvekod wain 21. 1. 2007 15:44

no kopcil sem to pres Norton ghost 9. nevim jaky v tom je rozdil ze by to traba slo v 10tce... no ted to zkousim kopcit pres partition magic 8. snad to pojede...
wain
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 21. 1. 2007 15:56

Zcela určitě jsi udělal klasickou chybu: Dopustil jsi, aby se nový disk ocitl ve starých Windows před klonováním. Žádný jiný klonovací nástroj ti nepomůže, ani formátování nového disku. Windows už prostě mají pro tento disk (resp. pro číslo jeho svazku) přiřazeno písmeno a od určitého okamžiku náběhu Windows z tohoto nového disku se jeho písmeno (dosud C:) změní a má to tebou popisovaný efekt.
Hledej tady v poradně, podrobně jsem popisoval co dělat a už se mi to nechce psát znovu (důležité je mít ještě Windows na starém disku, na to nezapomínej, ať si to mezitím nesmažeš).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 21. 1. 2007 15:59

ty windows sou neskutecny. mimochodem na klonovani je dobry nastroj gparted, je zdarma. neni nutne kupovat drahy norton ghost.
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 21. 1. 2007 16:20

Kdybys hledal, našel bys můj "Návod pro všechny" na přesun Windows z jednoho disku na jiný:

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?p=371894

;)

PS: Kopii disku - dokonce za chodu systému - by měl umět i freeware software DriveImage XML, který slouží k zálohování oddílů a jejich kopírování. Pracuje na principu ve Windows obsažené služby stínová kopie svazku.

Více na http://www.runtime.org/dixml.htm
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 21. 1. 2007 16:36

[quote="Pytlík";Zcela určitě jsi udělal klasickou chybu: Dopustil jsi, aby se nový disk ocitl ve starých Windows před klonováním. Žádný jiný klonovací nástroj ti nepomůže, ani formátování nového disku. Windows už prostě mají pro tento disk (resp. pro číslo jeho svazku) přiřazeno písmeno a od určitého okamžiku náběhu Windows z tohoto nového disku se jeho písmeno (dosud C: ) změní a má to tebou popisovaný efekt.
Hledej tady v poradně, podrobně jsem popisoval co dělat a už se mi to nechce psát znovu (důležité je mít ještě Windows na starém disku, na to nezapomínej, ať si to mezitím nesmažeš).s/quote]

Pokud by použil postup, který jsem zveřejnil tady, tak tam je naopak potřeba vložit disk ještě před tím do běžícího systému.

Nyní může pomocí odkazovaného postupu stejně snadno opravit registr zkopírovaného systému. Stačí, aby zapojil oba disky, spustil původní kopii Win, spustil regedit, připojil soubor SYSTEM ze složky windows\system32\config na druhém disku (řekněme třeba d: ) a změnil hodnotu DosDevices\ (třeba D: - podle toho, jak mu Win ten disk vidí) na DosDevices\C: a naopak C: zaměnil za D:
(Na začátku samozřejmě nejprve změnit DosDevices\C: na nějaké neexistující písmeno, pak změnit nový disk na C: a původní prejmenované C: na písmeno nového disku - třeba D: )

Více v původním odkazovaném postupu.
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior

Odeslat příspěvekod s.o.t.e.k 21. 1. 2007 17:21

tak snad by pomohlo jeste toto

http://www.winkeyfinder.com/index.php?o ... einfo&id=1

soucasti tohoto sikovnyho programku je utilitka na zjisteni a zmenu cisla svazku formatovaneho HDD

myslim si ze kdyz se wokna prenesou na jinej HDD s jinym cislem tak nemusej nabehnout korektne
s.o.t.e.k
Junior

Odeslat příspěvekod wain 21. 1. 2007 17:24

vyreseno. diky za rady:o) vymazal sem ten novy disk z registru a zkopcil...
wain
Junior