defragmentace - vyplatí se a jak dlouho to může trvat?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod frdqop 12. 2. 2007 14:50

Chtel bych provest defragmentaci na XP.
Na nb mam 10GB ze 100GB volnych, tzn. uvolnim jeste aspon 5GB.
Celkova fragmentace 22%
fragmentace souboru 42%
Fragmentace volneho mista 2%
...
(btw:daji se tu na foru nejak jednoduse vkladat obrazky?)


Jelikoz jsem to jeste nedelal chtel bych se zeptat jestli se to vyplati defragmentaovat?
Jak dlouho to muze trvat?
Muzu pri tom pracovat na nb nebo ho radsi nechat byt?
A zajimalo by me jestli pokud se pri tom resne nb neprijdu o data?

budu vdecny za jakoukoliv radu[/img]

// Howard - upraven titulek
frdqop
Junior

Odeslat příspěvekod Benjamin 12. 2. 2007 14:54

Pokud vim, tak ten program vydava doporuceni pote, co provede analyzu. Pracovat bys v te dobe vubec nemel. Ztraty dat se nemusis bat vic, nez kdykoliv jindy.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod markosio 12. 2. 2007 15:00

Defragmentace disku by se měla dělat alespoň jednou za týden a le záleží na tom jak aktivně se strojem pracuje. Pokud zpracováváš neustále nějaké dokumenty tak i častěji. data se totiž ukládájí na disk tam kde je zrovna volné místo a to po různých částech a ty se tou defragmentací spojí. je psané pouze laickou formou, žádne odborne terminologie jsem vědomě nepoužil.
markosio
Junior

Odeslat příspěvekod frdqop 12. 2. 2007 15:34

a jak dlouho to zabere? 2hodky?
frdqop
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 12. 2. 2007 15:44

Asi tak ty dvě hoďky to tak může být +-.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 12. 2. 2007 16:06

[OT]
frdqop, taky jsem kdysi dávno nevěděla, jak sem nacpat obrázky. :mrgreen:
Podívej se na Poradte jak vlozit obrazek do tematu a
Jen si testuji vložení obrázku
[OT]
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NickRabit 12. 2. 2007 17:28

lidi kdyz jste u te defragmentace, jakej pouzivate nastroj? Ja na notasu pouzivam O&O Defrag a metodu Complete/acess. Jakoy defragmentator preferujete a jakou metodu defragmentace by jste doporucili pro notebook? Diky
Lenovo ThinkPad R60, Intel Core 2 Duo 1.83GHz,1GB Ram, 100 GB HD, Ati Radeon x1400, wifi, BT, DVD-RW,
Win. Vista Bussines(original)
NickRabit
Junior

Odeslat příspěvekod *Sonny* 12. 2. 2007 17:32

Mne zrovna v praci po defragmentacii nenabehol komp. Defragmentoval som, potom som ho vypol (sobota poobede), a dnes rano (pondelok) nic. Mrtvy. Nacitanie win, modra smrt a uz nenabehne ani do nudzoveho rezimu.

Holt smola ...


:(
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NickRabit 12. 2. 2007 17:37

*Sonny* píše:Mne zrovna v praci po defragmentacii nenabehol komp. Defragmentoval som, potom som ho vypol (sobota poobede), a dnes rano (pondelok) nic. Mrtvy. Nacitanie win, modra smrt a uz nenabehne ani do nudzoveho rezimu.

Holt smola ...


:(


no me se defragmentaci povedlo uz zase 2x dorazit disk.... :) , jednou tak pred mesicem me umrel disk u notebooku Asus a kdysi davno pri jeste 10GB disk se taky nejak dorazil......
NickRabit
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 13. 2. 2007 06:55

Pokud ti pri defragmentaci odejde disk tak byl na pokraji smrti uz pred ni. Pri defragmentaci se jen presouvaj data takze nevidim duvod proc by to melo nicit disk. Spis to pak funguje jako takovy zatezovy test pro disk. Pokud neco odejde byl to smejd nebo stara polomrtva, vybehana herka. A nebo vadnej kus. Dlouho sem nedefragmentoval, protoze nemam dost mista na disku. Ale pokud jsem nekdy defragmentoval tak v Nortonu a jeste sem mel nastaveno, aby cely swap daval na uplny zacatek disku. :) Jinak v OO asi complete/access neni spatna volba.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petopalec 13. 2. 2007 09:02

na defrag mi uplne postačuje ten vo win: c:\, pravým mišítkom vlastnosti, karta nástroje a defrag.ani raz sa nestalo že by mi plechovka skolabovala
Ľudia, nevešajte hlavy. Zajtra bude HORŠIE!
petopalec
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 13. 2. 2007 09:19

na defragmentaci doporucuju stahnout nejaky nastroj 3. stran, protoze ten standardni ve Windows je pomaly a neefektivni
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků