Jaký freeware používáte na čištění registrů?

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod T.E.DD.Y 29. 12. 2007 19:31

sirius1983 píše:může mi někdo vysvětlit rozdíl mezi čištěním registrů a defragmentací? Díkn/quote]


Defragmentace, je proces, při kterém jsou soubory a složky optimálně přeházeny na disku.

Nýbrž nevím jak přesně popsat mazání registrů. Snad jen že je to proces při kterém, se maže zbytečné "smetí" po aplikacích.

To Redneck na mazání registrů doporučuji program CCleaner.
Když vím poradím.
T.E.DD.Y
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 29. 12. 2007 19:42

tazatal měl nejspíš na mysli čištění registrů a defragmentaci registrů...čištěním v registrech vznikají "prázdná místa", která jsou odstraněna právě při defragmentaci...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.DD.Y 29. 12. 2007 20:08

Omlouvám se špatně jsem pochopil otázku. :oops:
Když vím poradím.
T.E.DD.Y
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 29. 12. 2007 20:47

čili když používám ccleaner na čištění registrů, je nutné mít ještě něco jiného na defragmentaci, ať už souborů na disku nebo promazaných registrů? Pokud ano, můžete něco doporučit?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 29. 12. 2007 21:10

nezbytně nutný to není (mezi náma, nadbytečný položky v registrech nemají na rychlost systému tak dramatickej vliv, pokud vyloženě nezpůsobují nějaký nestandardní, ba přímo chybový, chování aplikací, či samotnýho systému), ale když už tedy pravidelně pročišťuješ registry, určitě by jim nějaká ta defragmentace neuškodila...

jeden z nejznámějších freeware registrydefrag programů je například AusLogics Registry Defrag
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 29. 12. 2007 21:16

no a mimo to jestě existuje teda defragmentace disku,tu stačí provádět standartním programem co je ve windows nebo je lepší něco samostaného?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.DD.Y 29. 12. 2007 21:23

Na defragmentaci stačí standartní program ve woknech. ;-)
Když vím poradím.
T.E.DD.Y
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asgy 29. 12. 2007 21:43

Na cisteni pouzivam CCleaner (registry, docasny soubory atd.) a na defragmentaci bud standardni program ve Win (podle me celkem neucinny) a nebo existuje podle me vyborny O&O Defrag - ten ale neni free...
Time waits for no one...
asgy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 29. 12. 2007 22:11

a nějaký free defragmentační program, co je dobrý?
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.DD.Y 29. 12. 2007 22:42

Vyzkoušejte: http://www.slunecnice.cz/sw/oo-defrag-free/ Kdyby byly nějáké problémy s programem řekněte. :-)
Když vím poradím.
T.E.DD.Y
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sirius1983 29. 12. 2007 23:03

bohužel jsem zapoměl dodat, že mám vistu a tu tento prográmek údajně nepodporuje...
sirius1983
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asgy 29. 12. 2007 23:09

no ona ta free verze je hodne stara a hodne omezena..ta full verze O&O Defrag 10 aktualne..ale myslim, ze co byly v Computeru nekdy testy, tak tenhle vyhral, pokud se dobre pamatuju... ja osobne o jine free alternative na stejne urovni nevim...pokud nechcete pouzivat ten co je integrovany ve Win, tak podle me stoji za to si opatrit ten O&O Defrag...
Time waits for no one...
asgy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.DD.Y 29. 12. 2007 23:19

Možná mě napadl ještě tento: http://www.slunecnice.cz/sw/auslogics-disk-defrag/
S tímto programem nemám zkušenosti.
Když vím poradím.
T.E.DD.Y
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 12. 2007 12:27

Ahoj,

já na defragmentaci registrů používám WinAso RegDefrag. Stáhnout se dá na gigamania.cz.

Bohužel nevím, zda podporuje Win Vista.
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T.E.DD.Y 30. 12. 2007 13:30

Dobrý den,
program WinAso RegDefrag podporuje tyto os Win Me, Win XP, Win 2000, Win 2003, Win 98. Vistu tam nevidím.
Když vím poradím.
T.E.DD.Y
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků