system Idle processes na 99%

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _mario_del_alpy 8. 3. 2007 12:55

zdravim ...
chcem sa opytat dve veci:
1. z casu na cas mi zamrzne po starte komp a v task managerovi mi ukaze ze system idle processes vyuzivaju na 99% CPU. iny proces nejde. mozete mi poevdat co sa to deje ?? a kym sa vrati do normalu ze vsetko ide ako ma tak ubehne aj 10 minut.
2. ako sa vkladaju obrazky do prispevku ?? chcel som vlozit obr z task managera ale neviem ako :oops:

vdaka za odpovede :roll:
_mario_del_alpy
Junior

Odeslat příspěvekod hlava81 8. 3. 2007 12:58

_mario_del_alpy píše:zdravim ...
chcem sa opytat dve veci:
1. z casu na cas mi zamrzne po starte komp a v task managerovi mi ukaze ze system idle processes vyuzivaju na 99% CPU. iny proces nejde. mozete mi poevdat co sa to deje ?? a kym sa vrati do normalu ze vsetko ide ako ma tak ubehne aj 10 minut.
2. ako sa vkladaju obrazky do prispevku ?? chcel som vlozit obr z task managera ale neviem ako :oops:

vdaka za odpovede :roll:

1) idle process je necinny proces systemu. Pokud vyuziva CPU na 99%, tak to znamena, ze CPU je na 99% NEvyuzity !

2) obrazky se vkladaji pres znacku IMG, tedy kliknes si nahore v nastojove liste na Img, vlozis adresu obrazku a znova kliknes na Img.

Obrazek musis nejprve nahrat nekam na server - http://www.xs.to, http://www.imageshack.us apod...
hlava81
Junior

Odeslat příspěvekod profig 8. 3. 2007 12:59

To znamena ze ziadne procesy vyuzivaju 99% vykonu procesora.
profig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _mario_del_alpy 8. 3. 2007 13:02

1. no super ... a preco potom je zarmznuty 10 minut :) ???
2. takze ak chcem vlozit obr ulozeny na kompe tak to nejde len tak obklukou cez upload niekede inde ???
viem, ze nic neviem.
_mario_del_alpy
Junior

Odeslat příspěvekod hlava81 8. 3. 2007 13:08

_mario_del_alpy píše:1. no super ... a preco potom je zarmznuty 10 minut :) ???
2. takze ak chcem vlozit obr ulozeny na kompe tak to nejde len tak obklukou cez upload niekede inde ???

1) nevim co ti zamrzava pocitac. zrejme nejaky HW komflikt. idle process na 99% ale tezko
2) presne tak. naprimo to nejde
hlava81
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 8. 3. 2007 13:09

Pokud nedodas upresnujici informace tezko poradit - urcite se to deje NEKDY (souvislost s explorer.exe napr). Mrkni do eventlogu, do persistent network connections, shell addons ...

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod _mario_del_alpy 8. 3. 2007 13:20

no upresnujuca informacia je dost tazko zistitelna ... nerobi to velmi casto. len z casu na cas (asi 1x za tyzden a to vtedy ked surne potrebujem narychlo komp) ... dajme tomu ze viem co je persistent network conection (hoci ani len netusim co to je :cry: )... co by som tam mal hladat ??? a kde to najdem ??? a tie shell addons taky tak ...
_mario_del_alpy
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 8. 3. 2007 13:24

1. net use * /delete
2. treba Autoruns od sysinternals/ms

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod _mario_del_alpy 8. 3. 2007 13:30

autoruns mam ... co by som tam mal hladat ???
viem, ze nic neviem.
_mario_del_alpy
Junior

Odeslat příspěvekod dadasfx 8. 3. 2007 13:38

me se taky nekdy stane ze pri startu mi nabehne napul a pak se sekne. Myslim ze to ma nasvedomi uz skoro vyslouzilej hdd a nejake vadne sektory.Takze i toto muze byt tvuj problem s tim zamrzanim a co se tyce tech obrazku jeste je moznost to dat sem http://www.ukazto.com a po nauploadovani ti to vyhodi uz pro fora nachystany link i s img na koncich
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod _mario_del_alpy 8. 3. 2007 13:40

no ten pocitac ma rok ... takze starobou to byt nemoze si myslim :) ... jedine zeby starol az prirychlo...
viem, ze nic neviem.
_mario_del_alpy
Junior

Odeslat příspěvekod iggiiggi 8. 3. 2007 13:41

Task manager pocita do Idle process aj Interrupt a DPC. AK je nejaky problem s HW, pripadne ak nejaky HW vyvolava vela preruseni, tak task manager nedetekuje CPU zatazenie ale v skutocnosti je CPU zatazene.
iggiiggi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caderom 8. 3. 2007 15:54

Rady
- Defragmenuj disk
- Podívej se do správce služeb a zbytečné nech spouštět ručně
- Vylaď PC pomocí nějakého programu (např. TuneUp Utilities) -> kontrola a vyčištění registrů, vyčištění Po spuštění (v nabídce Start není vše), urychlující nastavení
- Popřemýšlej, jestli si do PC neinstaloval nějaký nový program nebo jeho aktualizaci (Měl jsem podobný problém, který způsobovala virtuální mechanika nové verze Alcoholu 120%)

Zajímavé ale je, že tobě to blbne jen občas ... :?:
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lolofon 8. 3. 2007 16:14

....a vypni si automatic updates. dlho som nevedel, co mi vytazuje procak aj 3 minuty po boote (svchost - 99% CPU a brutalne vela pamate ). vypol som automatic updates a je po probleme....
Lolofon
Junior

Odeslat příspěvekod _mario_del_alpy 9. 3. 2007 06:41

Caderom píše:Rady
- Defragmenuj disk
- Podívej se do správce služeb a zbytečné nech spouštět ručně
- Vylaď PC pomocí nějakého programu (např. TuneUp Utilities) -> kontrola a vyčištění registrů, vyčištění Po spuštění (v nabídce Start není vše), urychlující nastavení
- Popřemýšlej, jestli si do PC neinstaloval nějaký nový program nebo jeho aktualizaci (Měl jsem podobný problém, který způsobovala virtuální mechanika nové verze Alcoholu 120%)

Zajímavé ale je, že tobě to blbne jen občas ... :?:i/quote]

no disk som defragmentovapar dni dozadu a o dva dni mi zamrzol znova ... programy ako alkohol ci nero nezvyknem updatovat na nove verzie a teda mam starsiu verziu. a niekedy mi to nerobilo cize predpokladam ze to nebude tym. skusim este tuneup .. co to vlastne robi ???
_mario_del_alpy
Junior

Další stránka