Misto vypnuti se mi PC restartuje

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod peca26 23. 3. 2007 10:09

Zdravim, mam tenhle dost blbej problem. Vcera jsem hodil do PC novej HDD (U-ATA 160GB), dal jsem ho na samostatnej kabel, takze je jako Primary Master. Na druhym kabelu mam DVD-RW a HDD (ATA 80GB) -> Primary Slave, Secondary Slave. Novej HDD jsem zformatoval, nahral na nej WIN XP Prof, spustil PC, prehral souboru z HDD 80GB na novej. Pak jsem HDD 80GB zformatoval. No, vsechno facha v pohode. Instalace programu, driveru atd probehly bez potizi. A pak chci vypnout PC -> dam Start -> Vypnout. Komp se vypina, zhasne tak na zolmek sekundy a hned zase naskoci. Zkusil jsem tedy znovu zformatovat ten novej HDD a nahrat na nej WIN XP Prof., ale vubec to nepomohlo, dela to porad to samy. Oba HDDs jsou zformatovany v NTFS. Zkousel jsem i vytahnout ty kabilky, jako jsou POWER LED atd (na MB), ale taky nepomohlo. A ted uz nevim, co udelat. Moc vas prosim o radu. Dekuju moc, lidi...
peca26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paulxp 23. 3. 2007 10:35

Tak asi viem, preco sa toto deje :

Ked kliknes na tlacidlo Vypnut PC, system sa vypina ale tesne pred vypnutim dojde ku nejakej kritickej chybe, ktora tvoj pocitac automaticky restartuje. Niekedy sa to stava aj kvoli zlym driverom alebo nejakej aplikacii.

Preto je potrebne v systeme vypnut Automaticky restart pri kritickej chybe. Urobis to takto :

Pojdes na Vlastnosti Systemu, záložka Upřesnit, Spousteni a zotaveni systemu : tam mas take tlacidlo NASTAVENÍ. Myslim ze uz tam vidis polozku Automaticky restartovat - tak toto nesmie byt zaciarknute.

Obrázek

Po tomto kroku by sa mal tvoj pocitac normalne vypnut ale nemusi sa tak udiat. Miesto restartu sa moze stat aj to, ze sa ti zobrazi modra obrazovka s vypisom chyby, tak ak sa tak udeje, daj vediet co sa ti tam zobrazilo
Amatéri postavili LOĎKU , profesionáli postavili TITANIC
Amatéri urobili LINUX (tm) a profesionáli WINDOWS (tm)
Paulxp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peca26 23. 3. 2007 15:49

Tak bohuzel. I kdyz to odskrtnu, tak se mi PC restartuje. Tedko zkusim reinstal WINDOWS, a pokud ani to nepomuze, tak jeste jednou zformatuju HDD a nainstaluju znova WIN. V predchozich dvou instalacich jsem vzdy vytahl CD, kvuli opsani serioveho cisla, a pak me to vyzvalo, abych ho tam vlozil. Mozna tady je chyba. Pak pisnu, jak to dopadlo ;)
peca26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nenapravitelnej 23. 3. 2007 16:03

To o cem mluvis ty je restart v pripade BSOD. Ale jak jsem pochopil dotaz smeruje spis k tomu, ze se pocitac nevypina ale restartuje. Me dela neco podobnyho, resp. pocitac se vypne, ztichne a asi po 5ti vterinach nabehne a zacne bootovat. Mam podezreni na UPSku, protoze mi to dela i s jinou deskou i s jinym zdrojem. Pomaha jedine to kdyz pocitac tvrde vypnu cuflem pri POSTu. Reseni jsem zatim nevymyslel, smiril jsem se s tim.
Nenapravitelnej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JRD 23. 3. 2007 16:20

Neni možné že počítač budí neco z BIOSu. Určitě bych to tam skouknul.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod peca26 23. 3. 2007 16:36

Tak ani 3. instalace nepomohla. Tedko zkusim nainstalovat WIN98SE, no a pokud ani to nepujde vypnout, tak je neco v cudu. Pokud to pujde, sezenu si jiny WIN XP ;)
peca26
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cert 23. 3. 2007 16:44

Mas v PC zasunuty sietovy kabel (RJ45) alebo telefonny kabel (RJ11)? Ak ano je mozne ze mas zapnute funkcie WOL, WOM a to pri prichode hocikajeho signalu z netu alebo z modemu prebudia PC
IN DUST WE TRUST
cert
Junior

Odeslat příspěvekod petervanbela 23. 3. 2007 16:56

Chod do Hardware -- Spravca zariadeni -- Zobrazit -- Zobrazit skryte zariadenia -- Non-Plug and Play drivers. A tam pozri ci mas vsetko vporiadku ci tam nemas nieco zakazane, ak ano, dat povolit.
petervanbela
Junior

Odeslat příspěvekod JozefV 23. 3. 2007 17:11

ja som mal podobny problem ale mne pomohlo reinstalovat WIN XP.
JozefV
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 23. 3. 2007 17:31

V BIOSu v Power Menu je dobře povolit ACPI APIC Support a v APM Configuration dej "Power Off" v Restore on AC Power Loss.

Taky bych povypínal všechny Wake On (nebo Power On) modemem atd. S výjimkou toho, co opravdu na spouštění PC potřebuješ.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peca26 23. 3. 2007 22:46

Tak lidi, oba HDDs jsem pripojil na jeden kabel a DVD-RW jsem nechal na druhym kabelu samostatne, a uz to facha. Ale kamos mi rikal, ze je lepsi nechat HDD, kde je nainstalovanej Windows, samostatne. Tak co myslite?
peca26
Kolemjdoucí