Poskodeny hal.dll

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Luo 13. 5. 2007 08:26

Ahojte mam obrovsky problem, v poslednom case sa mi skoro kazdy mesiac nejakym zvlastnym sposobom znici subor hal.dll. Mame 2 windowsi v pc a ked vyberem svoj win ta len tak z nicoho nic vypise ze subor moze byt poskodeny alebo neexistuje..... Z druheho winu som sa ho pokusal nahradit inymi co mi ludia poslali z ich winov no bez vysledku. Prosim nepoznate riesenie na toto ? nechce sa mi kazdy mesiac preinstalovavat window :( :( :(
Luo
Junior

Odeslat příspěvekod kikloop 13. 5. 2007 08:35

HAL.DLL ~ Hardware Abstraction Layer - komunikuje priamo s HW na najnizsej urovni takze by som hladal chybu v HW.. skus vytiahnut nejake karty, presadit pamete do ineho slotu...
Nase deti sa nesmu dozvediet aku sme im pripravili buducnost..
kikloop
Junior

Odeslat příspěvekod 8Paul 13. 5. 2007 08:38

Mě, mému bratrancovi a několika dalším lidem se tohle stalo někdy před měsícem, formát disku to vyřešil, od té doby PC šlape jako hodinky.Mám podezření, že to způsobovala hra Test Drive Unlimited, která šlapala v pohodě, ale pak jsem jí odinstaloval, a když jsem vypl a druhý den zapl PC, tak mě uvítala hláška s HAL.DLL..a to samé i bratranec.Od té doby jsem se té hry nedotkl a nemám problém :--).Ale možná je to blbost..
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luo 13. 5. 2007 09:34

kiklop ale preco to robi len na mojom windowse a nie na druhom ? pri kazdej preinstalacii windowsu musim davat format a nic to nevyriesilo
Luo
Junior

Odeslat příspěvekod kikloop 13. 5. 2007 17:08

HAL je akasi medzivrstva.. ovladace komunikuju s HAL a HAL s HW, takze chybu mozes mat aj v ovladacoch..
Takmer naisto budes musiet instalovat nanovo win ale skus tam dat take iste verzie ovladacov ako mas na tom druhom wina uvidis...
Nase deti sa nesmu dozvediet aku sme im pripravili buducnost..
kikloop
Junior

Odeslat příspěvekod Luo 13. 5. 2007 17:44

dobre diki skusim, ale kua preco to musi cely vin dokarat ? rano sa zobudim zapnem pc a zrazu ta chyba, len tak z nicoho nic a to uz mi asi 4x spravilo
Luo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 5. 2007 20:00

Podle Tvého popisu to vypadá, že PC s někým sdílíš.
Zeptej se kolegy, zda nemění něco v BIOSu. Především zda nemění něco v položkách "Power saving". Pro každý typ (od S1 po S5) existuje jiná vrstva HAL, resp. jiné knihovny.
Případně se totéž může stávat i chybou BIOSu, např. při jeho resetu z důvodu vybité nebo vadné baterie CMOS.
Pokud Ty ani Tvůj kolega nezasahujete do BIOSu, jedná se tady o hw-poruchu, vybitou baterii nebo vadný BIOS. Zjisti si verzi BIOSu, podívej se na stránky výrobce MB (nenapsal jsi typ), zda existuje novější a pokud ano, stáhni ho a flashuj.
Pokud nepomůže ani to, zbývá už jen výměna baterie CMOS nebo přímo celého MB.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nexxo 13. 5. 2007 20:09

Tohle se mi taky někdy stává,vždy mi pomohlo editovat soubor boot.ini a nastavit tam multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) na multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2).
nexxo
Junior

Odeslat příspěvekod Luo 13. 5. 2007 20:57

Mam najdivnejsiu MB aku som kedy videl (nekupoval som ja :P ). Vola sa Matsonic MS8137C+ cize sa nemam cim chvalit. Nerad by som menil bios, este s tym nemam skusenosti takze sa bojim ze by mohli nastat nejake komplikacie.... Vlastne s pracovanim v biose nemam prilis velke skusenisti vseobecne preto by si nemohol Nexxo trocha laickejsi popisat jak to nastavit ?

btw dakujem vam za uzitocne typi :wink:
Luo
Junior

Odeslat příspěvekod Luo 14. 5. 2007 16:27

nexxo uz viem co som nasiel ale ja to tam mam tak ze moj win je multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2) a ten druhy win multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) , co v tomto pripade ?
Luo
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2007 17:28

Ani v tomto případě ani nikdy jindy si nehraj se souborem boot.ini!
Pokud si s tím nevíš rady, předej PC do opravy. Už jsem Ti psal, že se pravděpodobně jedná o hw-chybu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luo 15. 5. 2007 17:47

No ked to je s hadwerom.... este stale som nepochopil preco otcov win funguje bez problemov a moj pada kazdy mesiac :(
Luo
Junior

Odeslat příspěvekod asta 17. 5. 2007 10:42

Nemas tam virus ktory "zerie" nahodne dll subory? (Infikuje ich)
There is no light without darkness.
asta
Junior