Instalacia WinXP na sata

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marek836 18. 5. 2007 17:31

mam dosku ASUS A7V880, sata disk WD2500JS.Pri instalovani winXP mi ho instalator nedokaze najst.disketu k doske ani k disku som nedostal.Vie niekto ako to spojazdnit ?
marek836
Junior

Odeslat příspěvekod zabar 18. 5. 2007 17:33

Co zkusit najit ovladac k desce na internetu ?
zabar
Junior

Odeslat příspěvekod Jugaro 18. 5. 2007 18:09

Hoj,chce to jen trochu pohledat,mně to zabralo cca 3 min.Tady najdeš všechno k tvé desce:

http://support.asus.com/download/downlo ... uage=cs-cz

snad ti to pomůže,tak zatím. :)
Jugaro
Junior

Odeslat příspěvekod marek836 18. 5. 2007 18:50

to som si nasiel aj ja,len som tam nic take nemohol najst.....ale uz som nasiel,je tam programik ktory vytvori tu disketu..
marek836
Junior

Odeslat příspěvekod Jugaro 18. 5. 2007 21:47

jj,přesně tak,je třeba to trochu prozkoumat,měl jsem zato že to budeš vědět,jinak bych to napsal.:)
Jugaro
Junior

Odeslat příspěvekod JKopy 22. 3. 2013 16:48

Dobrý den, mám tuto desku a snažím se nainstalovat win XP, jenže mi to nejde, tak sháním ovladače, které si dám na disketu, abych si to mohl nainstalovat .. na stránce ASUSu jsem je nenašel, nevíte kde bych je mohl sehnat?
JKopy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mysel_1 22. 3. 2013 18:17

No to jste hledal hodne spatne.
Z vyse uvedeneho odkazu si stahnete SATA Raid driver. Je to ve slozce Raid.
Pak si prectete README.TXT soubor, v nemz je popsane, co mate udelat, abyste si vytvoril tu disketu s ovladacem.
Mysel_1
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 22. 3. 2013 21:17

Doporučuji postupem podle http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=77 vytvořit instalační DVD (na CD se to nevejde) s velkým množstvím driverů - i SATA. V drtivé většině případů se pomocí tohoto DVD nainstalují funkční WinXP, u kterých se potom mohou případně doplnit novější drivery.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 3. 2013 10:42

Integrace ovladačů by měla být pouze na nejnutnější minimum. A to se týká jak vlastních instalačních médií, tak i nasazení v podnicích pomocí referenčních obrazů.
Jako nejnutnější minimum se berou ovladače diskových řadičů síťových karet použitých na počítačích, na které se systém instaluje. Není doporučené přidávat jakékoliv další ovladače (nedejbože ovladače pro zařízení, která na daném počítači vůbec nejsou) přímo do instalačních obrazů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pytlík 23. 3. 2013 14:43

Jak se zdá, Bari, tak nemáš ponětí, jak to u této instalačky chodí, jinak bys nenapsal, co jsi napsal. Zde se integrují pouze drivery SATA, aby se nemusela nikam strkat disketa a ostatní drivery jsou zabaleny mimo. V průběhu instalce se rozbalí a vybírá se pouze to potřebné. V podstatě totéž, jako když dodatečně strčíš do mechaniky CD médium s balíkem driverů a dáš operačnímu systému vybrat.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 3. 2013 14:52

Ale já vím, jak to chodí ;) To ty nechápeš ten základní princip, proč to píšu - protože ty ovladače, které si tam slavně nacpeš, jsou úplně stejně špatné jako ty, které dostaneš na CD/DVD s novým počítačem = jsou prostě staré a obsahují bůhví kolik bůhví jakých chyb. Takže stejně pak bys měl jako první udělat to, že ty ovladače aktualizuješ a tudíž si tím sám přidáváš práci, protože ovladače řešíš vlastně dvakrát.

Proto by se tam mělo dávat jen to nejnutnější (diskové řadiče a případně síťovky), protože bys to taky měl udržovat a ovladače v tom balíku pravidelně aktualizovat. Když jich bude moc, budeš nad tím trávit neúměrně moc času.

No a v neposlední řadě čím víc ovladačů (a případně dalšího software) tam je, tím větší ten balík je. Což v případě instalací po síti může dost značně ovlivnit dobu nasazení toho systému.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pytlík 23. 3. 2013 17:34

Samozřejmě, že ovladače jsou čerstvé jak maso z Alberta, ale vznikne funkční stroj a ovladače se mohou snadno aktualizovat. Těžko se ti ale aktualizují ovladače v nefunkčním stroji.
A plést do toho instalaci po síti ... myslíš, že tohle je postup typický pro uživatele, který si nedovede poradit s ovladači pro SATA?
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JKopy 23. 3. 2013 18:13

díky za rychlou odpověď
JKopy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 23. 3. 2013 18:22

Pytlík píše:ale vznikne funkční stroj a ovladače se mohou snadno aktualizovat. Těžko se ti ale aktualizují ovladače v nefunkčním stroji.

Však ano. Tím jsi vlastně potvrdil to, co jsem psal - integruješ jen ovladače pro diskové řadiče a síťové karty. Zbytek si stáhneš a nainstaluješ až v běžícím systému.

S tou instalací po síti to bylo myšleno tak, že tohle doporučení platí obecně všude. Nejen pro malého domácího uživatele, který chce instalovat XP na SATA disk, ale i pro firemní sféru.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pytlík 23. 3. 2013 18:29

Víš co, Bari? Přečti si napřed ten článek, co na něj odkazuji, a potom snad můžeme pokračovat v diskuzi. Zatím je to pořád tak trochu "já o voze, ty o koze".
Pytlík
Pokročilý

Další stránka