AMD vs. WIN7

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 7. 2020 15:35

Bezpečnost je strašení oveček, v korporátu to má možná váhu, ale vždycky když si přečtu o nějaké zranitelnosti, nejen Windows, tak se u běžného uživatele musím smát. Ty články jsou psané hrozně strašidelným jazykem většinou. Třeba já jsem až do května 2019 používal Windows XP. A internetové bankovnictví taky.

Nyní mám Windows 10, fakt jsem je nechtěl, hrozně moc, ale jelikož současný hardware s nimi počítá téměř výlučně, nebylo jiné cesty. Dost mě třeba iritovalo, že je něco je v Ovládacích panelech, něco v Nastavení. Ale jinak jsem je převlékl do Classic Shellu, aktualizace blokované přes WUB a jsem spokojený. Dá se s tím žít, ale ten, kdo přechází z XP, tak pro něj je to šok.

Jinak samozřejmě není vždycky dobré mít to nejnovější, páč nejnovější neznamená vždy nejlepší. Souhlas s Emilem i Pytlíkem. Na druhou stranu, čemu se divíte, pánové, nějaký pokrok být musí, a kdyby nějaký OS byl na trhu v nezměněné formě třeba 20 let, ovšem se stále funkční podporou a aktualizacemi, to by asi pro tu firmu nebylo výhodné. Uživatel málokdy potřebuje nový OS, nový OS potřebuje Microsoft, aby měl zisky, takže se jednou za čas uplácá nový systém. Ano, beru, máme tu USB 3.0, NVMe disky, ale když se chce, jde všechno.

Nedávno mě zaujal kuchyňský robot Kenwood - on má vespod indukční plotýnku. Takže dáte šlehat bílky nebo vajíčka, a přitom je dole můžete zahřívat. Dejme tomu.

Ale totální zbytečnost mi přišla trouba Candy, která má celé velké to přední sklo dotykové. Barevné a dotykové, prostě to vypadá jako obří obrazovka tabletu. Co na tom, že čas i teplotu pečení na tom nastavíte pomaleji, než kdyby tam byly klasická tlačítka nebo otáčecí knoflíky. A uvnitř to má kameru, takže když to spárujete s chytrým telefonem, můžete se podívat, jak se vám peče kachna, aniž byste opustili obývák. Jo, určitý wow efekt jsem měl, ale jinak mi to přijde jako blbost. Že se prostě někdy vyvijí něco jen proto, aby si inženýři mohli říct, že něco novýho vymysleli, i když to je třeba v komfortu ovládání krok zpátky (viz u aut stále častější výhradně dotykové ovládání, které snižuje pozornost).
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 10. 7. 2020 11:36

Sice už OT, ale troubu jsem teď nedávno řešil. Samotný prodejce mi doporučil opravit starou, protože nová je to samé, jen s větší kazivostí. Doslova řekl: "... ta Vaše se může pokazit jen na dvou místech (tepelné čidlo a řídící hodiny), ta nová je uvnitř to samé, jen přidali dva další obvody, které nepotřebujete, ale které neustále měníme".
Podobně mám pračku s možností dálkového ovládání. Tam ta logika úplně postrádá smysl, protože stejně k té pračce musím přijít a to prádlo do ní dát. Když už u ní stojím, tak nastavení programu je mnohem snazší, než přes aplikaci v telefonu. A jako bonus - ten "vzdálený" režim je nutno vyvolat přes NFC kontakt přiložením telefonu k pračce...

Často si říkám, že vývojáři mají dost specifický smysl pro humor. Úplně vidím, jak se v pátek sejdou u limonády a smějí se, co zas na ty uživatele vymysleli.
Před lety jsem se bavil se kamarádem, který v tu dobu pracoval u Adobe v USA, jak probíhá vývoj aplikací (Photoshop). O většině funkcí rozhodují manageři, kteří nejsou uživatelé dané aplikace. Aby nebyli ale úplně odtržení od reality, obcházejí různá grafická studia a ptají se, co za funkce by v nové verzi zákazníci chtěli. Jediný problém je, že tam opět hovoří s managerem, nebo někým z vedení. Proto pak prioritu dostanou funkce, které vypadají dobře na prezentaci, ale v praxi jsou v lepším případě k ničemu (a lze je vypnout), v horším případě komplikují zažité postupy a práci prodlužují.
Emil Pastelka
Junior

Předchozí stránka