Rozdíl v kvalitě VGA vs UHD

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slaisik 18. 1. 2022 20:20

Ahoj,
proč je rozdíl v kvalitě zobrazení mezi AMD VEGA a Inte UHD resp. procesory Ryzen 5 2400G a Intel G4520
Mám 2 PC a stejný monitor. Počítač s AMD mám rozdílný obraz, takový hodně kontrastní až řezavý do očí. Natavení monitoru je stejné, stejné HDMI.
Nevím, jak to popsat ale možná je jen chyba nastavení Windows.
Máte někdo přímé srovnání výstupu AMD vs Intel
Děkuji
Slaisik
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 18. 1. 2022 20:26

Zkus se podívat do nastavení Radeon Software, nebo jak se to teď jmenuje, jestli tam nemáš zapnutý nějaký extra režim.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 1. 2022 20:32

Intel má všeobecně trochu divné, takové chladnější a "vyprané" barvy. Rozdíl je tudíž vlastnost. Nikoliv chyba.

Individuální podání konkrétního panelu též udělá své.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 1. 2022 14:18

Pujcit nekde sondu a zkalibrovat (oba pc). Otazka nekolika minut.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 20. 1. 2022 11:25

OT: Grafická karta vážně ovlivňuje, jaký signál posílá digitálem ven? Vždycky jsem měl za, že plocha Windows musí na jednom monitoru vypadat stejně, ať už přes HDMI posílám signál z AMD, nVidie nebo Intelu :O Bavíme se samozřejmě o defaultním nastavení bez kalibrace.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 1. 2022 11:27

Česky nestačilo?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkubas91 20. 1. 2022 12:32

A ten sarkasmus je fakt nutný? Ne, fakt se těmhle věcem nevěnuju, slušně jsem se zeptal na něco, co je lehce OT, ale souvisí s tématem... Chápu to u videí, kde si musí grafická karta poradit s jiným barevným prostorem (?), ale u systému?

https://www.techpowerup.com/forums/thre ... st-3803359
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 1. 2022 13:33

Dokonce i jiná verze ovladače může mít jiné barevné podání. Dokonce každá barva bude vypadat jinak, pokud v ovládacím sw grafiky změníš barevné podání. Vždyť si to vyzkoušej.

Prostě když posuneš barvy do modra a dáš vykreslit df5f30, sonda změří třeba de6153.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků