Teplota CPU

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 19. 10. 2007 21:39

Já mám na mojem Bartonu teplotu cca 50 stupňů, zato na disku mám o 30 míň ptz ho ze spodu chladím chladičem z Core 2 duo...a myslím si že teplota kolem 50 stupňů na C2D je v poho...
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malotraktor 19. 10. 2007 21:53

Slawall píše:Já mám na mojem Bartonu teplotu cca 50 stupňů, zato na disku mám o 30 míň ptz ho ze spodu chladím chladičem z Core 2 duo...a myslím si že teplota kolem 50 stupňů na C2D je v poho... /quote]

Podle mě mu tam někde nebude něco sedět. C2D tolik netopí. Třeba použít míň pasty popř. chladič "doopracovat". Máš ho přetaktovaná popř. na jakém ti jede napětí? Jen jednou sem měl na C2D 50C a to když jsem poprvé uchytával chladič a nedotisknul jednu spojku u chladiče. I když nevím jak je na tom BOXový chladič já sem ho z toho plastu ještě ani nevytáhnul
malotraktor
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 19. 10. 2007 21:55

malotraktor: ja mam ten infinity taky tesne pod zdrojem + druhy 12cm vetrak zezadu skrine, takze chladic je ofukovany slusne...a teploty v zatezi jsou do 66 stupnu, ale zalezi na okoli (kdyz je v pokoji kosa, vyleze to sotva nad 60)
ale ono hlavne zalezi cim to zatezujes?
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod malotraktor 19. 10. 2007 22:13

Zkoušel jsem Prime95, SuperPi(každému jádru přiřazena jedna kopie programu), a dokonce i po několika hodinách hraní Supreme commander kdy mělo jenom jedno jádro rezervu 10% mi teplota nad 42C nevyskočilo. Nedávno jsem stěhoval komp na koleje a kvůli rázům při jízdě a vzhledem k hmostnosti chladiče jsem ho radši zdělal a k mému překvapení byla celá plocha procesoru a chladiče pokrytá rovnoměrnou vrstvou pasty -čtverecXčtverec bez náznaku nevyužitého místa. Možná akorát shoda náhod na dobrý chladič a sérii procesoru.
malotraktor
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 19. 10. 2007 22:24

malotraktor píše:
Slawall píše:Já mám na mojem Bartonu teplotu cca 50 stupňů, zato na disku mám o 30 míň ptz ho ze spodu chladím chladičem z Core 2 duo...a myslím si že teplota kolem 50 stupňů na C2D je v poho... /quote]
Podle mě mu tam někde nebude něco sedět. C2D tolik netopí. Třeba použít míň pasty popř. chladič "doopracovat". Máš ho přetaktovaná popř. na jakém ti jede napětí? Jen jednou sem měl na C2D 50C a to když jsem poprvé uchytával chladič a nedotisknul jednu spojku u chladiče. I když nevím jak je na tom BOXový chladič já sem ho z toho plastu ještě ani nevytáhnulo/quote]

no já vím no...jak kámoši mi říkají že mají 30 st. atd...ale na mojem CPU to lepsi nebude(pokud nedam lepsi chladic) mam 3roky stary cpu a to proste s boxvanym neuchladim na 30 ale 50 je taky dobre...(ale ne na technologicky novém cpu)
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malotraktor 19. 10. 2007 22:36

no já vím no...jak kámoši mi říkají že mají 30 st. atd...ale na mojem CPU to lepsi nebude(pokud nedam lepsi chladic) mam 3roky stary cpu a to proste s boxvanym neuchladim na 30 ale 50 je taky dobre...(ale ne na technologicky novém cpu)[/quote]
jj na tvojem je to tak akorát taky jsem kdysi měl. U toho C2D bude mít někde nějaký problém. Asi bych zkusil sdělat CPU a podíval se na pokrytí pastou. Celkem často se vyskytuje tzv. "bow efekt" plocha CPU vydutá takže cpu dosedá jenom na krajích k chladiči. Když je třeba musí se i na CPU/chladič s brusným papírem a leštící pastou

JakubL - smazána citace - necituj pokud reaguješ na předchozí příspěvek, je to zbytečné: Jak citovat příspěvky, na které reagujete
malotraktor
Junior

Odeslat příspěvekod mareklak 19. 10. 2007 23:02

nevím, já mám na C2D E6600 v klidu kolem 30-31 stupňů, teď, když půl hodiny jedou obě jádra na 100% při konverzi videa mám max 45 stupňů.

55-57 jsem mě, když jsem ho přetočil na 3500 Mhz a zase jsem konvertoval :)
mareklak
Junior

Odeslat příspěvekod +Nikitk@+ 24. 10. 2007 10:39

Ja sem vcera pretaktoval E6750 z 2,66GHz na 3,19GHz a teplota je na 60 stupnich. Chladic mam tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=46416 takze nejspis bude potreba lepe odvetrat case...
+Nikitk@+
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda-B 24. 10. 2007 10:50

Pokud je to teplota bez zatížení, stačilo by možná domáčknout ty upevňovací bodce do desky.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mirbx 26. 10. 2007 12:23

Taky mám problémy s teplotou. Koupil jsem c2d e6400 od kamaráda i s chladičem Arctic Freezer 7 Pro a teploty byly docela vysoké. Procesor jede na 3,2GHz. Chladič i CPU jsem vybrousil do roviny - to snad i pomohlo, ale teploty jsou stejně někde jinde než vaše. Skříň je dobře větraná, chipset (s pasivem) má stabilně 35°C

windows, idle: 1260rpm - CPU:46°C Core:53°C
1xPrime95: 2100rpm - CPU:56°C Core:60°C
2xPrime95: 2700rpm - CPU:62°C Core:66°C

Pastu mám použitou bílou Spire (velmi tenkou vrstvu). Nejvíc mě udivuje, že chladič je pouze vlažný až teplý, ale přenost tepla z CPU vy měl být po "vylapování" výborný. Spony chladiče jsou bída, přítlak nic moc, ale v tom taky snad chyba nebude.
mirbx
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 27. 10. 2007 11:14

mirbx: podle me mas ty teploty normalni...on ten freezer neni sice spatny chladic, ale na zadne vetsi pretaktovani taky neni
ja mam podobne (malinko nizsi) teploty...sice na vyssi frekvenci, ale zase s poradnym chladicem
teploty do 70st v zatezi Orthosem (prime uz bych dneska moc nepouzival) jsou v poradku :wink:
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod Tenente 28. 10. 2007 16:10

Ja mam AMD64 X2, 4200+ toledo, s timto chladicem: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0CD0008MV

a teplotu mam mezi 55°C - 60°C, TCaseMax je 69°C...presto, neni tech 60°C moc?
Tenente
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 28. 10. 2007 16:17

co by jsi chtel po takovem chladici?
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod grapherX 28. 10. 2007 16:19

Tenente píše:Ja mam AMD64 X2, 4200+ toledo, s timto chladicem: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... N0CD0008MV

a teplotu mam mezi 55°C - 60°C, TCaseMax je 69°C...presto, neni tech 60°C moc?m/quote]

Freezer je sice good chladič ale nesmis na nem moc taktovat ... To už musis jit do neceho drašího. :wink:
Corsa C 1.4 66kW -> F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG & Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Junior

Odeslat příspěvekod Tenente 28. 10. 2007 16:27

mohli byste mi prosim dat nejaka doporuceni na lepis chladic?

taktovane to CPU neni
Tenente
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka