Neustálé vytížení procesoru

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Koby 3. 10. 2008 07:38

Zravím, objevil se mi problém, neustále se mi vytěžuje procesor... i když je všechno vyplé, a nechám běžet např. jenom firefox jako ted, tak procesor je pořád zhruba na 25-35 %... běží na pozadí antivir, ale ten tam běhá odjakživa a tohle nedělalo...

je mi jasným že tam asi běží i něco jinýho, ale jak zjistit co? Děkuji
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod pupawka 3. 10. 2008 08:15

Pozri sa, či nemáš v Správcovi zariadení > IDE ATA/ATAPI > Primary (aj Secondary) IDE Channel > vlastnosti > Advanced settings, nastavený Transfer Mode na PIO. Ak áno, zmeň ho na DMA.
pupawka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 10. 2008 10:03

A kdyz se podivas na seznam procesu, tak kterej proces ti ten procesor zatezuje?
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod mtmccox2 5. 10. 2008 19:44

WinKey+R --> napsat "taskmgr" --> karta Procesy a seřadit podle vytěžování procesoru
tam zjisti co ti vytěžuje komp nejvíc ;-)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Koby 5. 10. 2008 21:41

tak díky :-)

nejvíc mi vytěžuje procesor Nečinné procesy systému.. to je kolem 87-95

zbytek je winamp 5 když hraje a dál nic...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 5. 10. 2008 21:56

Hmm, tak to se ti deje to co se stalo me.
Kdyz jsem si poridil tenhle PC co mam (viz podpis) a nainstaloval SATA ovladace co byly k desce, tak jsem mel taky procesor trvale vytizen na cca 18-25%. Ted pouzivam originalni windowsacky SATA ovladace a ty jsou v pohode.

Tak jestli to u tebe nebude stejnej problem.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 10. 2008 22:13

napřed bych ještě provedl totéž, jen s použitím Process Exploreru

zobrazuje i položky Interrupts a DPC, který v případě kolize HW/řadičů můžou zvýšenou obsazeností CPU signalizovat problém...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Koby 8. 10. 2008 07:14

Tak ten process explorer jsem spustil, neco svítí zeleně, neco bíle, většině ružově a něco fialově :/ Muže mi to někdo pomoc rozluštit?
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 10. 2008 08:00

barev si nevšímej, zaměř se na procesy s neobvyklým vytížením CPU...

system idle process ignoruj...

jinak vysvětlení barev je v options > configure highlighting
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Koby 9. 10. 2008 18:01

kernel_panic: tak je tam 92 zhruba pořád, +- 5 u System idle process... pak jsou tam ještě asi tři procesy, ale ty jsou do 2... co je zvláštní, aspon pro mě, že pokud rozkliknu System idle process, tak se rozbalí cca. dalších 20 procesů, ale jenom u dvou je nějaké vytížení a to je kolem 1... ?? kam se ztratilo těch zbylých 90 % nebo v čem se to uvádní je mi záhadou
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod salama 12. 10. 2008 16:17

v "process explorer" mas jak aj v tom "windows task manageri" 90% nevyuzitych percent uplne hore v process exploreri: "System Idle Process" (jak pises "zhruba porad") co je vlastne v preklade nieco ako: nevyuzivane prostriedky (CPU) cakajuce pre dalsie procesy

TIP:
klikni pr.tl.mysky na listu zo stlpcami (jednoduchsie - klikni na nazvy stlpcov) v process explorer, nalistuj si "kartu" kde je "CPU history" a povol tuto moznosti, bude sa Ti potom u kazdeho procesu zobrazovat historia vytazenia CPU... mozes samozrejme stlpec z CPU historiu rozsirit pre dlhsi cas zobrazenia historie... potom zminimalizuj process exploerer a funguj dalej akoby sa nic nedialo, obcas si mrkni ci niektory proces nepozral vykon CPU ktory by normalne nemal zrat podla teba nic
Cesta bez prekážok, nevedie nikam. (Maxim Gorkij)
Všetko čo sa môže pokaziť, sa pokazí. (Murphyho zakon)
-
MB:ASUS M5A97-EVO-R2.0, CPU:AMD FX-6350 (3900 MHz), RAM:2x Kingston 4GB 1866MHz (DDR3), VGA:Sapphire ATI Radeon R9 270X (2GB), PSU:SS-650HT-F3
salama
Junior

Odeslat příspěvekod Koby 12. 10. 2008 17:18

salama píše:v "process explorer" mas jak aj v tom "windows task manageri" 90% nevyuzitych percent uplne hore v process exploreri: "System Idle Process" (jak pises "zhruba porad") co je vlastne v preklade nieco ako: nevyuzivane prostriedky (CPU) cakajuce pre dalsie procesy

TIP:
klikni pr.tl.mysky na listu zo stlpcami (jednoduchsie - klikni na nazvy stlpcov) v process explorer, nalistuj si "kartu" kde je "CPU history" a povol tuto moznosti, bude sa Ti potom u kazdeho procesu zobrazovat historia vytazenia CPU... mozes samozrejme stlpec z CPU historiu rozsirit pre dlhsi cas zobrazenia historie... potom zminimalizuj process exploerer a funguj dalej akoby sa nic nedialo, obcas si mrkni ci niektory proces nepozral vykon CPU ktory by normalne nemal zrat podla teba nic

no, zobrazuje se mi historie...:-)

a k čemu teda to? proces pořád zatěžuje, i když se nic neděje.. a i když ustim třeba full hd video, který se mi na mým pc lehce seká, tak u system idle process je v tu chvíli pořád využití kolem 50%
Koby
Junior

Odeslat příspěvekod BOBxxx 9. 2. 2012 12:27

zdravím...objevil se u mě ten samý problém. Procesor (INTEL CORE2 DUO 2.5GHz - na notebooku ACER ASPIRE 8920g) je vytížený asi z 20-30% i když mám pouze otevřený prohlížeč (FIREFOX 10 - ten žere asi 10-20% CPU), Client SAMURIZE (ten si bere asi 5% CPU) a audiodg.exe (bere asi 2-3% nekdy i víc). Přijde mi to moc na to, že v podstatě nedělám nic náročnýho. Pokud si pustím video na youtube a Photoshop nebo jiný grafický program, CPU okamžitě skáče ke 100% a nedá se pořádně pracovat. Zkoušel jsem snad všechno, co jsem kde našel, tedy:

Přepnout z PIO do DMA (tam kde to šlo)
Vyčistit Notebook (jak od prachu, tak software)
Přeinstalovat Windows (s naformátováním oddílu C) - mám WIN7 64-bit
...

problém je ale pořád stejný...ve správci zařízení mi to neukazuje žádnej otazník a všechny ovladače se zdají být v pořádku. Zkoušel jsem i benchmark CPU a dosáhl normálních výsledků (s porovnáním ostatních uživatelů se stejnou (podobnou) konfigurací. CPU má kolem 30-45°C

Už opravdu nevím, kde by mohla být chyba...vzhledem k tomu, že problém přetrval i po reinstalu Windows, jsem si myslel, že problém bude už v nějakým nastavení v BIOSu, ale jediný, co tam tak můžu změnit, je SATA mode (IDE / AHCI) - zkoušel jsem oba mody a je to stejné...
BOBxxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 2. 2012 13:20

proč taháš 4 roky starý téma? HijacThis jestli tam nemáš virusa :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bellian 9. 2. 2012 13:47

BOBxxx

měl jsem stejný problém, ani reinstal Win7 nepomohl a PC bylo staré 1 měsíc. Nakonec byl problém v registrech Win i když byli přeinstalovávané. Jestli chceš vědět kdo mi pomohl tak mi pošli SZ.
Bellian
Kolemjdoucí

Další stránka