100% využití procesoru

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod easyrider8 13. 8. 2009 09:07

Dobrý den,

mám problém s procesorem, mám notebook COMPAQ EvoN610c, asi cca 5-6 let starý, je v něm procesor Intel Pentium 4 Mobile 1800 MHz, operační paměť 1GB, a troufl jsem si na něj nainstalovat Win7, již předtím měl s XP problémy, že se dost přehříval a větrák se věčně točíval na max, ikdyž jsem ho pravidelně čistil, problém je ale že v rámci Win7 je možné mít na ploše benchmark který ukazuje využití procesoru, a to je v jednom kuse na 100 procent - ale furt. Když však kouknu do procesů, jsou všechny na nule, čili žádný proces nic nevyužívá, ale procik jede na maximum, vir tam snad není, neboť je to čistá instalace stažená z webu Microsoft a zatím jsem ho ani pořádně nepřipojoval na net. Jak lze zjistit, v čem může být zakopaný pes, programy tam ani zatim nemám, žádný skype nepo IM prostě nic, a procik jede na max.???
Díky za reakce
easyrider8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dany0 13. 8. 2009 11:31

Á jéje... člověčino, tohle bude procákem. Asi zvadl po tom dlouhém používání. :hm Zkoušel jsi povypínat nějaké služby? Zkoušel jsis vypnout ten sidebar a podívat se na to v "správci úloh"?

Asi ti to líp řeknou ostatní, já jsem teď jako zakopanej pes a nevím co s tím je, jakože fakt ne :-D
Místo abych psal další *ehm* podpis, raději půjdu ven na čerstvý vzduch.
Kdo chce pozvánku do Google Wave tak SZ! Furt jich mám spoustu :)
Dany0
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 13. 8. 2009 11:36

Když si dáš Správce úloh - Procesy - Zobrazit procesy všech uživatelů, tak tam stále není vidět, co by ho vytěžovalo?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 8. 2009 11:54

Procik jede na 100procent nebo to ukazuje gadget,to je sakra rozdíl.Spust Resource monitor,polozka procesor- a potom napis kolik ukazuje on.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod easyrider8 13. 8. 2009 12:14

Nevím co je Resource Monitor, nicméně když se kouknu do procesů tak jsou všechny na nule, občas nějaký problikne jedničkou, stáhl jsem si i prográmek Process Manager, který prakticky ukazuje to samé, akorát u položky SYSTEM je 80-90%, nicméně procesy neberou nic. Nechápu to... posílám v příloze obrázky jak to vypadá...

1.jpg


je tam vidět i ten gadget co jede furt na max

2.jpg


Díky za reakce
easyrider8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod easyrider8 13. 8. 2009 12:16

Asi flashnu bios, ikdyž ten nejnovější je z prosince 2003 - já vim že ten komp je starej, ale myslíte že mohl odejít procik a že prostě jede furt na sto procent?
easyrider8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 8. 2009 12:21

Resource monitor nevíš co je - tzn. že seven nevíš jak ovládat.když něco nevíš v seven napiš prostě do políčka start požadované - napiš resource monitor klikni.Hotovo.V resource monitoru budeš moct patrat podstatně líp.To co byl process explorer pro XP je vylepšený podstatně v resource monitoru - bodejt by ne když ho se na něm podílí ten samý člověk - akorat ted to maš v systemu zakomponováno - podstatná výhoda.Nebo zkus perfmon.msc a prostuduj jak funguje a zkus najít kde je zakopaný pes.Chvíli to monitoruj,pomocí něho nebo tasklist jde najít souvislost - proces+služba - vytížení procesoru.je to podobné jak to měl process explorer někde v nastavení.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miku1977 13. 8. 2009 13:00

Mne sa nieco podobne stalo cca 2 roky do zadu s Windows XP, procesor bol na 100% ale nenasiel som nic co by ho tak zatazovalo. Skusil som ho ceknut antivirom, Spybotom ale nic som nenasiel. Reinstal a od vtedy chodi OK.
miku1977
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod easyrider8 13. 8. 2009 13:18

Tak Resource monitor ukazuje to samý... kolem 80 procent je v položce System a zbytek v system interupts... a nic nejede... nechápu...
easyrider8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x22 13. 8. 2009 13:19

System je tiez proces.

Mas tak asi nejaky zly ovladac alebo hardver. Mozno aj nejaky velmi zvlastny malware.
x22
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 13. 8. 2009 13:25

System - podprocesy - rozklíčovat :-)
ted mne napadlo že nevíš jak.Vrat se do perfmon.msc - přidat čitače.System - a můžeš si s tím hrat - přidělení procent registru atd.Holt bud si s tím pohraješ - protože bude to ukazovat i stav procesoru a co co znamená si holt budeš muset zjistit těch možností je mrtě.
Ještě dodam napadlo mne že pokud už vůbec nebudete vědět co a jak spustte powershell -
jako admin.Zadejte get-command get-process | fl ,předtím si nastudujte možnosti dalších upřesnění pomocí help a můžete chtít nejrůznější info.Od různých ladicích informací atd...Otazka je jestli z toho vyleze něco užitečného a druhá když vyleze jestli to člověk pozna.
Jo a v případě tasklist /svc když napišete jako admin v cmd by mělo být u System- služby - není k dispozici.
Zakladní výpis v powershellu udělaš
Get-process winword, system | format-list * jestli se ti bude chtít pastni screen z výpisu.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků