AMD Phenom II X6 1055T vs. Intel Core i5-750

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nenavidimfacebook 2. 5. 2010 12:35

Zdravím,

našel se tu již nějaký odvážlivec, kterému prošel rukama nový 1055T? Na webu nemohu najít moc recenzí, všechny se zaměřují na silnější z dvou nových AMD procesorů. Zajímalo by mě (a asi nejen mě) jeho srovnání s i5-750, s kterým je cenově podobný. Hlavně co se týče
a) výpočetního výkonu - různé aplikace na zpracování videa a fotek, hry mě až tolik neberou
b) možnosti uchlazení - zvládne ho uchladit Noctua NH-C12P SE14 při jeho vyšším TDP ve srovnání s Intelem? Chci mít počítač ULN.
c) víceméně jakékoliv konstruktivní komentáře

Díky moc
nenavidimfacebook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 2. 5. 2010 12:58

Zkušenosti nemám, ale co se týká toho chlazení, tak Noctua ho imho dokáže uchladit s ledovým klidem. Nemůžeš brát TDP jako konstantu. Tohle je maximum, kterého můžu procesor dosáhnout, ale pravděpodobně ho k tomu ani nikdy nedoženeš. Navíc, pokud se podíváš na chladič, který k tomu dává AMD, tak ti to dost napoví...
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dj.kure 2. 5. 2010 13:47

Já jenom dodám TDP - u Intelu to bývala průměrná hodnota spotřeby, u AMD maxmimální. Nevím jak je to dnes u Ci3/5/7. Chlazení se neboj :-) Výkon jsem neměl možnost porovnat. Prozatím.
Apple iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green | Apple Watch 4 | Vodafone OneNet
Můj referal pro Twisto: PETRM264 (500,- pro oba)
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 5. 2010 14:07

Pokud dovedla byt ULN 965ka, dovede i 1055T, protoze ma nejen stejne TDP, ale i stejnou realnou spotrebu. Nebal bych se toho ani malicko.

Vykonove? Celkovy vykon bude asi vyrovnany. Sestavu s 1055T budu mit v prackach nekdy v tydnu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod W7.man 4. 5. 2010 19:08

Ahojky,
jukni na toto:
http://anandtech.com/bench/Product/147?vs=109

Řešil jsem podobné dilema,ale nakonec jsem koupil Intel Core i5-750.
Desku mám kvalitní MSI P55-GD80. Ještě nedávno jsem měl Asus M2N32 SLI Deluxe a Athlon64 X2 4800+. Řekl bych,že Intel CPU jsou teď lepší než AMD,ale záleží na konkrétní edici a co přesně na PC děláš. Dobře ti poslouží jak Intel tak AMD. Jen zvol nějaký kvalitní podvozek /základní desku/.
W7.man
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nenavidimfacebook 7. 5. 2010 22:03

Zdárec,
rád bych se zeptal KineCZeka na jeho osobní názor na 1055T. Zatím spíše na základě různých testů spíše inklinuji k Intelu, připadne mi takový univerzálnější ...
nenavidimfacebook
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 7. 5. 2010 22:46

Faktem je, že testy říkají, že 6-ti jádro AMD je prozatím horší jak 4 jádro Intel, píšu prozatím, jelikož nejsou programy, které by to využily, ony nejsou totiž skoro ani programy, které využijí 4 jádro, takže softu, který využije 6-ti jádro se jen tak nedočkáme. Volil bych osobně Intel.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Poco X3
BigT
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 5. 2010 23:48

BigT to shrnul vcelku relevantnim zpusobem.

Pokud PC na praci, tak hexacore ano. Pokud na hry, tak ne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN