počkat na Ivy bridge?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 29. 1. 2012 18:19

Zdravím, mám takový, no, blbý dotaz. Nidke jsem nenašel podobné téma, tak se zeptám. Uvažuji o koupi nového PC, ale protože budu mít peníze cca za měsíc, tak uvažuji, jestli poškat na nové Intel Ivy Bridge procesory nebo zůstat u i5 (popř. počkat, jestli i5 ještě neslevní po nástupu IB). Jaká je teda asi situace? Čekat, nečekat? Protože ten rozdíl mezi i5 a Ivy bude asi docela velký.
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Lukas.Skywalker 29. 1. 2012 18:23

Když budeš čekat, nikdy si nic nekoupíš.

Nejlepší je koupit a dál to neřešit.
Lenovo ThinkPad R500
Galaxy Nexus
Lukas.Skywalker
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 29. 1. 2012 18:24

I Ivy Bridge se budou označovat jako i3, i5, i7. A rozdíl nebude zase tak zásadní, asi 10-15 % při stejné frekvenci. Větší rozdíl bude jen u integrované grafiky.
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 29. 1. 2012 18:31

Tak jasně, u PC to tak je, kdo čeká, nic nekoupí. Ale protože jsou už relativně za dveřmi, tak třeba ten měsíc nebo dva se může vyplatit. Nečekám nějaké 50% nárusty výkonu atd. ale jestli za cenu +-500 kč koupím procesor, co má vyšší výkon, mnohem nižší spotřebu a je na nové technologii, proč ne, že?

Navíc nyní ceny šly dost nahoru, čekal jsem že po vánocích to trochu padne, ale zdá se mi to jako pravý opak protože relativně to není takové slavné s tím dolarem atd. takže nvm jestli teda nepočkám na novou architekturu a až třeba dolar trochu padne a cenově budu na novém procesoru lepší a třeba za stenou cenu.

Právě me zajímalo, jaký názor na to mají ostatní.

A jinak, integrovaná grafika je celkem nevyužitelná, jestli neodejde teda main ne?
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 1. 2012 18:37

nové procesory jsou za dveřmi ale jde o to kdy se dostanou na pulty výkon nárust cca 10% a spotřeba šla dolů o cca 10% žádnej zázrak :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 29. 1. 2012 18:53

Aha tak to ja jsem čekal že nárust výkonu nebude více, jak 20%, ale spotřebu jsem čekal níže. Možná nakonec zůstanu u i5, kde je taktování již odzkoušeno a potvrzeno :)
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_CZE 8. 2. 2012 17:11

tady je spíše otázka jestli jít do končící patice 1155 nebo počkat na novou 2011 s novou architekturou, čipsety atd. To není JENOM o procesoru ;)
Jirka_CZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 2. 2012 17:22

já bych se nebál jít do 1155 , v případě že je člověk potřebuje PC v tuhle dobu, pořádnou desku a i5-2500k a na pár let je vystaráno ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 2. 2012 17:34

Vzhledem k tomu, ze dnes i obstarozni (6let stara) Q6600 po OC na 3,6GHz stale JE vykonnejsi, nez dnesni Phenomy, bych o vykon procesoru nemel zadny strach a koupil bych hned ted 2500k + z68x-UD3P.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 8. 2. 2012 19:19

Z mého pohledu jde dost o to, nakolik tu sestavu člověk potřebuje. Kdyby mi teď měl kleknout počítač a nebyl už v záruce, neváhám a kupuju 1155, ale kdybych si chtěl novou bednou pouze udělat radost, asi bych si na příchod novinek počkal.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 2. 2012 19:22

jde o to, zda ti činí radost samotnej nákup nebo pak problematický provozování na prototypních kšuntových komponentách (rozuměj: betatester a feedback provider)...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 8. 2. 2012 19:28

Potřebuju = beru, co je aktuálně v nabídce

Chci = beru nejnovější technologii (samozřejmě ne v den uvedení)... zas tak černě bych to s novinkami ale neviděl....
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 2. 2012 00:27

Protoze jsi nehonil duchy v korporatnim provozu, pak se na svet divas skepticky jako Kernel.
Neznam zase tolik lidi, kteri dokazi vyuzit potencial soucaneho Sandy Bridge, tak proc otalet.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků