Výměna procesoru v notebooku

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BEZY 3. 11. 2012 19:55

Zdravím, mám notebook Acer Aspire 6935, nějaký specs viz. http://support.acer.com/acerpanam/noteb ... 5sp2.shtml

Mám v něm CPU Intel Core 2 Duo - P8400 (3 MB L2 cache, 2.26 GHz, 1066 MHz, 25 W, 64bit architektura).

A potřebuji jej nahradit za jakýkoliv jiný procesor, který bude podporovat SLAT - neboli procesor, na kterém mi bude fungovat Hyper-V. Existuje takový?

Na stránkách intelu je nějak seznam jeho CPUček, Intel SLATu říká EPT: http://ark.intel.com/Products/VirtualizationTechnology

Příp. jestli do toho notebooku pujde narvat AMD, je mi to fakt jedno - Hyper-V je jediná podmínka (a cena aby bylo pokud možno příznivá, zas než extra drahý CPU, radši koupim komplet novej stroj)

Jestli jsou potřeba ještě další informace, tak napište jaké, já je postnu (jméno motherboard je stejný jako název ntb, takže asi custom..)
BEZY
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 3. 11. 2012 21:24

No do patice pro Intel opravdu AMD nedostanes a VT-x neni u starych laptopu jen zalezitost CPU. Pokud Hyper-V beres jako cisty hypervisor, potrebujes VT-d, aby to melo vyznam. Nepises, nac to chces. Tento veteran ale neni staveny na W8 a novodoby Hyper-V.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod soban 4. 11. 2012 00:11

Nějak nechápu že si každý pořídí NT a pak se ho snaží rozšířit......

PRO VŠECHNY. NT SE NEDAJÍ V 99% ROZŠIŘOVAT!

Většinou se dá vyměnit ram a HDD případně místo CD(DVD) dát taky HDD.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BEZY 4. 11. 2012 02:09

Vím, že se většinou moc nedají notebooky rozšiřovat, nicméně momentálně prostě nemám finance na nákup nového stroje, proto se snažím dostupnými prostředky upnout to co mám..

Matysek> Hyper-V je pro mě jen prostředek, potřebuju ho kvůli Windows Phone 8 emulátoru, který se startuje jako hyper-v virtuální stroj..

A pokud řešení není, tak co se dá dělat no..
BEZY
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 11. 2012 08:43

Hw virtualizaci musí zvládat celý PC, především BIOS MB a chipset, samotný CPU to neřeší.
Levné a efektivní řešení je zde:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
= plnohodnotný PC - až si našetříš.
Virtualizace je problematická i v moderním NB, natožpak v takovém prehistorickém křápu! :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 4. 11. 2012 11:55

Je to jednoduche, mobilni i3 (i5 i i7) maji jiny socket (988 pinu - socket G1, Sandy Bridge G2) nez Core 2 Duo (478 pinu - socket P), takze je naprosto bez sance rozsirit ten notebook.

Nejaky BIOS je az dalsi level, kdyz se podari ten procesor vubec narvat do patice a spustit ntb :)
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod BEZY 4. 11. 2012 12:07

Ok, díky za vysvětlení ;)

Btw, neni to žádnej starej křáp :D možná trochu starší, ale pořád krásně šlape :) jediný co sem měnil byl odejitý HDD za SSD.
BEZY
Junior