Re: AMD Ph. X6 1045T - využijí ho hry? Nebo stačí Ph. X4 945

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MUS6363205 9. 11. 2012 23:23

Zdravím, Chtěl bych se zeptat, který z procesorů je na hry lepší: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001O3K , nebo tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 30972PCW35 . Rád bych myslel i na budoucnost. Takže se ptám zdali se vyplatí koupit si rovnou šestijádro. A nebo si koupit to čtyřjádro :shock: ? PC bude sloužit většinou na hry a občas na extrahování archivů. Díky za odpovědi. :-))
Má aktuální sestava je v profilu, protože sem by se to nevešlo.
Češtinou se neživ-ý/í-m!!! LINUX a pravopis není moje silná stránka... Když píšu bez diakritiky - jsem na mobilu. :-)
MUS6363205
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 9. 11. 2012 23:29

Do nového počítače se nevyplatí ani jeden z těch procesorů.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 11. 2012 23:50

i5 3470 + P8Z77-M + 8GB 1333 Kingston + 60GB V+200 Kingston + HD 7850 + Corsair CX 500 + CME 311 + 2x F12 PWM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod MUS6363205 9. 11. 2012 23:51

To co jsi mně ale napsal, mě není vůbec nic platné ;-) . Již mám desku na AM3, navíc ta deska podporuje pouze TDP: 95w a vyšší ne! Novou kupovat nebudu + Core i5. Na to nemám finance. Je to pouze vylepšení staršího PC. Momentálně mám x2 Athlon.
Češtinou se neživ-ý/í-m!!! LINUX a pravopis není moje silná stránka... Když píšu bez diakritiky - jsem na mobilu. :-)
MUS6363205
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 11. 2012 00:00

A co to je za desku? Jaky ma chipset a jak ma chlazenou kaskadu? Pokud je mizerna, do pul roka Ti to shori. :)) I na to je potreba se divat. Uz jen "do 95W" ve mne vyvolava VELKOU neduveru.

Takze nejspis popreju jen mnoho zdaru a dale radeji prispivat nebudu - at reknu co reknu, at v sebelepsi vire, stejne to nevezmes, protoze mas svou pravdu. Nemylim se, ze ne? :))

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod MUS6363205 10. 11. 2012 00:58

Zde je odkaz a přesný popis na tu desku... http://msi.com/product/mb/880GM-E41.html

Nějak jsem nepochopil jak to myslíš... Asi si nerozumíme :-( . Já chci pouze upgradovat procesor. Nic víc, nic míň! Nebo-li, otázka zní: Co je lepší? AMD Phenom II X6 1045T, nebo AMD Phenom II X4 945. Kdybych chtěl novou sestavu s deskou, tak to nedám do této sekce... Už mě rozumíš? Chci jedině a pouze nový procesor. Nic víc, nic míň. :D
MUS6363205
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 11. 2012 01:06

Toho jsem se prave bal. Ta deska je pod ctyrjadro totalne nevhodna z hlediska dlouhodobeho provozu. Nedelej to, umre to.

Nevim, cemu nerozumis na sdeleni, ze Tve prani, ackoliv jej cinis s nejlepsim umyslem, neni rozumne. MSI desky neoplyvaly kvalitou ani kdyz byly fungl nove. Tahle konkretni deska pritom pod ctyrjadrovy Phenom byla vyslovene nevhodna uz ve chvili, kdy byla nova. A to kvuli napajeci kaskade, ktera neni ani silna, ani chlazena. Navic ta deska ma nejlepsi leta davno za sebou, takze se napetove regulatory (MOSFET) budou tim vice prehrivat a nejpozdeji do roka to cele vyhori.

Jak s tou informaci nalozis, necham na Tobe.

KineCZek

Odeslat příspěvekod midoor 10. 11. 2012 07:54

nevyhazuj love a šetři do prasátka na novou desku s procíkem, ta deska bude mít to nejlepší za sebou, a tím že do ní narveš novýho koně jí asi moc neprospěje.
nemodli se, ale jednej! :D
midoor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MUS6363205 10. 11. 2012 13:31

Cením si vašeho upozornění a jak mi radíte... Vím, že to není zrovna spprávný postup, ale nicméně. Deska je servisovaná! A nemá naběháno téměř nic. Jsem si vědom toho, že jí to asi moc neprospěje. Až chcípne, tak koupím podobnou, ovšem která bude již mít podporu TDP 125w. Jsem přesvědčen, že mě bude jeden z těchto dvou procesorů bohatě stačit na delší dobu. Takže který z těchto dvou mám vzít? Který je lepší. Nic víc vědět nepotřebuji. :D
MUS6363205
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 11. 2012 15:32

Servisovaná? To jakože si každý rok objednáváš technika, aby ti z ní očistil prach? Nebo co je tím přesně myšleno?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod The Shitman 10. 11. 2012 16:46

Je jedno, jestli je nová nebo stoletá. Stejně ji budeš muset dřív nebo později vyměnit. Proto bych se jí zbavil rovnou, než ji tím procesorem utrápíš. Někomu do kanclu nebo HTPC pod nějaký nenáročný procesor může ještě posloužit.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod alfah4ns 10. 11. 2012 17:15

Zakladni podvozek fabie taky vydrzi vpohode 300k km.
Ale pokud bys tam narval V6 biturbo a jezdil po okrskach pilu, rozpadne se behem chvilky.
S tema deskama je to podobne. Fakt, ze nedokaze ani obslouzit silnejsi cpu, trochu zavani problemem. Kdyz uz, tak tam dej jen to ctyrjadro, ale netaktuj to.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MUS6363205 10. 11. 2012 20:38

Bari007 píše:Servisovaná? To jakože si každý rok objednáváš technika, aby ti z ní očistil prach? Nebo co je tím přesně myšleno?

Ne, koupil jsem jí v Alze, jako servisovanou a téměř novou.

Pro všechny rádce: Na desku se prosím nekoukejte :!: :!: :!: Až ta deska chcípne, tak PC prodám po kusech :-D . A koupím si potom celé nové PC. Navíc je úplně buřt, jestli tam dám šestijádro, nebo čtyřjádro. Protože oba dva procesory spotřebují úplně stejně. TDP 95w. Navíc, oba procesory jsou mezi podporovanými!!! Ještě jednou si vážím vašeho upozornění a zájmu o zachování desky. Ale rozhodujte prosím celkově mezi výkonem procesorů a na nic jiného nekoukejte. Děkuji... Takže, co je tedy lepší, to šestijádro, nebo to čtyřjádro?
MUS6363205
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 11. 11. 2012 01:41

Na hry je x6 zbytecna, maloco umi vyuzit vice nez dokonce i 2 jadra.
Tu x6 poznas jen u tech archivu, tam bude +50% hrubeho vykonu navic.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 11. 2012 10:33

A od kdy TDP = spotreba? :lol:

KineCZek

Další stránka