Intel Skylake a zlevnění Haswell v srpnu

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pavel1982 29. 5. 2015 13:07

Dobrý den,
přemýšlím o zakoupení nové počítačové sestavy, protože stará mi dosluhuje. Co myslíte, mám počkat do srpna až stávající procesory (a tím pádem i asi základní desky) zlevní? Nebo nějaké razantní zlevnění neočekáváte potom co nastoupí nové procesory?
pavel1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caderom 29. 5. 2015 13:19

Intel již dlouho zachovává cenové hladiny pro jednotlivé řady, novější modely jen vytlačí starší. Podobně ceny základních desek nebudou znatelněji klesat. Trochu klesnout by mohla cena pamětí. Ovšem za podmínky, že se kurz koruny a dolaru bude držet na dnešních hodnotách. Jsou prognózy tvrdící, že dolar ještě dost posílí a nastalo by další zdražení. Ale také tomu může být přesně naopak.
Stručně řečeno, nový počítač kup až ho budeš potřebovat a nad cenami nespekuluj neb je to ruleta.
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 5. 2015 13:33

Potřebuji kupují, špekuluju špekuluji.

Sháněl jsem desku na 1366 nedávno a stála asi o 500kč míň žádné řev...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod x-rated 29. 5. 2015 13:36

počítač je dlouhodobá investice a tak, jestli to neni akutní, se vyplatí počkat na skylake, ddr4 a snad už i nový usb, který budou výrobci desek muset doplňovat jedině pomocí přídavnejch řadičů... ale lepší než drátem do oka :D
Dell UP2715K 27" AH-IPS 5120x2880 • Asus Maximus VIII Gene • Intel Core i7-7700K @ 5 GHz • Corsair Vengeance @ 3,6 GHz, 32 GB • Samsung 960 Pro - 1 TB • Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD • MSI GTX 1080 Ti Gaming X @ 2/11 GHz
x-rated
Junior

Odeslat příspěvekod _newman 29. 5. 2015 13:40

A k čemu budou běžnýmu uživateli skylake, ddr4 a další featury...znám spoustu lidí so jednou ještě na c2d a jsou pořád spokojený...
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 5. 2015 15:01

Nove = lepsi ... delas, jako bys tuto rovnici nezazil.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod _newman 29. 5. 2015 15:03

:))
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 5. 2015 15:07

Nicmene Skylake, pokud se opravdu povede splnit (cti bude to funkcni) bude rozhodne upgrade. Mezi Sandy a Haswell-Refresh takovy rozdil neni, ovsem Skylake ten rozdil udela. Nebudu tvrdit, ze AVX-512, SHA-Ext, ... jsou nezbytne do desktopu, ale Skylake beru jako celek, tedy architekturu.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod eLzyx 29. 5. 2015 15:33

já v práci odkládám nový stroj pro sebe, čekám na ZEN :D
(ve skutečnosti mi na nový stroj nechtějí přiklepnout peníze)
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 5. 2015 15:41

Nedavno jsem resil to same. Pokud budes kupovat nektery z tech vyssich, co maji byt k podzimu uvedeny, tak si klidne pockej. Nebude to sice nejaky extra rozdil, ale proc kupovat za cca stejne penize horsi, ze? Ja treba chtel levny Celeron a ty budou buchvi kdy, cili cekat nemelo cenu. Financne si moc nepomuzes, stat to bude plusminus stejne a rozhoduji i dasi faktory, jako treba kurz Kc/USD.
Tedy pokud to "dosluhuje" znamena, ze ten tvuj PC jeste do te doby vydrzi.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 5. 2015 16:16

Právě jsem zkoušel na L5420@3GHz (Quad doby C2D, jen o fous lepší) s GTX 660 a BF MP, CPU jede na 90% malá rezervička tam je. Chystám že zkusím Witchera a GTA V :D

Na home office stačí C2D + SSD
Na hry stačí první generace "i" procesorů
Na video nestačí ani Haswell-E
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod pavel1982 29. 5. 2015 19:37

_newman píše:A k čemu budou běžnýmu uživateli skylake, ddr4 a další featury...znám spoustu lidí so jednou ještě na c2d a jsou pořád spokojený...

------------
Já to v podstatě nepotřebuju ten Skylake. Mně jde o to nekupovat předražený Haswell.. Počkám si a až budou všichni slintat nad Skylakem, tak si koupím Haswell.. To byla moje myšlenka. O tom, že USD/CZK kurz může s cenou zahýbat (oběma směry) chápu.

-- 29. 5. 2015 20:38 --

eLzyx píše:já v práci odkládám nový stroj pro sebe, čekám na ZEN :D
(ve skutečnosti mi na nový stroj nechtějí přiklepnout peníze)

-----------
Njn. Tak za firemní se vždycky dobře nakupuje.. ;-)
pavel1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod omualo 29. 5. 2015 19:58

Po osmi letech jsem zjistil, ze mi starej comp nevyhovuje, tak jsem ho daroval a sam si koupil novej.
Kdybych mel cekat na dalsi novinky, tak jsem porad v 8-bit praveku.....
Ale doufam, ze se zen povede (i kdyz momentalene jedu na intelu)
omualo
Junior