Pentium G4560

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lubokubo76 13. 1. 2017 11:29

B250 a W7? To načo?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod MiK 13. 1. 2017 12:28

Ve firmách se W10 ignorují, je potřebný stabilní systém s odhadnutelným chováním.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod wiqix 13. 1. 2017 13:18

Z herních testů bych chtěl vidět GTA V. To na i3 běhá slušně, ale na 2C/2T Pentiu (i na vysoce přetočeném G3258) trpí velkými propady:
https://www.youtube.com/watch?v=ZbglcO1QFjM
wiqix
Junior

Odeslat příspěvekod risomas 13. 1. 2017 13:34

MiK píše:Ve firmách se W10 ignorují, je potřebný stabilní systém s odhadnutelným chováním.

Nepovedal by som ze sa ignoruju ale firmi su zdrzanlivejsie. U nas je zatial moznost volby medzi W7 a W10. Do konca roka bude W10 povinne. Mal som nejaku issue kde bolo treba preinstalovat OS tak som si dal W10 a za mna spokojnost. Ide to stabilnejsie ako W7. Jediny problem je ako sa zobrazuje Skype for Business v liste pri viac oknach. NA W7 by som uz nesiel.
Inak k teme oproti tej 4400 mi to nepride ako upgrade z tvojich vysledkov.
C5 X7 Tourer 2.2
risomas
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 13. 1. 2017 13:53

O 40% vic bodu u CPU (267 -> 368) ti prijde malo?
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 1. 2017 17:04

Není to samozřejmě procesor v mém hlavním desktopu. :)) A o upgrade jde, dokonce okem poznám rozdíl. Základem je mít za disk alespoň trochu kloudné SSD. Já v tom mám i540 / 240GB, tzn žádný zázrak, ale ani vyloženě propadák.

GTA V mám, ale v tom počítači není grafika, jede na pi.coPSU s adaptérem. Hry moc reálně nevidím. Flanker dal požadavky docela rozumně, to bych mohl o víkendu snad zvládnout.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod harrym 13. 1. 2017 18:37

Tak někde už se tento pročík prodává i něco přes 16 stovek s daní.
Za tu cenu luxus.
Už jsem ho koupil a počítám, že za týden "přezbrojím". Mohu provést srovnání s netaktovaným G3258 a v kombinaci s GTX 1050 Ti.
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 14. 1. 2017 00:06

zivan píše:Zajimave HT u Pentia uz i v desktopu. U mobilnich CPU to nektera Pentia umi uz od Sandy Bridge.

Hehe, HT mělo už Pentium 4 :I jo kde jsou ty časy prskajicich 2,4 GHz.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meridius 14. 1. 2017 07:47

To KineCZek:

Zajímalo by mne následující:

1. Zda PC bootovalo i bez upgradu biosu. Nerad bych případně objednával skylake cpu jen proto, že ne. To bych tedy holt musel koupit nějakou B250, což se k tomuto low cpu nehodí.

2. Máš zdá se asrock desku, tam by měl být funkční OC pamětí, takže zda oc pamětí funguje i po upgradu biosu s g4560.
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 1. 2017 11:43

Asi blbý vlákno, ale napíšu to sem. Kin to předpovídal a bude potěšen, stejně tak jako majitelé s méně naditou portmonkou, kteří tam můžou fouknout Pentium s HT - Asrock H110M-HDV už podporuje i Kaby Lake, ještě před týdnem tomu tak podle jejich webu nebylo:

http://www.asrock.com/mb/Intel/H110M-HDV/?cat=CPU
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2017 11:50

Nebootovalo, nefungovalo, nefunguje.

- - -

Ano, předpokládál jsem a jsem potěšen. ;-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 1. 2017 12:04

Ještě se sluší říct, že pokud si tazatelé nechají PC sestavit, např. u CZC, Alfy a snad i Alzy, tak tam by měl být proveden update BIOSu na nejnovější verzi automaticky. Pokud se někdo rozhodne pro samostavbu doma, jak už naznačil Kin, bez Skylake procesoru update BIOSu na verzi Kaby Lake neprovedete, takže pozor na to, ať si zbytečně nezkomplikujete kvůli egu život.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Meridius 14. 1. 2017 13:19

KineCZek píše:Nebootovalo, nefungovalo, nefunguje.

Hmm, tvoje deska non Z OC pamětí zdá se neumí.....Jinak díky za info že nebootuje. Zkusím napsat, jestli by to nepřeflashovali....Jinak budou mít v eshopech plno vrácenejch nejlevnějších skylake celeronů. :-)
Meridius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 3nec 14. 1. 2017 16:55

KineCZek píše:Ano mam. Mam Cinebench srovnani s G4400. Vice jsem nestihl. Obe sady vysledku jsou v jedne a teze sestave, menil se pouze procesor.

O co by byl zajem? Procesor mi zustane.

G4400_CineR15.PNG

G4650_CineR15.PNG

Můj starý fx 4130 dává nějakých 330 bodů cpu, sice oc, ale je to gečko tak super?
3nec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 1. 2017 17:07

Proč by ne?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka