AMD Ryzen vlákno - infa, zkušenosti, recenze

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krysta 18. 2. 2017 10:30

Bohužel si mého neexistujícího magazínu o HW AMD ještě nevšimlo a tam mi nic neposlali :-(
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 18. 2. 2017 12:37

Krysto,jsem si jistý že i kdyby poslali tak jsi pořád pod NDA :D
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 2. 2017 17:10

cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2017 17:14

NDA stále platí, počkejme si na reálné výsledky :)

Ale vypadá to dobře. Uvidíme co z toho udělaj recenzenti...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 2. 2017 17:21

No jestli toto platí v CB (který je težce optimalizován na intel instrukční sady), tak s tím ani zlOBR moc nevymyslí. Ostatně to bude asi důvod, proč na PCT je ticho po pěšině. Kdyby byla nějaká šance, že se na intel nevalí PR pohroma*, tak by se o řízka otřel. Tak jak se otíral o Polárku.

*Jsem nyní již zcela přesvědčen, že "IPC@Ivy bridge" a "frekvence ESek", byl ve skutečnosti marketingový majstrštik. U AMD první po letech od Mantle.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 2. 2017 17:54

Zatím nejásejme... NDA :(

Pak se uvidí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 20. 2. 2017 18:07

Sleduj paniku v Intelu (prosakuje to ven = opravdu panika, v těchto gigantech totiž většinou funguje jen utajení vnitřních informací). přitom reálně AMD intel dlouho neohrozí prostě jen proto, že toho nevyrobí u GF dost na to, aby intel ztratil zásadní procento na trhu. je to jen PR/marketingová pohroma, co se na ně řítí. Jestli ji AMD překová i ve finanční bolístku pro Intel, je ve hvězdách.

čti mezi řádky ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 20. 2. 2017 18:56

Sice NDA, ale pouští to pomalu ven, jako když se týdny před představením iPhonů víc skoro 100% toho, co v nich bude.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 21. 2. 2017 09:14

NO NDA se drží hlavně z toho důvodu, že a tento týden se posílají review samply k recenzentům. Doted k nim měli přístup jen inženýři, distributoři apod. A ti si taky pod pokutou nerisknou moc nějaké úniky :)
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 11:51

AMD naplánovalo další únik. Tentokráte prezentace cinebench R15. Protože se jedná o potvrzení předvčerejších výsledků, tak to sem ani dávat nebudu.

V cinebenchu tedy 1700X porazil 6900K v multi mimo chybu měření. odskok 1800X pak byl pouze 5% od 1700X. Investice do 1800X tak bude spíše o fanATIctví, nežli o vhodné volbě, neboť 100USD rozdíl si nejvyšší ryzen neobhájí.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 2. 2017 11:57

OC potenciál? Další technlogie? :hm

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 12:14

technologie jsou stejné. OC potenciál bude prakticky stejný. Samozřejmě, štěstí na kus bude pravděpodobnější u 1800X, ovšem počítám, že to bude jako u adultintelů. Díky pájce na tom štěstí až tak nezáleží.

Odhaduji to z finfetu Polárek, kde je ten OC limit málo rozháraný (ve srovnání s finfetem Pascalů). Protože finfet Zenů bude silně modifikovaný, tak je možné, že to bude jak říká Python, tedy 1800X půjdou potáhnout mnohem výše, nže 1700X.

Uvidíme. Pro netaktovače a mírné taktovače je, ale cílový procík asi jasný.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jemark 22. 2. 2017 12:39

Ked som pisal o radu so zostavou, rozhodol som sa pockat...ked teraz sledujem tie uniky info a fotiek, je tu moznost ist radsej skusit ryzen teraz ked vyjde (po nejakych benchoch od recenzentov) alebo pockat cca do leta, alebo ist do intelu len na zaklade, ze znizia ceny, nakolko je realna moznost, ze sa oplati 6jadro ryzen miesto i5 ?
jemark
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 12:42

jemark:

na co to budeš používat? hry?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 2. 2017 12:46

Ty už jsi měl to CPU v ruce, že víš, že třeba nebude podporovat něco co ten slabší ne? Já to myslím jak u intelu, třeba VT-X ten ne, ale draší jinak téměř stejný ano.

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka