AMD Ryzen vlákno - infa, zkušenosti, recenze

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 3. 2017 17:11

A přitom to mohlo bejt tak jednoduchý kdyby se chtělo,když Asus u těch nejdražších prken dělá ďoury jak pro AM3 tak AM4,proč by to nemohl dělat i u ostatních prken a ostatní taky? Já sem zvědavej jestli vůbec něco bude pro chladič co tu mám Lucifer V2 ,snad údajně v květnu tak sem zvědavej....
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 30. 3. 2017 17:46

Tak u nových her to tak špatné nebude,ale u her jako GTA 5 můžeme na optimalizaci zapomenout :(
http://www.pcworld.com/article/3185466/ ... -code.html
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 30. 3. 2017 19:13

chatumbabub píše:Zazadal jsem si tady:
http://www.scythe-eu.com/en/support/request.html
Poslali fakturu, ktera se da platit bud prevodem nebo na jejich paypal ucet. Chtej za to 3,99 €.

Backplate se pouziva ten puvodni, ktery je na desce.
Tady nas vyfoceny navod, jak to vypada. Jedina vytka je snad jen k tomu, ze srouby, ktere drzi chladic(bod 5.) jsou dost kratke a vychazeji jen tak tak.

hm... ale vychází nakonec (ty šrouby) a drží to pevně...?

A tyto šroby byli součástí toho AM4 kitu nebo byli už defaultně hned u samotného koupeného chladiče (v balení)?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 30. 3. 2017 19:33

dustojnikhummer píše:Tak u nových her to tak špatné nebude,ale u her jako GTA 5 můžeme na optimalizaci zapomenout :(
http://www.pcworld.com/article/3185466/ ... -code.html

Tak GTA 5 už pomalu rostou šediny. Snad GTA VI už bude počítat s vícejádrovými procesory :)
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 30. 3. 2017 20:18

nody.nody:
jojo drzi to pevne. Ale byt o 1mm kratsi, tak uz mam obavy. Je to uplne natesno.

A byly v baleni chladice.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 3. 2017 21:48

chatumbabub" Scythe má sice dobrý chladiče, ale to co píšeš tak to teda moc dobře nepořešili jestli to drží za kousek závitu.
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 30. 3. 2017 21:52

Zajímavý... nikde v recenzích Scythe Ninja jsem o tom nečetl, ani v uživatelských recenzích...

Kdyby s tím byli problém, tak by o tom už bylo asi více poznámek na internetu za ty roky co se Scythe Ninja prodává...

Možná je to úmyslně, aby se šrouby zbytečně nepřetahovaly (neutahovali více než je nutno)... Vím že před X lety s tím měl Scythe problémy, tak to možná vyřešil takto :-) (?)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 30. 3. 2017 22:16

nody.nody" nevím že by Scythe měl nějaký problémy s jeho chladičema praskaly Skylake a zřejmě i Kaby Lake by praskali kdyby Scythe nedodal jiný podložky grátis,jenže za to mohl akorát tak Intel jak to ojebaj na matroši.Jako na AM4 to asi těžko budeš někde číst něco když se to prodává chvilku a většinou si každej počká až se doladěj BIOSi krom pár jedinců co to museli mít hned. :-)
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod chatumbabub 30. 3. 2017 22:44

nody.nody píše:Možná je to úmyslně, aby se šrouby zbytečně nepřetahovaly (neutahovali více než je nutno)...

To bych řekl že to funguje přesně naopak. Svadi to k utažení více než je zdrávo, aby to právě nebylo na pár závitů.
chatumbabub
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 31. 3. 2017 11:08

Stiletos píše:nody.nody" nevím že by Scythe měl nějaký problémy s jeho chladičema praskaly Skylake a zřejmě i Kaby Lake by praskali kdyby Scythe nedodal jiný podložky grátis,jenže za to mohl akorát tak Intel jak to ojebaj na matroši.Jako na AM4 to asi těžko budeš někde číst něco když se to prodává chvilku a většinou si každej počká až se doladěj BIOSi krom pár jedinců co to museli mít hned. :-)

Hm... já si nemyslím že je to jen "pár jedinců"... pokud vím tak se spekulovalo o prodeji 1-2 milionu R7 CPUs v prvním měsíci od uvedení...? (pokud se nepletu)...
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Zafrin 31. 3. 2017 11:40

1 - 2 miliony počítačů jsou, pro tebe celkem nečekaně, pouze asi promile všech dnes funkčních PC. Takže ano, to, že je někde 1 s 6 nulama, ještě neznamená, že je to hodně :-) je to opravdu jen pár uživatelů.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 31. 3. 2017 12:40

Jsem celkem zvědavý na statistiky Steamu za několik měsíců. Zatím to je 78% pro Intel a 22% pro AMD (02/17).
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 31. 3. 2017 13:01

Hm... a kolik třeba prodal intel nějakých svých významnějších procesorů 1 měsíc po launchi...?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 1. 4. 2017 17:09

nody.nody"dohaduješ se o čem jako nějaký statistice? Jednak že Ryzen někdo koupil neznamená že hned o nějakých problémech s chladičem atd bude psát a za druhé dal se v pohodě koupit CPU ovšem desky ne.A v první řadě se řešej nedodělaný BIOSi a problémy všeho druhu až po nenajetí HW stačí sledovat komenty uživatelů co prkna všech značek koupili,nějakej Scythe si myslíš že má kolik z těch kupujících že bys chtěl aby se to někde řešilo po fórech? :-D
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 1. 4. 2017 17:20

:D Já mám desku a CPU ne... :lol:
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,Sam.970 Pro ,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka