AMD Ryzen vlákno - infa, zkušenosti, recenze

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 1. 4. 2017 17:37

Super. :-D
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 2. 4. 2017 19:04

R5 1400 je levnější než i5 7400 A přesně na MSRP+DPH,takže to není tak že by si CZCčko bralo třeba tisícovku.
https://www.czc.cz/procesory-pro-stolni ... 20868=sZen
Teď ještě počkat na benchmarky proti tomu.

-- 2. 4. 2017 20:18 --

Nějakej typ na chladič? Cooler Master ještě nemá brackety pro AM4 ( i když než já našetřím do léta tak to bude trošku trvat)
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 3. 4. 2017 16:04

Co si myslíte o R5 stock chladičích? Mám zase brigádu takže bych na R5 1400 + ASrock B350M Pro 4 mohl mít peníze do konce května a kdybych nemusel dávat tisícovku za další Hyper 212 Evo kvůli AM4 bracketu hodilo by se to. A rád bych ho dostal na 3.4-3.5GHz abych vyrovnal single-core výkon mojí i3ky
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 3. 4. 2017 20:46

Co si myslíte o R5 stock chladičích?

Na taktování bych ho určitě nenenchal je to trochu lepší starší BOX,náhradní kity by měli mít všichni výrobci,otázka kdy a jsetli se chladiče ještě prodávaj.Ten co mám já tak údajně v půlce května,Noctua už je dodávaj teď, i jiný výrobci.
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 3. 4. 2017 21:17

Cooler Master má sice bracket zdarma + poštovný,problém je v tom že je vyprodáno. Dávat 6 stovek za 1500X se mi nechce. A na Hyper T4 asi 1400 na 3.5-3.6 nedostanu,co? Bude tady někdo kupovat R5 1400?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 3. 4. 2017 21:34

Tak vyprodáno,si musíš počkat až znova naskladní,já čekám do května pak tu mám ještě Noctua v nejhorším ty kit maj a posílaj taky grátis....Druhá věc že ještě vůbec nevím jestli půjdu do Ryzenu,cena Ok výkon taky,prkna X370 šli dolů s cenou ovšem jestli se nedoladěj do konce května ty BIOSi vemu nakonec i7 7700K nejspíš,drbat se do konce roku s nestabilním HW se mě fakt nechce....
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod satikcz 3. 4. 2017 22:07

Nestabilní HW? Já nemám se stabilitou Ryzena 1700 na 4GHz žádnej problém :)
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 3. 4. 2017 22:32

Tak to máš asi kliku na forech čtu od majitelů něco jinýho od nemožnosti zvednout frekvence RAM až po mrtví prkna po aktualizaci BIOSu,nebo ani nenajeli atd,jako píšu jenom co jsem četl samozřejmě někdo pro změnu píše to co ty,ale to je spíš menšina. :-))

viz třeba poslední Crosshair VI Hero co máš i ty,takže možná kus od kusu:

První problém, kterej byl - je hezký, že je AM3+ ready, ale úchyty nikde... To jsem později vyřešil... Horší to bylo s rychlostí... Deska nabíhala do systému 3 - 5 minut a to mám SSD, občas ani nechtěla naběhnout (díky Q-Code 61)... Podtaktovávala si RAM na 2133MHz a při zvýšení na původních 2666MHz nenaskočila (Q-Code 3F)... Pomohl až restart CMOS a pak jsem už raději netaktoval... 4 dny od koupě se automaticky updoval BIOS a desku jsem už nenahodil... 3 hodiny jsem beznadějně flashoval BIOS na verze z of stránek, zkoušel každou RAM, nesčetněkrát jsem resetoval CMOS a nic... prostě bylo po ní... Takže tak
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 4. 4. 2017 02:10

Tak už jenom automaticky update BIOSu mluví za vše, co za umělce to psalo?
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sprout 4. 4. 2017 05:34

Stiletos píše:... až po mrtví prkna ...

To je proboha zase co za cool hantec?
sprout
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 4. 4. 2017 06:11

To že update BIOSu zabíjí desky už rozhazuješ i na Facebooku. Kolika lidem se to stalo? Jednomu?
Ja Rozhodně půjdu do RyZenu. Sice mám H170 desku, ale jsem si jistý že výkon navíc v R5 1400 oproti 7400 bude dostatečný. Navíc bych chtěl občas streamovat a od MSI jsem dostal ke koupi karty já rok XSplit, takže tam ty 4 vlákna navíc budou +.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 4. 4. 2017 08:37

sprout píše:
Stiletos píše:... až po mrtví prkna ...

To je proboha zase co za cool hantec?

OT:
To by mě taky zajímalo :)))

Proboha, mládeži... věnujte se trochu i vzdělávání a naučte se alespoň česky, když už je to Váš rodný jazyk. Tady na fóru je to ještě docela v mezích, co lze ale vidět v nejmenované FB skupině o PC, to člověk opravdu žasne...
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 4. 4. 2017 11:49

Píšu/zkopíroval jsem pouze co jsem pročítal a už vůbec nikoho neodrazuju každej ať si koupí co chce,ovšem ohledně těch mrtvejch prken napříč značkama stačí umět číst. :-)

https://www.newegg.com/Product/Product. ... 6813132965

dustojnikhummer " ano jednomu,kolik těch prken se prodalo? Nevím co s tím dělal a čí to byla vina ovšem že je všechno automaticky vina uživatelů na druhou stranu když něco to ha ha.
Stiletos
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 4. 4. 2017 14:23

Lole, pokud myslíš Stratosovu stránku tak se nedivím.
Stiletosi, proč tomu vlastně říkáš prkna? A vlastně, Crosshair 6 Hero nemá Dual BIOS?

-- 4. 4. 2017 15:25 --

http://www.overclockers.com/forums/show ... BIOS-Brick
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 4. 4. 2017 15:19

Prkno je normální slangový výraz, používá se pro desky už dlouho, takže to není termín, na který má Stiletos copyright:-D

Akorát pak může být problém v termínech, kdy věta "Koupil jsem si nové prkno" může znamenat.

a) pořízení nové základní desky

b) snowboardu

c) rakve

Slováci tomu říkají "matičná doska" nebo tak nějak.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka