Ryzen 5 - 2600 - teplota ?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pesek_no 23. 4. 2019 10:06

Ahoy,

rad bych vas pozadal o nazor. Mam novy desktop s CPU Ryzen5 2600 a box chladičem. Skříň mám Fractal Design Define S.

Teplota CPU (dle HWInfo) je při práci ve win okolo 50 stupňů a při hraní tam naskočilo i 80 stupňů....Co jsem high level googlil tak lidi psali, že je to vesměs normál, ale furt mi to přijde dost....

Někdo nějaký názor, zkušenost nebo tak neco ?

Díky
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 4. 2019 10:12

Pokud teplota nepřesahuje 80°C, tak je to s BOX chladičem vcelku ještě přijatelné.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod pesek_no 23. 4. 2019 10:36

oka díky za info...No jeste na to mkrnu zda všechny ventilatory jedou jak mají a případně bych dokoupil nějaký jiný větrák na CPU....

Ale furt mi to přijde dost bez OC :-/

Diky
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod polda 23. 4. 2019 12:49

By se výrobci neuživili,kdyby BOX chladič zvládl to samé co chladič od 500 výše..., to není na náročný provoz
polda
Junior

Odeslat příspěvekod krysta 23. 4. 2019 13:47

Můžeš zkusit lehce podvoltovat než koupíš pořádnný chladič, který je ale pro tichý provoz jediným řešením.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod pesek_no 25. 4. 2019 07:48

Tak po nějakém testování drobný update....

Kdyz pres MSI utilitku od desky zapnu otacky vetraku na max tak jsem pri idle ve woknech na cca 44 stupnich...Rekl bych cajk,ale kdo chce jet furt na 100% otackach ze....Vcera jsem poustel 3D Mark a HWMonitor mi rekl ze jsem mel top teplotu 83 stupnu...

Dalsi vec co ted resim je, ze kdyz jsem si dal AMD Ryzen Master appku, tak u hodnoty EDC jsem stale mezi 95%-99%. Procital jsem net a je to zrejme bezny problem...Reseni je ve woknech prenastavit vykonostni profil na AMD, ejhle ten uz tam byl by default nastaven...Jinde to pomohlo a EDC okmazite kleslo...Tak jsem nastavil v AMD profilu minimalni odber na 5%. Kleslo, ale zdaleka ne tak jak bych si predstavoval....

kdyz nastavim windows profil "Balance" tak to taky klesne, ale furt to neni zadna slava...A na balance pada trosku vykon...

No kazdopadne koupim SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 vetrak a osadim, ale i tak mam furt obavy zda je CPU cajk...

Jinak na druhou strnau zadny restarty bo nejaky haluze se nedejou, hry jedou jak maj, ale proste tohle me trosku stve....

Moje prvni CPU od AMD a teda smisene pocity :-/
pesek_no
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 4. 2019 11:40

Co jsem četl tak většinou psaly že default chladiče u AMD jsou celkem OK.

Takže začal bych tím že zruším jakékoliv přetaktování.
Potom bych začal kontrolovat chlazení.

Nechal otevřenou bočnici a skontroloval teploty CPU pokud se to neuchladí i s otevřenou bočnicí je něco špatně s chlazením CPU pokud se ventilátor točí....

Tak bych chladič sundal a skontroloval zda celou plochou doléhá na CPU atd.....

Pokud se to uchladí s otevřenou bočnicí tak bude problém v chlazení skříně.

Podle mě v zátěži by to mělo mít kolem 70°C jak to má 80 a víc tak je něco špatně.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pesek_no 25. 4. 2019 17:36

Tak se mi dostala rada na foru czc.cz ...zajimave, netusil jsem, ze know how se presunulo tam...

kazdopadne kdyby nekdo resil v budoucnu na tema EDC....

Pokud mate informaci skrze CPUZ nebo Amd Ryzen Master ze EDC je furt na 95-99% a mate zapli v napajeni profil AMD, ktery je z nejakeho duvodu v PL + nonsense znaky tak je to spatne a chyba...

Je treba zapnout "balance" profil ...Chyba je pravdepodobne na strane woken..

viz: https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-2600/233 ... 5j1g96rqo2
pesek_no
Junior