Upgrade CPU

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 7. 2019 23:35

mrnaks píše:Můj bývalý CPU i5 3470 měl taky pár nešvarů, kterých se nemohl zbavit: RIDL, Spectre a Meltdown. Svatá trojce, kvůli které jsem od migroval zjistit situaci u červeného teamu.



Takže všude se připojuješ přes VPN, SSD máš SED OPAL2, TPM na desce je samozřejmostí a nemáš nikde stejné heslo, které pravidelně měníš... jo a na komunikaci používáš výhradně něco s OTR a každej mail podepisuješ PGP klíčem a k autorizaci u PC používáš token a nebo autentifikační SmartCard. Protože v PC máš přísně tajné vládní dokumenty, recept na Becherovku a nebo skutečný spis s tím kdo zabil Kennedyho.

Nebo proč se tady oháníš věcí která je v těch CPU léta a rozhodne to není nejhorší chyba. Inu, těším se ráno na odpověď.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrnaks 31. 7. 2019 23:44

Boys, já to beru ze srandy :) Jsem myslel, že to z mého příspěvku bylo patrné. :|
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod blmrtin 1. 8. 2019 15:18

To asi ne, protože bezpečnostní funkce jsou rozbité, nebo vůbec nefungují. Nedovolil bych si označit AMD za viníka, protože chyby padají i na hlavy pomazaných výrobců. Jako zákazníka mě opravdu nezajímají příčiny selhání výrobců, nýbrž náprava.

Asrock B450M Pro - bios 3.50
Asus TUF B450M Plus Gaming - bios 1804
Ryzen R3 2200G
Ryzen 5 3600

Aktivací funkce fTPM začíná dobrodružství, které neřeší ani fyzická přítomnost kompatibilního TPM čipu (TPM2.0).
Přílohy
Capture3.PNG
Capture3.PNG (9.42 ) Zobrazeno 5838 krát
Carpe diem
blmrtin
Junior

Odeslat příspěvekod mrnaks 2. 8. 2019 17:09

@blmrtin Na nikoho nechci házet hnůj, ale moje zkušenost s chybami, které házel disk a nebo "thinks" s diskem spojené, je taková, že nainstaluji ovladač, windows ho aplikuje a po prvním updatu si tam nahraje svůj univerzální, který nefunguje v některých věcech s mým hardwarem a pak to vypisuje chyby.
mrnaks
Junior

Odeslat příspěvekod blmrtin 2. 8. 2019 19:53

A činíte tak, protože nahrazení ovladače generickou verzí značí nevhodně zvolenou verzi operačního systému (šetříme s Home), nebo chybně nastavené aktualizační mechanismus ovladačů.

Windows 10 Pro umožňuje správci nastavit striktní omezení aktualizační služby a ovladačů. Ani "velká aktualizace" nerozhodí verzi, natož nastavení ovladače signálového zpracování sběrnice Hermes/Lynx (1 kanalová sběrnice s 16 podkanály a 2 selektory) sálových rozvodů. Poslední ovladače ladícího čipu FT232BQ UART jsou z roku 2016. Nic proti, pokud to vezme pod sebe přímo AMD a jde o platformu např.: Jaguar GX-210JA ... je vše v pořádku, ale když k tomu pustí "velké výrobce, začínáji se dít věci". V tomto směru je na Intel spolehnutí. Např.: PCH nativní sériový port vs přeplepovaný dalšími čipy/převodníky, na kterých nic pořádně nefunguje.

Zvyklost házet všechno na Windows má své meze.
Carpe diem
blmrtin
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků