vyplati se prejit z 1800+ na 2800+?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 10:40

Homosex a finchos: AMD na budúci rok pripravuje komplexnú migráciu socketov

AMD na budú rok predstaví novú platformu Socket M2, päticu pre osadzovanie jedno aj dvojjadrových desktopových procesorov. Pre serverové čipy bude zase určená nová platforma Socket F. Zároveň by malo dôjsť ku kompletnej migrácii na nové sockety.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod finchos 7. 8. 2005 10:46

cache: ja o tech socketech samozrejme vim ale urcite hned treba 939ku neposlou do vecnych lovist :).jeste nakej rok se bude pouzivat
finchos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 11:03

finchos: ver tomu, ze to poslu do vecnych lovist pomerne rychlo. myslis ze sa AMD a vyrobcom dosiek oplati vyrabat 4 rozne verzie? (2 nove a 2 stare sockety?)
Mozno este 1/4 az 1/2 roka, a potom sa uz budu dopredavat len zasoby (podobne ako sa dal kupit duron este skoro rok po tom, co sa zacal predavat sempron).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 7. 8. 2005 11:06

pokud nepočítáš s tím, že do roka vyměníš procesor, nemá vůbec smysl něco takového řešit.

Jo, a ocituju se z dredu Platforma AMD: 754 nebo 939?:

neřešte takové ptákoviny, jako že nějaký socket má budoucnost. A totálně mě dojímají kydy typu "Kup si tu a tu novou desku, ta má novej socket a ten se bude hodit, pak uděláš upgrade výměnou procáku. Very Happy Za mých deset let na PC se mi ještě nepovedlo upgradovat PC výměnou CPU, při všech upgradech musel být měněn mobo - a byly to DX4/100, P100, P166MMX, Cel400, AXP1600+, AXP1700+. Deska snese soudobou generaci jádra, max +1 generaci a pak je to na výměnu, i když to má stejný sokl.
Naposledy upravil adams dne 7. 8. 2005 11:11, celkově upraveno 2
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 11:10

adams: v tom drede bolo rozhodnutie medzi novsim a strasim, pricom starsi socket fical dalej.. lenze teraz ide o to, ze sa chystaju uplne zrusit stare sockety. takze uvazovat tak, ze kupit dosku, lacny cpu a o rok, dva, ked sa budu tie najvykonnejsie dopredavat za lacne prachy vymenit je nezmyselne.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 7. 8. 2005 11:16

cache - co pamatuju, tak výkonnější procesory vždycky zůstaly ležet na skladě za vysokou cenu a na přijatelnou cenu se nikdy neslevnily. Athlon 2800+ stojí teď 3200,-, Sempron na 2800+ stojí 2100,- a o tom, který z těch dvou procesorů je lepší kauf se nemá smysl hádat.

A zpátky k tématu:

BinLadin píše:jj dik, nejak to sbastlim a bude:) ty RAMy by to chtelo apon tu 512ku, tj dokoupit nejakou lacinejsi 256ku a pouzit tu 256ku puvodni a samosebou tu 400Mhz, to by se do cca 5k,- melo vejit ne?
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 11:20

adams: no to neviem, athlonXP som uz dllho nikde v ponuke nevidel :) asi je to tym, ze pozeram len velkoobchody :) ale ked som kupoval toho durona 1800 co mam, tak som ho kupil asi tyzden pred tym nez zmizol z cenniku velkoobchodu, a to sa ma este snazili silou mocou presvedcit na semprona 1800+, ktory bol drahsi (ten bezi na nejakysh 1300 realne, nie?)..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 7. 8. 2005 11:37

dobře, jinak. Mám athlona XP 1700+ co jede na 2400+ a tehdy stál dva a půl bez daně. Fošnu mám dva roky. A byla to tehdy moderní deska s výhledem do budoucnosti. Už před rokem jsem mohl říct, že je na upgrade k ničemu, protože má podporu FSB do 333 MHz.

když budu chtít udělat upgrade, co by měl smysl, můžu koupit:

AthlonXP 2800+ - 3 351,-
AthlonXP 3000+ - 4 405,-
Sempron 2800+ - 2 908,-

a co udělám když budu chtít upgradovat? Vyhodím fošnu i s procesorem a koupím Semprona 2800+ na sokl 754, desku s nForce3 250, a provedu 1.6@2.3-2.5 GHz. Bude to stát o litr dva víc , ale bude poznat, že jsem upgradoval. A když starou střelím, budu mít ve finále za stejnou cenu víc muziky.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sid 7. 8. 2005 12:46

cache píše:
p0etrik píše:Jeste si dovolim takovou filozofickou otazku - vyplati se dneska vubec kupovat pocitac s ohledem na moznost budouciho rozsireni? Zatim kazdy upgrade co jsem provadel (krome toho zmineneho spaleneho procesoru) se neobesel bez vymeny desky.

Rozhodne neoplati, teda urcite nie AMD, ktore rusi vsetky stare sockety a od buduceho roku bezi na dvoch uplne inych. Takze ak sa kupuje dnes PC tak jedina rozsiritelnost v buducnosti bude pamat, grafika a mechaniky..


bože co to trepeš, to jako když si dnes vezme 3200+ na 939, tak za rok tam nedá FX, nebo dualcore
sid
Junior

Odeslat příspěvekod Heady 7. 8. 2005 13:13

no pockat
ty mas athlon XP a teda predpokladam, ze mas socket A.
to existuju A64 na socket A ??? podla mna nie...takze ked chces kupit A64, tak bude treba aj novu dosku a to sa ti potom ten upgrade fakt neoplati !!! radej pockaj a kup si potom rovno novy komp !!!
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 7. 8. 2005 13:50

sid píše:bože co to trepeš, to jako když si dnes vezme 3200+ na 939, tak za rok tam nedá FX, nebo dualcorec/quote]

Presne tak neda. Nevies citat? Od noveho roka AMD rusi stare sockety. Mozno este bude chvilku vyrabat pre stare, ale potom uz len sklady. Takze ak ma clovek dostatocny pocitac a nepotrebuje nutne upgrade, tak radsej pockat.
Ak sa nove sockety uchytia podobne ako SocketA, tak na tu dosku bude moct neskor bez problemov tlacit lepsie cpu (i ked nie zase spickove, ale bude moct).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sid 7. 8. 2005 14:53

prosím tě nestraš lidi, že si v roce 2006 nekoupí žádný procesor pro 939, ještě v prvním kvartálu je plánovaný FX59

to má jako každý čekat na příští rok až bude M2 a příští rok zase bude čekat na něco jiného

http://czhardware.com/article.php?id=24
sid
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 7. 8. 2005 18:14

sid píše:bože co to trepeš, to jako když si dnes vezme 3200+ na 939, tak za rok tam nedá FX, nebo dualcorec/quote]


No teoreticky jo, ale prakticky to tak udela minimum lidi, protoze v te dobe bude mit porad vykon vice nez dostatecny a pripadny upgrade bude vicemene postradat smysl.
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod BlizzardMan 7. 8. 2005 20:54

No pokud bys upgradoval na sc754 tak rozhodně nekupuj desku s nForce 3 protože ten chipset má problémy s 2x 256Mb RAM moduly.
BlizzardMan
Junior

Odeslat příspěvekod BinLadin (novy) 8. 8. 2005 08:55

Takze ja, jsem se na zaklade vasich rad...rozhodl nasledovne:
CPU: A64 2800+ (kdyz by teda nebylo tolik penez tak Semprn 64 2800+)

MB: MicroStar K8N Neo-FSR - nForce3 250 (asi teda s tim ze prodam oba 256MB moduly a koupim jednu 512ku, kdyby byla nejaka lepsi deska o cca 500,- drazsi tak prosim reknete:)
a cena: (snad na to bude)
CPU: 3400,- (2500,-)
MB: 2000,-
RAM:1500,-(1x512 DDR400)
kdyz stary komponenty dostanu cca 2000,-(nebo vic?) tak se vejdu i do limitu mejch penez
a na s.939 bych asi neusetril....
BinLadin (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků