AMD Athlon64 3200+(2GHz) vs. Intel P4 630 (3GHz)

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 1. 2006 09:14

Nevím kde jsi ty teploty vzal ale samo že v cese nemůže být (dlouhodobě)60 stupňů od toho tam máš 2 120mm větráky jeden ve předu nasává vzduch a ochlazuje disky a vzádů jeden vyfukuje teplý vzduch ze skříně..X800GTO nemá 80 stupňů ale 40 ...pořiď si dobrou skříň já mám tuto
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30914
a procík chladím pasivně :D
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dzonnyz 27. 1. 2006 09:30

v ziadnom popise som nenasiel teploty :lol: len co tu citam vo forume, niektory ludia tvrdia ze maju tam nejake vysoke teploty. Si ma potesil s tou 40, to neznie tak hrozne :)
Inac ta skrina nevyzera zle ... nevidno ti cez tie bozne steny spinu a bozdel co v tej skrini mas? :D Podla mna taka skrina je dobra na novy pocitac,ale casom ked prach usadne podla mna to nebude vyzerat dobre, ale neviem, nemam s tym skusenosti, len domnienky. Tiez si nemyslim ze dvierka na skriny niesu zrovna prakticka vec.
dzonnyz
Junior

Odeslat příspěvekod dzonnyz 27. 1. 2006 09:58

weslo a aky zdroj mas?
dzonnyz
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 27. 1. 2006 11:06

ono totiž u intelu záleží hodně na revizi kterou máš ... BTW: ale stávající revize je natom s teplotou už dobře ... 45°C je standart

BTW: ale ty první revize 70°C nebyl problém :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 1. 2006 11:42

dzonnyz píše:weslo a aky zdroj mas?

Zdroj Chieftec 410W

Ddům:bavíme se o AMD :D
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dzonnyz 27. 1. 2006 12:10

vy tam mate dobry vyber v CR, no kam ja pozriem samy zdroj EC. Aj ja by som chcel aspon fortron FSP350. Myslis ze ked tam dam EC400 stabilne mi to potiahne Toho Semprona, 800gto,SATA HDD, DVDRW a nejake tie ventilatory na skrini? Sa mi paci to chladenie skrine ventilator vpredu i vzadu.
dzonnyz
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 12:51

Pekne recicky.... Keby to bolo tak ako tu niektori tvrdia. Tak by Intel uz davno bol v krachu. Opytam sa takto. Preco Intel v predajnosti stale vedie nad AMD (vysledovky za rok najdete na nete (napriklad tomshardware)

Niektore dristy nemaju hranic napriklad:
" hry jsou klidně o 50% pomalejší ... navíc 2MB cachce je o 10% pomalejší než byla u starších P4 1MB takže na výkonu to určitě nepřidá ...."
O 50% pomalejsie? To by som rad vedel ako zratas rychlost hry.... a ako ti z toho vyjde 50% "pomalost" Intelu oproti AMD. OK da sa zratat niaky vykon v 3D Marku napriklad ale ked ti v tomto teste alebo inych podobnych nesyntetickych testoch vysiel pri rovnakej konfiguracii akurat procesory su od AMD a Intel na zhruba rovnakej urovni a vysledok je 50% !!!!!!!!!!!!!!!! rodiel v prospech AMD tak si svetovy unikat to ti garantujem. Pri rovnakej konfiguracii (pamat, graficka karta, disk, zdroj, atd atd) ti moze u oboch platforiem (AMD vs. Intel) vyjst rozdiel par percent rozhodne okolo 5% a verim ze AMD vyhra ale povedat tak absolutny drist ako 50% pomalsie je fakt odvaha. Tusim som sa tu s tebou uz par krat stretol (DigitalDoom) a tvrdil si ze testujes rozne konfiguracie a ze mas k podobnym testom moznosti na co som sa opytal ci robis vo velkosklade tak si uz tusim neodpovedal (ina tema tu na fore zive) ale ak si dovolis tvrdit toto tak uz teraz viem a pevne verim ze si iba podvodnik ktory je mozno fanaticky zastanca AMD (vid tvoje prispevky tu na zive v roznych forach) a dovolim si tvrdit este skolopovinne dieta (podla nicku) ale taketo nehorazne tvrdenia dokazuju co a kto si. Do teraz sme sa par krat vo fore stretli a vzdy som argumentoval odkazmi (linkami) na konkretne testy preto:

Vyzyvam ta aby si tu pred vsetkymi dokazal svoje tvrdenie citujem:

DigitalDooM píše: ... hry jsou klidně o 50% pomalejší ... navíc 2MB cachce je o 10% pomalejší než byla u starších P4 1MB takže na výkonu to určitě nepřidá .... :)
//quote]
Sam si tam vlozil link na forum kde si dal linky na rozne testy ktore toto tvrdenie uplne vyvracaju. Budem konkretny. Pre rozsiahlost som si vybral Doom 3 CPU Battle (kludne doloz iny test ktory dokaze to co tvrdis. Takuto HLUPOST nedokazes)

Konkretne linky:
1. CPU: AMD vs. Intel
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... i=2149&p=7

Rozdiel medzi najsilnejsimi procesorom AMD a Intel v teste
Najvyssia bodova hodnota v teste 1280x1024 AMD:
Athlon 64 FX53 - benchmark 82.7

Najvyssia bodova hodnota v teste 1280x1024 Intel:
Intel Pentium 4 3,4EE - benchmark 77.3

Rozdiel 82.7 - 77.3 = 5,4 !!!!!!!!!!!!! (toto iste nebude 50% rozdil ze?)
To jest rozdiel najvykonnejsieho AMD a najvykonnejsieho Intelu v teste je 4,4% !!!!!!!!!!!!!!
Iba dokaz tvojich naprostych kecov a dristov. Ty si mozno vies najst testy, Vies z nich zistit ze AMD je na hry lepsie ale uz vydedukovat ze mu vykonom Intel nezaostava extremne ale iba o chlp to uz nevydedukujes.

Pre dokaz toho ze mas plnu hubu kecov ty antiIntel ti dokazem ze 50% rozdiel vykonu nie je ani medzi najslabsim a najsilnejsim procesorom v teste.

Rozdiel medzi najslabsim a najsilnejsim procesorom v teste
Najvyssia bodova hodnota v teste 1280x1024:
Athlon 64 FX53 - benchmark 82.7

Najnizsia bodova hodnota v teste 1280x1024:
Athlon XP 2000+ - benchmark 46.1

Rozdiel 82.7 - 46.1 = 36.6
To jest rozdiel najvykonnejsieho a najslabisieho testovaneho procesora je 30.2%
Podotykam ze je to rozdiel medzi najvykonnejsim procesorom AMD a co sa tyka testu hodne zastaralym AMD Athlon XP 2000+ (oproti dnesnej spicke)

Dalsi dokaz:
Rozdiel medzi Intel s L2 cache 2MB a starsim Northwoodom s L2 cache dokonca iba 512KB
Ty tvrdis citujem:

DigitalDooM píše: navíc 2MB cachce je o 10% pomalejší než byla u starších P4 1MB takže na výkonu to určitě nepřidá .... :)
!/quote]

Cize ty NEHORAZNE a DRZO tvrdis ze 2MB L2 cache procesory su o 10% menej vykonne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ok podme na dokaz. Tu toho vela nebude lebo je to taka sprostost ako svet uz dlho nepocul.
Dokaz:
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/sh ... i=2149&p=4
Ide o test medzi P4 Nortwood a Prescott ktore ako vsetci vieme sa lisia najme prave L2 cache
Treba si pozriet posledny graf.
Evidentne novsie Prescotty s vacsou L2 cache su na tom lepsie ako Nortwoody s mensou L2 cache
Konkretne:
P4 Prescott 2,8Ghz - bodova hodntoa z grafu 70
P4 Nortwood 2,8Ghz - bodova hodntoa z grafu 68

Nie su tam linky takze to moze byt aj 67 rozhodne vsak Prescott evidentne vykonnejsi aj ked iba o trochu.

Ja ti zlato poviem kde je tovj problem....Ty si kdesi pocul ze Prescotty su nic moc... Ano a to je aj pravda... Totizto zvacsenie L2 cahce z 512KB na 1Mb a neskor 2 MB neprinieslo ocakavany narast vykonu pricom P4 sa zacali tymto zvysenim L2 cache omnoho viac zahrievat a narastla im spotreba (nie len tymto krokom). Nik vsak netvrdil ze im vykon KLESOL. To si si iba ty vyskladal v svojej hlavicke.... Iba k tomu poviem
No zbohom ak si zamestancom velkoskladu...To musi byt pekna hanba pre velkosklad ked taketo dristy tvrdis zakaznikom.

P.S.:
Pre vsetkych. AMD a Intel su dve platformy kde ma kazda niaku vyhodu a nevyhodu. Rozdiel vykonov pri porovnatelnych CPU je tak maly ze to je pre beznehop domaceho uzivatela zanedbatelne
Nie som zastanaca ani jednej platformy (AMD a Intel)
Doma pouzivam P4 Nortwood 2,8 GHz 800FSB s HT
V praci pouzivam novy AMD Athlon64 X2 4400+ (pred nedavnom vymeneny)
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 1. 2006 12:55

si to nech poslat z http://www.obchod.cz posílaj to i na slovensko..ale myslím že kdyby si hledal tak to najdeš i u vás
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=3727522
tohle je dobrá volba pokud ti nevadí vyšší cena

jinak ten EC 400W to utáhne..
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 1maty1 27. 1. 2006 12:58

teplotu vyresis jednim nasavacim ventilatorem vepredu na casu a dost vzduchu bude odsavat taky 12cm vetracek ve zdroji
1maty1
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 27. 1. 2006 13:25

mno s tím dokázat že AMD je ve hrách i o 50% pomalejší nemám absolutně problém ...

pokuď si ty testy přečteš pořádně : http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=14592

tak zjistíš že AMD stačí na překonání jakéhokoli Intela ve hrách včetně EE tak 3500+ ;) ...

necchceš po mě abych ti doufám vypíchnul ty pasáže z těch testů ... že ne ? číst snad umíš ... jinak test který se touto problematikou přímo zabývá je :
http://www.pctuning.cz/index.php?option ... mitstart=0

samozřejmě až 50% je dost ale zdaleka to není tak časté jenže rozdíl kolem 25% už tam je a je vcelku často (možná je to i průměr) takže za stejné peníze (i za víc) jako koupíte P4 dostanete pro hry daleko použitelnější AMD ... BTW: krom toho i v dalších oblastech je AMD v současnosti výkonější takže jaski ani není co řešit ...

BTW: kdyby rozhodoval zdravý rozum tak už Intel dost dlouho žádný CPU neprodal ovšem skvělý markenting a hlavně velké firmy dělají své ...

každopádně herní PC na Intelu je pěknej nesmysl ...se současnými intely co máme k dispozici ... :)

2, já tvrdím že ta 2MB cachce je o 10% pomalejší než 1MB !!! cachce ! ne procesor ... !!! a to že to na výkonu moc nepřidalo je pravda pravdoucí ... nárust výkonu je minimální ! teda pokud ti rozdíl mezi:

P4 Prescott 2,8Ghz - bodova hodntoa z grafu 70
P4 Nortwood 2,8Ghz - bodova hodntoa z grafu 68

nepříde jako ohromný nárust výkonu :)

BTW: já nejsem zastáncem ani jedné zančky ale jako zákazník se snad mám právo rozhodnout co je za mé peníze lepší a proto nemůžu souhlasit s tím že

uquote]Rozdiel vykonov pri porovnatelnych CPU je tak maly ze to je pre beznehop domaceho uzivatela zanedbatelne

jako uživatle co nakupuje s rozumem si rozhodně vybere ten CPU co je za jehpo peníze lepší i kdyby byl o chlup výkonější ... přece si nebudu brát horší produkt ?!

BTW: naštěstí rozdíly mezi CPU AMD a Intel jsou vcelku značné za stejné ceny takže výběr je dnes vcelku jednoduchý ...

Jinak to platí dnes uplně jiná situace může platit po vydání plnohodnotných Intelů 65nm ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Her0des 27. 1. 2006 13:42

BTW BTW loool BTW digadadoom btw btw
digitaldoom vsechno zdramatizuje o 50%... protoze rozumi nanejvys tomu svymu opteronu, kteryho musi pretaktovat, aby z nej vubec nejak vykon dostal

neslysel jsem, ze by nekdo pentia nad 3 ghz potreboval pro nejakou cinnost pretaktovat..

amd nikdy nebude prodavanejsi nez intel a navrch intel montuje i apple, coz je trochu od veci, ze je amd technologicky vepredu...
nehlede na to, ze vase zabomysi spory o to jestli je lepsi amd nebo intel jsou

uplne od veci, protoze apple je na tom o pulku vykonostne lip nez nejaky losersky amdn nebo intel

apple rulezzz....
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod _ja_ 27. 1. 2006 13:45

Lidi, vy se tu hadate o blbosti. Kdyz jeden z vas vidi vysledku

* Athlon 64 FX53 - benchmark 82.7
* Athlon XP 2000+ - benchmark 46.1
* Rozdiel 82.7 - 46.1 = 36.6

tak jeden pise, ze to je rozdil 30.2% (kde to vzal, 36.6 je 44% z 82.7, ale budiz), tj. ten pomalejsi je o 44 pomalejsi nez tez ten nejrychlejsi,

zatimco ten druhy se nato diva z perspektivy toho pomalejsiho procesoru a rekne si, tak nejrychlejsi procesor udela o 36.6/46.1 = 79% vic prace nez ten nejpomalejsi. A oba maji pravdu (kdyby meli cisla spravne), akorat se nechapou.
_ja_
Junior

Odeslat příspěvekod _ja_ 27. 1. 2006 13:48

herodes: no jo, jenze apple montuje nove vicejadrove procesory vychazeji (inspirovane puvodnim pent-m), ktere jsou zcela ovsem mimo tuhle debatu ("stare" pent 4 x amd)
_ja_
Junior

Odeslat příspěvekod Her0des 27. 1. 2006 13:49

apple montuje intel prociky az ted, stary ibm apple prociky jou lae porad jeste podstatne rychlejsi, nez amd nebo intel
Her0des
Junior

Odeslat příspěvekod Her0des 27. 1. 2006 13:52

a to mluvim o predrzenejch udajne "top produktech" od amd, ktery nesahaj ibm ani po paty...
Her0des
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka