AMD Athlon64 3200+(2GHz) vs. Intel P4 630 (3GHz)

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _ja_ 27. 1. 2006 14:01

kazdej vyrobce ma holt "svuj" prioritni trh...
_ja_
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 27. 1. 2006 14:01

tak teď nevím co tu řešíš ... tak si kup Apple a dej pokoj :)

já radši PC a většina lidí taky kupuje PC tak řeším CPU na PC ...

jinak jasně že nárusty výkonů jsou malé když se to tak vezme ale jsou ...rozdíly mezi značkami a porovnatelnými konkurenty také jsou takže je z čeho vybírat :)

//jinak původní otázka byla P4 3.2Ghz vs 3200+ (2.0ghz) odpověď byla hned v první mé rakci všechny testy prokážou že ten AMD je výkonější ve všech oblastech ... ve hrách je průměrně o 20% rychlejší než ten konkurenční P4 ... pokud se budeme bavit o výkonu po OC tak ten Athlon jde zhruna 2,6-2,9 se stále přijatelnou spotřebou a chladnou hlavou ... ten pressccot jde tak 3.8Ghz s obrovskou spotřebou a hodně teplem :)což znamená že bude i o 50% ve hrách pomalejší :) (převedeno na FPS při 640x480 kdy je vidět vliv PCU ) to´t vše :)

//BTW: mám to otestované vyzkoušené a vím o čem mluvím :)
Naposledy upravil DigitalDooM dne 27. 1. 2006 14:08, celkově upraveno 3
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _ja_ 27. 1. 2006 14:05

no a kazdy si musi vybirat dle svych potreb... ja jsem pri koupi pred dvema roky HT a podobne veci nepotreboval, naopak jsem chtel vykon spec. na single-threaded aplikace, tak jsem si poridil AMD64 i presto, ze jsem musel prodejci vysvetlovat, co to vlastne je (Atlony 64 by na trhu tehdy asi mesic).
_ja_
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 14:23

DigitalDooM píše:mno s tím dokázat že AMD je ve hrách i o 50% pomalejší nemám absolutně problém ...b/quote]

Zlato ty si zmetok. Teraz ides dokazovat ze AMD je o 50% pomalsie? Pred chvilou si dokazoval ze Intel je o 50% pomalsi. Tak sa sam zo sebou najpr dohodni OK?
Berem ze je to preklep.
Tak potom nedristaj prazden reci a hod tu niaky dokaz!!!

Ten link nic nedokazuje. Zas su tam minimalne rozdieli akurat v mini rozliseni 640x480 AMD priepastne vedie.....Kto dnes hra hru na 648x480 ak ma doma dajme tomu 3.0GHz procesor a ako v tom teste pctuning graficku karu 6600GT???? Zas len dokazujes ze sa pozeras na cisla a ni ine nevidis....Ten test je tam iba pre dokreslenie ze na super mini rozliseni ma AMD priepastne vyssi vykon (samozrejme ze nie 50%) precitaj si ten tes odznova a pozri si v com su tie hodnoty TY ODBORNIK ako sa tu rad titulujes.

Tych 50% nikdy nedokazes. Podla vyjadrovania sa tomu nerozumies. 50% rozdie medzi dvoma obdobnymi procesormi od AMD a Intelu NIKDY NEBOL inak v tej chvili sa stava CPU z tohto duelu okamzite stava nepredajnym a hospodarska strata v tomto pripade I9ntelu by bola taka neunosna ze by to mohol zabalit.... Uz som ti tu takto par krat pomocou priamych odkazov na testy (tetokrat dokonca tebou vybrane) dokazal ze ib DRISTAS. Ako aj teraz.

Ano chcem aby si mi vypichol pasaze z toho testu ktore dokazuju tvje tvrdenia. Ja som si tu namahu dal... Dokazal som ti ze tvoje tvrdenia su dristy. Tak sa obhaj a nebud lenivy. Alebo ti staci iba vypisovat linky na testy povedat AMD je naj intel je o 50% pomalsi v hrach a si spokojny? TAK DAJ (neexistujuci) DOKAZ. A neohanaj sa testom v 640x480. Co tu nabuduce hodis. Test Doom 3 na displaji mobilneho telefonu pri rozliseni 82x82?
Realne testy. realne hodnoty. Podme...Bez dristov.

DigitalDooM píše: samozřejmě až 50% je dost ale zdaleka to není tak časté jenže rozdíl kolem 25% už tam je a je vcelku často (možná je to i průměr) takže za stejné peníze (i za víc) jako koupíte P4 dostanete pro hry daleko použitelnější AMD ... BTW: krom toho i v dalších oblastech je AMD v současnosti výkonější takže jaski ani není co řešit ...
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 14:29

DigitalDooM píše:AMD je výkonější ve všech oblastech ... ve hrách je průměrně o 20% rychlejší než ten konkurenční P4n/quote]

Takze ideme pekne dole. Dnes sme zacali na 50% rozdiele. Potom to uz bolo iba 25% a teraz je to 20%. Predpokladam ze do vecera to bude 5% a budeme sa moct zhodnut. Clovece excelentne si kadis do huby. EXCELENTNE. Jedoducho ludi ako ty nemam rad. Vela reci, malo skutkov (v tomto pripade bez dokazov)

DigitalDooM píše://BTW: mám to otestované vyzkoušené a vím o čem mluvím :)s/quote]

Jo jo....Ty mas vzdycky vsetko otestovane...Odporucam vsetkym vyhladat si prispevky tohto cloveka a zistite ze on vlastne denne stravi testovanim 28 hodin. To nic ze den ma iba 24 hodin....
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod dzonnyz 27. 1. 2006 14:35

Puchino, mal by som si radsej kupit Intel P4 630 (3GHz) ako AMD Athlon64 3200+(2GHz). Preco?
dzonnyz
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 14:43

_ja_ píše:Lidi, vy se tu hadate o blbosti. Kdyz jeden z vas vidi vysledku

* Athlon 64 FX53 - benchmark 82.7
* Athlon XP 2000+ - benchmark 46.1
* Rozdiel 82.7 - 46.1 = 36.6

tak jeden pise, ze to je rozdil 30.2% (kde to vzal, 36.6 je 44% z 82.7, ale budiz), tj. ten pomalejsi je o 44 pomalejsi nez tez ten nejrychlejsi,

zatimco ten druhy se nato diva z perspektivy toho pomalejsiho procesoru a rekne si, tak nejrychlejsi procesor udela o 36.6/46.1 = 79% vic prace nez ten nejpomalejsi. A oba maji pravdu (kdyby meli cisla spravne), akorat se nechapou.

OK pozeram ze som sa pomylil pri vypoctoch (mal som v pamati nieco zrejme) Ma tam byt 43,9% teda 44% ako si napisal.... Dakujem za upozornenie. ten test tam bol iba pre zaujimavost kde sa porovnaval zastaraly AMD Athlon XP 2000+ s FX53. A ak je rozdiel medzi takymito priepastnymi procesormi 44% a dotycny tvrdi ze medzi obdobnymi CPU od Intelu a AMD je rozdiel 50% tak by v podstate tvrdil ze napriklad Intel P4 3,6GHz Extrem Edition je vykonovo na urovni (dokonca pod urovnou) stareho Athlona XP 2000+ a to uz je naozaj na kazajku a furu rohypnlu.....
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 14:49

Hm....Dnes su naozaj AMD vykonnejsie a navyse lacnejsie (co sa tyka CPU opre beznych ludi viac nizzsie)
Cize ak su to dva vo svojej triede podobne CPU tak by som asi bral to AMD. Musel by som si pozriet testy. Try GOOGLE

Co sa tyka high end tak AMD uz opustila tradiciu lacneho konkurenta a nove X2 (dualcore) sa cenamy splhaju do desattisicov. Oproti tomu dual core Inteli su omnoho lacnejsie. Osobne som sa este nestretol s testom a porovnanim tychto CPU. Takze ci ten priplatok u AMD stoji za to neviem.
Rozhode sa skus opytat DigitalDooma ten uz otestoval snad vsetko na svete (vid fora) predpokladam ze ten je tak daleko ze uz porovnava vykony riadiacich jednotiek v autach.... :)
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 14:51

dzonnyz: Rozhodne sa nerozhoduj na zaklade tvrdeni z fora... Tu stretnes takych magorov ktory ta prehovoria na take "zazraky" ze sa sam byudes cudovat ako si im mohol na nieco take skocit. Radsej skus sam na nete pohladat a tu uz iba konzultuj konkretne detaily.....
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod respin 27. 1. 2006 14:51

Vsetci si tu seriete do huby. Ja osobne by som si v sucasnosti vybral ten Athlon.
Mam na to svoj nazor,ktory nemusim dokazovat cislami a skutocnostami. Zober si to s ineho pohladu. Vykonovo su si Intel a AMD velmi podobne,v niektorych aplikaciach je to Intel,v niektorych AMD. Za prospech AMD u mna hovori teplota,nizka spotreba,slusne moznosti taktovania a dobra cena. Samozrejme aj Intel je vynikajuci,ale AMD ti za rovnaku cenu v sucasnosti ponukne viac. To je moj nazor. To su podla mna hlavne voditka pre kupu toho spravneho procesora.
respin
Junior

Odeslat příspěvekod dzonnyz 27. 1. 2006 14:54

puchino jeden detail by som mal, ale netyka sa to zrovna CPU. Vyhliadol som si MB,lenze je osadena cipom nForce4 a chcem do PCIe16 zaparkovat X800GTO ... myslis ze to bude klapat na 100%?
dzonnyz
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 15:02

respin píše:Vsetci si tu seriete do huby. Ja osobne by som si v sucasnosti vybral ten Athlon.
Mam na to svoj nazor,ktory nemusim dokazovat cislami a skutocnostami. Zober si to s ineho pohladu. Vykonovo su si Intel a AMD velmi podobne,v niektorych aplikaciach je to Intel,v niektorych AMD. Za prospech AMD u mna hovori teplota,nizka spotreba,slusne moznosti taktovania a dobra cena. Samozrejme aj Intel je vynikajuci,ale AMD ti za rovnaku cenu v sucasnosti ponukne viac. To je moj nazor. To su podla mna hlavne voditka pre kupu toho spravneho procesora.

No v tom pripade si series do huby aj ty....:) Ale nie to nemyslim zle. Ved ja do bodky tvrdim to co si teraz napisal ty. Kazdy CPU ma svoje vyhody.... Neexisstuje jedine naj CPU ako to tvrdi DigitalDoom ide vsak o to ze tie jeho recicky ako 50%pomalsi v hrach je Intel mi fakt pripadaju ako tu si napise kto chce co chce a niake hodnotenie na boku ci je tu novacik alebo Expert rozhodne o tom ci je to tak alebo nie....Predpokladam ze toto hodnotenie sa zyskava poctom prispevkov a ked si clovek pozrie forum tak hned vydi ze dotycny tu podobnymi tvrdeniami zaplavuje forum celkom statocne.
Najhorsie na tom je ze vela ludi t pochopi naozaj ako znamku kvality bez rozm,yslu sa pridaju na jeho stranu a tvrdia tie nezmysli porpipadr zautocia fanaticky na oponenta. respektive s radostou podobnou uchylnosti prehliadaju jeho sprostosti aby nevyzerali zaujato a uocia opat na oponenta u ktoreho su si schopny vsimnut kazdu chybycku vid chyba pri vypocte.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 27. 1. 2006 15:10

dzonnyz píše:puchino jeden detail by som mal, ale netyka sa to zrovna CPU. Vyhliadol som si MB,lenze je osadena cipom nForce4 a chcem do PCIe16 zaparkovat X800GTO ... myslis ze to bude klapat na 100%?

UF. Tak s tymto ti neporadim...Po prve este som na AGP. A po druhe ja nie som velmi na hry takze do grafik sa velmi nehrabem... Skus zalozit novu temu urcite sa niekto najde...

Osobne si vsak myslim ze ak v googli nenajdes nieky problem oghladne tejto kombinacie tak by nemal byt problem ani u teba....

Zaroven sa opytaj u predajcu. Ak je to velkosklad tak ti poradia lebo budu mat skusenosti. Ak je to maly predajca a kartu drzi na sklade tak ti to minimalne dovoli otestovat. Ak nebude chciet tak povedz nech si tu kartu necha ze ty rad nechas svoje peniaze u niekoho ochotnejsieho.... na 80% ti to necha otestovat (za to nic neda)
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod LUC.key 27. 1. 2006 15:16

Musim prihodit slovo do pranice...ten test 640*480 je z toho duvodu ze v takovem rozliseni ma maly vliv graficka karta a nejvic se tak projevi CPU, kdyz budes mit rozliseni vyssi, rozdily se budou stirat pac GK odvede notny kus vykonu a vypoctu...
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Weslo 27. 1. 2006 15:30

respin píše:Vsetci si tu seriete do huby. Ja osobne by som si v sucasnosti vybral ten Athlon.

tak s tímto souhlasím(mimo toho sraní si do huby :D )

a z tohoto důvodu taky doporučím Sempron64 atd. než intel
btw.dneska se nám v práci ***** pokladna(intel celeron intel deska - důvod přehřívání :D ) (no nic proti zastáncům intelu jestli s ten novej povede pořídím si ho také)
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka