AMD slevnuje!!

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FaZZy 9. 6. 2006 22:22

Tom7as píše:slišel jsem a vyděl na netu že x2 ( no prostě dual core ) že na hry nejsou dobré ba i horší než normální jednojádrové ale jinak sou asi slušný no já mám jednu 3200+ a taky to šlape+/quote]

když si to vezmaš tak X2 3800+ jsou dvě jádra 3200+ a teda když nebude hra optimalizovaná pro DC tak pojede jen jedno jádro a druhé se bude flákat takže bude mít výkon jako 3200+ ale nabízí docela slušné přetaktování kolem 2,6ghz na jákro což jsou +- 2 FX55 a to už je docela mazec.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod emkejx 9. 6. 2006 22:56

Chupacabras... to co si napisal je somarina, sorry ale AMD zlacnuje preto lebo sockety co su na trhu doteraz myslim u tyx 64bit CPU na Soc939 koncia, aspon tak to vyhlasilo AMD asi mesiac dozadu, bude len Soc754, Opteron 940, a uz iba nova AM2 ci ako sa vola??
aa tak co je Soc939 ide dole s cenou, no a pri Soc754 to je to iste ako zelenina u intelu, casom starne casom lacnie....

:roll:

ale xcem sa spytat Vas hlavne co pestujete doma AMD64 3000+ /1,8GHz, ako ste dosiahli efektivnyx napr 2,4GHz??? aa teda asi ste tam nemali box cooler? :D aky fan na to odporucate, lebo ja som s boxom bol na 2,2 aaa ked vam to pocas hocijakej gamesky na zaciatku stuhne na 15 sekund nieje to nic prijemne
emkejx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FaZZy 9. 6. 2006 23:08

emkejx píše:Chupacabras... to co si napisal je somarina, sorry ale AMD zlacnuje preto lebo sockety co su na trhu doteraz myslim u tyx 64bit CPU na Soc939 koncia, aspon tak to vyhlasilo AMD asi mesiac dozadu, bude len Soc754, Opteron 940, a uz iba nova AM2 ci ako sa vola??
aa tak co je Soc939 ide dole s cenou, no a pri Soc754 to je to iste ako zelenina u intelu, casom starne casom lacnie....

:roll:

ale xcem sa spytat Vas hlavne co pestujete doma AMD64 3000+ /1,8GHz, ako ste dosiahli efektivnyx napr 2,4GHz??? aa teda asi ste tam nemali box cooler? :D aky fan na to odporucate, lebo ja som s boxom bol na 2,2 aaa ked vam to pocas hocijakej gamesky na zaciatku stuhne na 15 sekund nieje to nic prijemne

já s boxem byl na 2650 teť používám Freezra 64pro

S939 má pro mě dostatečný výkon a k tomu výbornou cenu.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 10. 6. 2006 00:13

emkejx píše:

box je naprd ... jinak naše venice jelo 1,8@2,7GHz :) http://www.ddworld.cz/content/view/32/32/1/1/ s nynja scythe ;)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chupacabras 10. 6. 2006 08:19

emkejx píše:Chupacabras... to co si napisal je somarina, sorry ale AMD zlacnuje preto lebo sockety co su na trhu doteraz myslim u tyx 64bit CPU na Soc939 koncia, aspon tak to vyhlasilo AMD asi mesiac dozadu, bude len Soc754, Opteron 940, a uz iba nova AM2 ci ako sa vola??

Nie je to somarina, vzhľadom na to, že aj AM2 idú dole s cenou.
Pre tvoje info, procáky na 939 a AM2 sú za rovnakú cenu, takže tvoj argument je úplne od veci...
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Abstraqt 10. 6. 2006 12:17

Adisis píše:nj zaleži jak je ten člověk pilny :twisted: ti kteři nechcou tasktovat jsou bud lini as nebo se boji že jim to vybuchne :roll::/quote]

hmm netaktujem, nechcem si znizovat zivotnost PC.
Abstraqt
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 10. 6. 2006 12:27

Abstraqt píše:
Adisis píše:nj zaleži jak je ten člověk pilny :twisted: ti kteři nechcou tasktovat jsou bud lini as nebo se boji že jim to vybuchne :roll::/quote]

hmm netaktujem, nechcem si znizovat zivotnost PC.

Taktovať sa dá napriklad aj bez zvyšovania napatia, v tomto prípade životnosť PC nijako neznižuješ len využivaš možnosti hardware.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Adisis 10. 6. 2006 13:04

když to dobře chladiš tak životnost nesnižiš
kolik?
Adisis
Junior

Odeslat příspěvekod AD 10. 6. 2006 18:02

k tomu amd... nemyslim, ze to je len pbavami z conroe , ale z bliziaceho sa
oznameneho zlacnovania od intelu.a teda, ze bude pekne :)
AD
Junior

Odeslat příspěvekod NMS 11. 6. 2006 13:15

A jak to vypadá, slevňování není zdaleka konec :shock: :

On 24th July, Athlon 64 X2 would drop 35% to 50% to against Conroe, while Athlon 64 would drop 20% to 30% to against Pentium D. To save the low level market, Sempron would also drop 10% to 15%, similar to the drop of Intel Celeron.

http://www.hkepc.com/bbs/itnews.php?tid=613657
I see dumb people ... they are everywhere ...
NMS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chupacabras 11. 6. 2006 13:26

Myslím, že predaj procesorov sa týmto zastaví až do 23-24 Júla...
:)

Ja, ako zákazník, sa z tých percent celkom teším, Intel možno ešte zopár percent prihodí, uvidíme :)
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 6. 2006 21:17

daniel: Pokud např na AM2 Sempronu ,,připlatíš,, z 3000+ na 3200+ tak dostaneš u SemAM2 3200+ jen POLOVIČNÍ L2 Cache :) Tak bacha na nové značení CPU u AM2 :) :) :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Vamp_ 11. 6. 2006 23:34

no radši bych počkal s čím vyjde Intel ;) uvidíte zachvili
Vamp_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vebloud 12. 6. 2006 14:37

metla píše:Taktovať sa dá napriklad aj bez zvyšovania napatia, v tomto prípade životnosť PC nijako neznižuješ len využivaš možnosti hardware.i/quote]

Já osobně netaktuju, protože potřebuji maximální stabilitu, když se na kompu má dělat v CADu a počítat veškerý údaje, tak může chyba výpořtu způsobená nestabilitou napáchat dost škod. Ve hrách to ani moc nevadí, ale tady bych se bál.

BTW: Jo a zvýšené teploty při zátěži asi životnost prodlužují.
Žít a nechat žít, ty máš svůj názor, já mám svůj názor, já ti nebudu nutit svůj, nemusím souhlasit s tvým, ale udělám vše, abys ho mohl svobodně vyjádřit.
Vebloud
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod metla23 12. 6. 2006 14:51

Vebloud píše:Já osobně netaktuju, protože potřebuji maximální stabilitu, když se na kompu má dělat v CADu a počítat veškerý údaje, tak může chyba výpořtu způsobená nestabilitou napáchat dost škod. Ve hrách to ani moc nevadí, ale tady bych se bál.
BTW: Jo a zvýšené teploty při zátěži asi životnost prodlužují.t/quote]

Pretaktovanie a maximálna stabilita si nijako neodporujú.Pri použití kvalitného hardware a chladenia nestabilita nehrozí.

BTW: Ked taktujem tak samozrejme adekvátne chladím .
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka