cisteni chladice cpu, po zapnuti PC pipa

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D-Fox 27. 6. 2006 06:15

Cus lidi,
Udělal sem tu blbost že jsem si chtěl vyčistit počítač od prachu. Ten je už trochu přestárlí. Vyndal jsem procák grafiku u kterých jsem odmontoval i větrák(), vše jsem vyčistil a dal naspátek. Když počítač zapnu tak začne pípat(střídání delších pípání a kratších pauz), přitom větráky se točí, ale na monitoru tma. Já si teda myslim že to je zahříváním procesoru, protože pod chladičem už neni prakticky žádná teplovodivá pasta. Může se ale po zapnutí pc procesor tak hned tak rychle zahřát, poraďte prosím v čem by mohl být problém?

// Howard - upraven název, pročti si Tipy, jak napsat správný titulek, priste se polepsi s nazvem tematu, komu asi co rekne nazev "Proublem"
D-Fox
Junior

Odeslat příspěvekod Jurry 27. 6. 2006 06:34

panebože a proč si tam nedal novou pastu?
Jurry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 27. 6. 2006 06:34

Tak rychle se ohřát nemůže. Pravděpodobně jsi při vracení nedomáčkl grafiku, nebo je špatně usazen procesor (?). Paměti jsi taky vyndaval?
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 27. 6. 2006 07:01

Už jak psala Mývalice ..spíš bude nějaký káblík špatně zasunutý, karty nedmáčknuté či něco špatně zapojené :). To, že tam nemáš pastu nevadí ...akorát budeš o pár stupňů větší teplotu na CPU.
Oops!
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 27. 6. 2006 07:34

btw jak jsi pc čistil? snad ne vysavačem... vysavač používej jen tehndy, jde-li na něm zapnout zpětný chod a fouká vzduch ven. já ho tak čistím pravidelně (mám na to spešl malé nástavce a vyfouká to prach naprosto dokonale) a nikdy žádný problém.
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Myšák 27. 6. 2006 22:20

Tohle mii to udelalo nedavno tez !!!!! Nebyl nasezeny kablik od vetracku na chladici CPU !!!!!
Ázet Havířov !!!!!
Myšák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 28. 6. 2006 08:55

Najdi/stáhni si manuál ke své desce a tam bude popsáno, co přesně za závadu jaký typ pípání signalizuje.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JIV 28. 6. 2006 10:20

no nie zeby som to tak robil ale preco by sa nemalo "snad ne vysavačem... vysavač používej jen tehndy, jde-li na něm zapnout zpětný chod a fouká vzduch ven. " ma to len zajima proc ne nasavat..
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod imp3rator 28. 6. 2006 10:23

robi to staticky naboj a mozes nieco skratnut
Jediný kto mi môže prekaziť moje sny, som ja sám.
imp3rator
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3xP053r 28. 6. 2006 10:30

imp3rator píše:robi to staticky naboj a mozes nieco skratnut


Nasavanie robi staticky naboj a vyfukovanie nie??
[the podpis]
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 28. 6. 2006 10:30

a ked to ide naopak tak ze odsava tak tam staticka neni?
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 28. 6. 2006 10:44

Chyba, procesor se spali velmi rychle

Bohate staci, aby neprenesl teplo na pasiv chladice, coz dela práve tepluvodiva pasta a je usmazen behem par sekund.

Muzete si to zkusit na necisto na starsim CPU. Obcas vyskoci z patice ven nebo se odsmazu ploska:

800 MHz Duron to vydrzel neco malo pres 3 sekundy.

Alespon mate ponauceni, ze se pasta meni po kazdem sundani chladice. Sice nechapu, proc jste pri cisteni sundaval chladic a cpu.
Naposledy upravil Matysek dne 28. 6. 2006 10:51, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3xP053r 28. 6. 2006 10:49

Matysek píše:Procesor se vypali behem nekolika sekund ... jestli neprenasi teplo na chladic, staci par sekund a je po nem.


Ako po ktorom... P4 sa "uchladi" sam podtaktovanim, P3 zamrzne...
[the podpis]
3xP053r
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 28. 6. 2006 10:53

O tom docela pochybuji, respektive nejsem presvedcen tomu, ze to tak je. Kdyz si vezmu kolik W do toho napumpuji, vypali teplota na XXX°C a uz to leti...
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 3xP053r 28. 6. 2006 11:02

Matysek píše:O tom docela pochybuji, respektive nejsem presvedcen tomu, ze to tak je.


Jezis :roll:

Tak citaj:

http://www.tomshardware.com/2001/09/17/ ... index.html

xxx

EDIT: Pre tych ktorym sa nechce to citat cele, nadpisy jedntolivych casti clanku (pri zapnutom systeme a beziacom Quake 3 boli zlozene heatsinky; nadpisy hovoria same za seba):

Intel Pentium 4 2 GHz - System Slowdown
Intel Pentium III 1 GHz - System Hang / CPU Alive
AMD Athlon 1.4 GHz (Thunderbird) - System Crash / Death Of Processor
AthlonmP 1.2 GHz (Palomino) - System Crash / Thermal Diode Fails / CPU Dead
[the podpis]
3xP053r
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků