Opteron 1210 (AM2) vs Athlon A64 X2 4600 (AM2)

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brusic 7. 8. 2006 09:46

Zdravim.
Co myslite ktory z tychto procakov je lepsi do domaceho PC?
Teda na : hry, multimedia, kodovanie videa atd.

Ako su na tom keby sa porovna ich vykon?
Vdaka.
brusic
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 8. 2006 09:51

Ber X2. Nejen že je levnější, dostupnější a výkonově na tom budeš taky líp....to neberu v potaz OC možnosti
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 7. 8. 2006 12:14

brusic píše:Zdravim.
Co myslite ktory z tychto procakov je lepsi do domaceho PC?
Teda na : hry, multimedia, kodovanie videa atd.

Ako su na tom keby sa porovna ich vykon?
Vdaka.


obávám se že X2 je dostupnější :) ale v této cenové relaci bych možná zauvažovl nad Intel Conroe ;)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adisis 7. 8. 2006 12:33

jo conroe by byl lepší
kolik?
Adisis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neradil 7. 8. 2006 13:39

Asi to nebudute chtít slyšet, ale uvažujte nad X4200+ u cenový rozdíl dejte raději do HDD - RAID xx. To vám zvýší výkon PC, zvláště u kodování videa, ale i ostatní.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod brusic 8. 8. 2006 08:59

neradil píše:Asi to nebudute chtít slyšet, ale uvažujte nad X4200+ u cenový rozdíl dejte raději do HDD - RAID xx. To vám zvýší výkon PC, zvláště u kodování videa, ale i ostatní.,/quote]


RAID 0 - Jeho použití je dost diskutabilní, protože pro běžnou práci má nulový či dokonce negativní vliv na výkon. RAID 0 zvýší pouze rychlost sekvenčního čtení a sekvenčního zápisu. Nijak ale nezrychlí rychlost seeku, která je naprosto klíčová pro drtivou většinu aplikací. Naopak, protože například při čtení 20 kBytes při rozdělení po blocích 4 kBytes na jednotlivé disky musí oba seekovat (na stejná místa na plotnách), bude výsledná rychlost seeku tou pomalejší ze dvou disků. RAID 0 proto najde využití pouze v případech, kdy je třeba rychlého zápisu / čtení velkých bloků dat - například při editaci filmů, fotografií, audio nahrávek atp. Pro běžnou práci s operačním systémem je jeho použití naprostý nesmysl a dva nezávislé disky, jeden použitý pro operační systém a druhý pro swap file a programy, poskytují mnohem vyšší reálnou rychlost, větší uživatelský komfort... a samozřejmě v takovém případě při ztrátě jednoho disku nepřijdete o data na disku druhém. Důvodem pro vyšší rychlost dvou nezávislých disků je, že jeden disk seekuje na DLL knihovny Windows a druhý na soubory programů.

RAID 1 - Hodí pro všechny případy, kdy jsou na disk ukládána cenná data. Pokud jste účetní, provádíte finanční analýzu, rozvrhujete plán výroby, pak RAID 1 je přesně pro vás. Administrace RAIDu 1 je jednoduchá, kdykoliv můžete jeden z disků odebrat, kdykoliv můžete synchronizovat stav (o tom více dále). Dopady na výkon jsou závislé na způsobu implementace v řadiči - teoreticky je rychlost zápisu pomalejší, protože je nutné stejná data zapsat na dva disky. Řadič ale může využívat zpožděných zápisů a na druhý (mirror - zrcadlový disk) zapisovat až v okamžiku menšího vytížení. Pokud se druhý disk využívá pouze k zápisu, je rychlost čtení stejná jako u jednoho pevného disku, opět zde ale připadají v úvahu dvě modifikace. První spočívá v čtení z obou disků zároveň a porovnávání čtených dat (v případě rozdílů je nahlášena chyba čtení) - v takovém případě je rychlost čtení tou pomalejší ze dvou disků. Druhý naopak čte z obou disků jiná data, takže pole se při čtení chová jako RAID 0 - toto má pozitivní vliv na sekvenční čtení, kdy se jeho rychlost výrazně zvyšuje.

RAID 5 - Výhodou RAIDu 5 ve srovnání s RAID 1 je procentuelně menší ztráta kapacity při zachování podobné spolehlivosti. Protože data jsou na discích prokládána, má RAID 5 při čtení výhody RAIDu 0. Při zápisech je na tom bohužel vcelku špatně, protože data se musí zapsat na tři disky najednou a zápis nejde opozdit. Hlavní nevýhodou z hlediska spolehlivosti je pak fakt, že pro získání dat nutně potřebujete ony tři disky. Zatímco u RAIDu 1 selhání jednoho disku nezabrání samostatné práci disku druhého, zde se musí chybějící data dopočítat - čili nutně potřebujete třetí disk. Při případné reklamaci jednoho z disků jste tudíž nuceni zakoupit stejný disk ještě jeden.

http://www.svethardware.cz/art_doc-F06B ... 3B1D5.html
brusic
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 8. 8. 2006 11:44

Sám jste si odpověděl. Jestli se nemýlím, uvedl jste jeden z požadavků- kodování videa . Takže stále tvrdím stejné, raději koupit 3 disky. RAID 0 + Data a zálohy.
Jinak mockrát děkuji za ponaučení. Bylo to pro mne objevné :-).
Pochopitelně vaše rozhodnutí, nic vám nenutím.
neradil
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků