Může se zničit procesor při přepravě poštou?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod toitoi 12. 10. 2006 20:21

Zdravím, mám menší problém, prodával jsem stařičkou sestavu s Athlonem 1.3 GHz, ale když dorazila, byla údajně nefunkční, ale pomohla výměna procesoru, doma mi to samozřejmě fungovalo, neprodávám zmetky, ale jde mi o to, jestli se už vám, nebo někomu vašemu známému stalo něco podobného, počítač byl v krabici vycpané polystyrenem. Dík za info.
Od svého PC chci jen jednu věc, nesmím sluchem rozeznat jestli běží, nebo ne :)
toitoi
Junior

Odeslat příspěvekod minstrel 12. 10. 2006 20:37

Je to strasne nepravdepodobne, aby sa procesor osadeny v pocitaci pri preprave nejako poskodil, hoc aj zazraky sa niekedy deju...
minstrel
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 12. 10. 2006 20:37

Záleží jak to bylo zabalené. Ale CPU zas jen tak nezničíš, přece jenom je to kus křemíku. Navíc nainstalovaný v sestavě...
Naposledy upravil Oops! dne 12. 10. 2006 20:37, celkově upraveno 1
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod abuk 12. 10. 2006 20:37

Když je v desce,a je ještě v case tak by se to stát nemělo (pokud si s tím pc někdo neházel)
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod toitoi 12. 10. 2006 20:43

Dík za tak rychlý odpovědi, tak už jsem z něj dostal jak to opravdu bylo, při přepravě s tím asi fakt někdo třískal, protože se uvolnil chladič z procesoru, takovej ten starej, jak se dával na scA, jen ten plíšek s jedním očkem na každý straně. Ono to vlastně ani moc násilí nepotřebuje a uvolní se to. Dotyčný vybalil PC a i když v něm něco hrkalo, tak ho zapnul, jelo prý max 2s, takže se ptám, za jak dlouho se takový Athlon usmaží? Mám za to, že ty 2 sekundy v pohodě stačí. Co myslíte? Je chyba tedy na mojí, nebo jeho straně?
toitoi
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 12. 10. 2006 20:46

Usmaží se okamžitě.

To je jako když zapneš elektrický vařič.

Ty spirály v plotýnce jsou červené hned.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod toitoi 12. 10. 2006 20:49

Dík, to jsem potřeboval vědět, nejsem žádná svině, takže bych nerad, aby to byla moje vina, ale tohle moje vina očividně není...
toitoi
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 12. 10. 2006 20:52

měl si to před spuštěním prohlédnout nikdy bych nepustíl PC když by vněm něco štěrchalo
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod abuk 12. 10. 2006 20:54

tak t abych si na tohle dával bacha!mám totiž taky starýho athlona (viz popis)-budu něco dělat,uvolní se chladič,a máme vařič :D jinak kdo s tím házel?někdo od pošty?nebo přes co s to posílal sorry za ot,ale kolik si za něj dostal?
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod toitoi 12. 10. 2006 20:56

To mu taky říkám, mám s ním velice emotivní diskuzi přes ICQ, říká, že si objednal funkční PC a to nedostal, takže už ho nechce. Prostě nechcce pochopit, že mu přišel funkční komp, ale kvůli jeho nedočkavosti se stal nefunkčním, teď mi tafy povídá pohádku, že ten chladič procesor rozbil, ale jelikož je jádro celé, musí být rozbitý někde "vevnitř", už fakt nevím jak to vyřešit. Ještě jedna otázečka, když se procesor usmaží, bude *****ět? tenhle udájně *****í. Dík
toitoi
Junior

Odeslat příspěvekod minstrel 12. 10. 2006 20:58

a este ktovie ako upinal ten chladic, na stare K7, ked niekto nesikovne nasadzal chladic mohol velmi lahko poskodit vrstvu, ktora prekryva a chrani jadro procesora, mozno to bol aj tento pripad.
minstrel
Junior

Odeslat příspěvekod abuk 12. 10. 2006 21:03

Já si koupit takhle pc,tak se hned podívám,tohle je fak blbá situace....Jinak kolik si za to dostal,a co to bylo za pc-já ten svůj budu taky prodávat.
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod toitoi 12. 10. 2006 21:10

Je to fakt blbá situace, já za to prakticky nemůžu, ale chce vrátit prachy, nebo koupit novej procesor, ale nejsem padlej an hlavu :? Byl to athlon 1.3 a jinak skoro to samý jak máš ty, jestli to souhlasí to z toho popisu, jen jsem měl horší grafiku GF2 MX400 32MX a zvukovka byla integrovaná, jo a disk jde asi do kytek, to jsem samozřejmě v inzerátu uvedl, jsem seriózní, nabídl mi 2 tisíce a teď mi dělá problémy >:-[]
BTW bude to na spáleném procesoru nějak znát, když bude opravdu spálený, nebo bude vypadat normálně? Prý vypadá úplně normálně a *****í, jen nefunguje a je to prý moje vina :-/
toitoi
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 12. 10. 2006 21:17

no bude to znat, kdysi sem videl video na http://www.tomshardware.com/ jak tam skvarili procaky
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod abuk 12. 10. 2006 21:17

abuk
Mírně pokročilý

Další stránka