CPU piny - HELP

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 19. 1. 2007 12:31

lives píše:Piny se daji ohnout snadno. Kdyz nepocitam ohnuti pri transportu (coz je spis neopatrnost) tak se mi stalo ze se mi procesor natolik pricucnul k pasivu, ze kdyz jsem sundaval pasiv, procesor sel ven taky. Samozrejme patice byla zamcena a pasiv jsem nesundaval primo kolmo nahoru, takze jsem mel asi 3 krajni rady pinu ohnute.
Nastesti sli vsechny narovnat.
To chce zrucnost. myslim ze pin dat do patice kde patri a procesor polozit snad se spoji. Letovat radeji ne, je to procesor s cestickami tak par atomu, to se muze pro trafopajce i mikropajecce prerusit. Jinak ja ohnul piny az sem na procak slapnul. Mam jeden P90 v supliku a vsechny piny sou robne. JInak na piny se dava takovy molitan co je pri org. baleni, a ten co zachazi s CPU jinak je barbar. Tam i staticka eletrika z ruky muze CPU znicit.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod socket 19. 1. 2007 14:46

da sa to ze tam kde pin chyba das do patice nejaku vodivu tekutinku (ortut) musi jej tam byt akurat aby sa hre chytala toho miesta kde bol pin. ale potom nemozes naklanat dosku. mozno elektrovodivy lak. a potom kebyze sa ti to nahodou nepodari tak ho od teba odkupim. nieze by som si to urobil, sak ani taku dosku nemam ale som zberatel :wink:
socket
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 1. 3. 2007 06:19

Uff, diki moc za rady, medzicasom sa mi s tym nepodarilo nic spravit. Co som sa pytal, tak sa to letovanie nikomu nepozdavalo a toho sa teda trochen bojim :p S tym vlozenim pinu a naslednym vlozenim CPU ma to tiez napadlo, bojim sa ale, ze si daco poskodim.
Chcem sa preto spytat, ci si pri vlozeni pinu nemozem nejako poskodit MB, pripadne nieco ine. Takisto, keby som skusil ten pin priletovat a nespravil by som to dobre, co nemusi byt ani vidiet - nemozem si pri tom nejako poskodit MB ??

Btw, ako som pisal na zaciatku, ten procak sa ku mne dostal ako poskodeny, ohnut sa to podarilo nejakemu anglicanovi :p A nezda sa mi to ani velmi zvlastne, ludia dokazu roztrepat vsetko :o)
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 1. 3. 2007 06:20

Ak si to s tym pripadnym odkupenim myslel vazne, tak sa mi mozes kludne ozvat, mozno sa dohodneme :D :-B
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 1. 3. 2007 07:13

1) jestli chceš letovat procesor nemůžeš to dělat normální trafopájkou, jinak ho zničíš

2) nikdo ti nezaručí, že si něco odpálíš nebo neodpálíš, protože nikdo normální procesory nespravuje, když se ulomí pin na procesoru, tak se procesor vyhodí a použije se nový. Můžeš to vyzkoušet a podle mě máš tak 10-20ti procentní riziko, že zničíš MB, případně ještě karty nebo paměti na něm (nebo něco dalšího, prostě tohle se už dávno nedělá. Neříkám, zapájet napájecí konektor u HDD, nebo vyměnit kondenzátor na desce, nebo něco podobného ale letovat procesor je nevděčná práce s mizivou naději na úspěch a s ještě větším rizikem, že něco odpálíš, navíc tenhle procesor stejně pak nebude moc spolehlivý, i když to zapájíš jakž takž, pokud to vůbec půjde, protože kdoví z čeho ty nožičky jsou.

Prostě se na to vykašli, mysli konzumně, kup si nový procesor a raději udělej na tom novém procesoru v ušetřeném čase nějakou rozumnou práci, čímž získáš peníze, takhle je třeba myslet, a ne ušetřím 1000 korun, abych ztratil 2000 co jsem mohl vydělat jinak a ještě při tom budu mít šanci odpálit další věci za 10k.
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 1. 3. 2007 07:19

trickIT píše:Procak sa ku mne dostal poskodeny

Proč jsi ho bral, promiň ale ty slušně řečeno nejsi moc chytrý, že?

Prostě zajdi za tím svým "známým" (lépe řečeno vychcaným hajzlem), řekni mu "ty piny nešly narovnat, při rovnání se zlomily, vrať mi peníze" a současně mu dej procák

pokud ti nebude chtít peníze vrátit, použij adekvátní prostředky, aby si je dostal

jednoduše řečeno, teď máš starosti, za toho svého kamaráda, tak se nestarej a přesuň je jednoduše na něho, ať se mu to bude líbit a nebo ne a pro příště, když ti někdo řekne, že jde něco lehce spravit, tak ať to spraví a pak ti na svém zařízení ukáže, že to funguje

nechápu, jak někdo může udělat takovou věc, jako ty
Naposledy upravil jaromir dne 1. 3. 2007 07:32, celkově upraveno 1
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 1. 3. 2007 07:21

a hlavně příště nekupuj poškozené věci, když chceš funkční věci

jestli chceš jezdit v autě, taky si nekoupíš totálně nabourané auto

a nebo jestli chceš rohlík, taky ho nevyrveš z huby psovi a pak se budeš ptát na Internetu co je v slinách psa a jestli případně něco nemůžeš dostat
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod asta 1. 3. 2007 07:25

To asi kupoval cez ebay alebo daco, ked spomina Alnglicana. Poskodit sa to mohlo pri preprave ak bol nejako pofiderne zabaleny ... aj ked niektore prepravne spolocnosti dokazu cokolvek, ked prisiel zakaznikovi Cisco router rozlomeny napoly ...
There is no light without darkness.
asta
Junior

Odeslat příspěvekod jaromir 1. 3. 2007 07:39

asta píše:To asi kupoval cez ebay alebo daco, ked spomina Alnglicana. Poskodit sa to mohlo pri preprave ak bol nejako pofiderne zabaleny ... aj ked niektore prepravne spolocnosti dokazu cokolvek, ked prisiel zakaznikovi Cisco router rozlomeny napoly ...

každopádně to je ale věc reklamace přepravy a nebo zboží

a ne, že vezme trafopájku a bude letovat...
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 1. 3. 2007 07:42

S tymi rizikami mas zrejme pravdu, nemusis vsak hned zaujimat taky agresivny postoj. Jednak "mysliet konzumne" - tak, ako to myslis, pre mna nieje moznost. V popise mojho problemu som to presne vysvetlil - jednoducho mam CPU, ktore mi moze zlepsit vykon PC, ak ho dokazem rozbehat, ak nie, tak sa nic nestane. Necakam ziadne zazraky, ak sa vsak da nieco robit, cakam konstruktivne navrhy.
Keby som patril medzi tych stastnych ludi, ze si bez mihnutia oka mozem kupit novy procak, tak isto nepisem sem kvoli pouzivanemu a poskodenemu (navyse aj tak dost staremu CPU).
A jednak to vratenie penazi .. Nic v zlom, nenapisal som asi, ze ten procak som dostal zadarmo od kamosa, ale aj tak ... klidek :o)
Ten kamos mi to proste doniesol spolu s dalsim podobne postihnutym procakom pre druheho kamosa, ten sa mu podarilo bez problemov vyrovnat a ide mu.

Takze sorry, ak som sa nevyjadril jasne, len som dufal, ze ludia by mohli obcas reagovat na povodny problem (ktory som opisal so vsetkymi potrebnymi udajmi) a nehodnotit zadavatelovu chytrost. Kazdy si najde to svoje asi, no :p
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 1. 3. 2007 07:45

Takisto nechapem, preco sa tu rozobera ci sa daju piny poskodit .. Preco by sa taka krehucka a miniaturna vec nemohla poskodit, to fakt neviem :p
Napriklad spominane prepravne spolocnosti .. Mal som moznost vidiet, ako sa elektronika "naklada" do kamionov. Jednoducho sa to vsetko hadze a naraba sa s tym ako so skatulou klincov ...
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 1. 3. 2007 07:48

Jaromir > keby som to mohol reklamovat, tak to asi nejdem pajkovat ja, vsak ano ?? Znovu sa ospravedlnujem, myslel som, ze take "axiomy" pisat nemusim. :O
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod trickIT 1. 3. 2007 12:15

Tak ako, najde sa niekto, kto mi poradi ??? Docital som sa na viacerych zdrojoch, ze by malo byt vyskusanie procaku aj s chybajucim prip. chybne opravenym pinom bezpecne. Viacerym stastnym ludom to zrejme funguje s pinom volne pustenym na prislusne miesto a nasledne zalozenym procakom. Vyjadrite sa niekto pls :p
trickIT
Junior

Odeslat příspěvekod asta 2. 3. 2007 00:51

No, za pokus nic nedas ked si ho osadis do socketu aj bez toho pinu a skusis zapnut. Ze cip dymil koli zlemu nasadeniu si pamatam jediny raz, to bola este 387 koprocesor. Doska to prezila. Ked tam jeden pin chyba prinajhorsom sa to nerozbehne, nemyslim ze by lietali iskry - taky skrat by bol horsi ale chybajuca nozicka IHMO nie.
Co na to miestni odbornici - ma to OP risknut a osadit ho tam? Moze si nieco znicit chybajucou nozickou?
There is no light without darkness.
asta
Junior

Odeslat příspěvekod JayMaster 2. 3. 2007 02:09

Lidi nehadejte se... :roll:

Ja osobne (domaci kutil) bych to vyzkousel. Pokud se ti nepodari nejakou zahadnou nahodou zkratovat (spojit) vedlejsi vyvody mezi sebou, tak nejhorsi co se muze stat je, ze to nepojede a nebo to bude nechutne a nepredvidatelne zamrzat. Zkousel jsem uz spoustu veci a nikdy (krome exploze elektrolyt.kondenzatoru na zakladni desce) jsem nemusel nic kupovat nove...

Davej pozor at se ti nic nedotkne toho, ceho nema.

Neberu zadne riziko za neuspech, ale pokud ten procesor OPRAVDU FUNGOVAL a nelezel nekde v kupe hnoje a nebo neprodelal jinou prirodni a nebo elektromagnetickou katastrofu, tak by se nemelo nic stat. Radsi se toho kamose jeste parkrat zeptej, jestli si je jisty, ze ten procesor vubec nekdy fungoval...

Nejradsi bych to zkusil sam osobne, ale na Slovensko se asi hned tak nedostanu. :? Prece je to jen asi 1800km (nebo vic, podle toho kde bydlis)... :mrgreen:

Ten pin bud zastrc do patice jako prvni a pak nasun procesor a nebo zkus ten vodivy lak (strc pin do patice a udelej malinkou kapicku na horni casti toho pinu a pak tam strc cely procak)

Nejlepsi by bylo videt to na fotce, abych videl, jestli se ti urvala ta noha az u sameho tela procaku a nebo tesne pred tim "ukotvenim"... Ta prvni varianta je na prd, ta druha by nemela byt zadny problem.

:!: PRED SAMOTNYM TESTEM: :!:
-Nastav BIOS na: DEFAULT
-Vypni PC
-Vytahni kabel od napajeni ze zrdoje
-Nezapomen vypnout pretaktovani
-Zmen frekvence na desce
-Odpoj vsechno, co nemusi byt pripojene... (Vyhod prebytecne RAM, odpoj HDD, Modemy, LAN Karty, RAID a vsechno co nepotrebujes... Pokud mas soucasne AGP kartu a integrovanou, tak vyhod AGP a zkus to pres integrovanou)
-Prilep na ten procesor chladic !!!
-Zkontroluj, ze ten procesor dobre sedi v patici a zapni PC... :arrow:

Davej bacha, prece jenom je to mikroelektronika a da se to vsechno velice lehce odvarit.

Jestli to pojede, tak se ozvi... kdyz ne, tak budes asi par tydnu shanet vatu na novou desku...a pak se radsi neozyvej... :twisted: :arrow:
JayMaster
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka