Core 2 Duo vs. Athlon 64 X2

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ares952 29. 1. 2007 16:24

V nejblizsi dobe budu upgradovat. Mam vsak dilema. O procesorech sice ctu, ctu docela dost i recenze, ale nevim ktery procesor vybrat. Doted jsem mel AMD Athlon XP 1600+ a uz bych chtel dvoujadrovy (urcite bych ho vyuzil, treba baleni dokumentu v 7-zip pro zalohu + normalni dalsi prace, 7-zip je silene pomalej a 12 hodin na moje dokumentu mu je pomalu malo). Premyslim tedy, zda si vzit Core 2 Duo nebo dvoujadro Athlon 64 X2. Napriklad mezi temi nejlevnejsimi modeli je rozdil v cene cca 1500 Kc. Nepozaduji zadny extremni vykon, nicmene obcas si nejakou tu hru zahraju, obcas delam v linuxu. Nepozaduji zadny extra vykon a tak se ptam:
- stoji tech 1500Kc rozdilu za to, abych sel do Core 2 Duo? Je mi jasny, ze vykonostne jsou lepsi Core 2 Duo (alespon podle rezenci), spotrebou o neco take, ale stoji to za to? Poznam tenhle rozdil pri bezne praci? (serfovani, programovani, filmy, hry). Nebudou to treba zbytecne vyhozeny penize kdyz nepozaduju zadny extra vykon? Hry ktere hraju mi behaji i tady, navic v hernim segmentu jsou spise limitujici naroky na grafickou kartu.
Doufam, ze jsem se vyjadril jasne a dekuji predem za kazdy tip.
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divotvorca 29. 1. 2007 16:34

ANO...ked chces teda z ytch dvoch tak CORE 2 DUO..ibaze bys mal chut taktovat AMD..ale itak si myslim ze z tych 2 je tentokrat intel na tom lepsie
today will be a good day
divotvorca
Junior

Odeslat příspěvekod Ares952 29. 1. 2007 16:39

Je mi jasny, ze Core 2 Duo je na tom lepe, ale jestli stoji za to si priplatit kdyz nepozaduju zadny extra vykon...
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divotvorca 29. 1. 2007 16:48

Ares952 píše:Je mi jasny, ze Core 2 Duo je na tom lepe, ale jestli stoji za to si priplatit kdyz nepozaduju zadny extra vykon...

ako som povedal hej...clovek nikdy nevie...ja mam pc 2hy rok...hej dakedy by mi to stacilo co amm..a teraz sistujem ze dual core by bodlo...a to sa nehravam-len kreslim...a urcite budes mat casom vistu...takze 1procak na system uzivis:D
today will be a good day
divotvorca
Junior

Odeslat příspěvekod Jackal 29. 1. 2007 16:55

Mám toto co mám v popisu a je mi jedno, že podobný C2D je o nějaké procento vykonější i tak jsem Intel nechtěl, není to jen o výkonu !!
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gifter 29. 1. 2007 17:23

Pokud hodláš taktovat, tak ber C2D, jinak kup nějaký od AMD.
gifter
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 29. 1. 2007 17:48

Nepsal jsem to já ale rozhodně je to zajímavé:

Tonda-B píše:1) Platit za procesor přes 5k považuju za nesmysl (Opteron 144 jsem kdysi platil 4,8k a taky mi to žádnou radost neudělalo)

2) Abys nezdržoval dvoujádrový procesor (jinak jsi zbytečně vyhodil dost peněz), jsou nutné dost značné další výdaje.

Potřebuješ víc operační paměti než u jednojádra, aby se ti dynamické knihovny a další data všech spuštěných aplikací vešly do paměti a nemusely na disk - to hrozně zdržuje.

Zažil jsem několik zklamaných vlastníků dvojádrových procesorů, kteří si mysleli, že budou vypalovat DVD a při tom díky druhému jádru v klidu pařit hru.

To prostě pevný disk nezvládne - načítat kvanta dat pro vypalovačku a současně vyhledávat a načítat data pro umělou inteligenci hry.

Pokud nemá procesor načtená data, nebo po jejich zpracování musí čekat, až se zapíší na disk - je to pro něj flákárna a je teda zbytečné ho mít.

Já mám 3 disky v RAIDu 0 a chci ještě koupit 4. a zkusit 2x2 disky ve dvou RAIDech 0.

Až to vyzkouším, půjde to z domu.

Při přepočtu ceny na jednotku výkonu je ten Sempron mnohem lepší. Má 1GB paměti, 2 PATA disky v RAIDu 0 a spokojeně si pomlaskává.

Když se podívám jen na procesor, stojí E6300 5x tolik.

V Superpí umí 1Milion míst za 28s a přetaktovaný na 3,68 GHz za 12s.

Ten Sempron to umí za 56s a přetaktovaný na 2,4 GHz za 37s.

Takže výkon má E6300 jen dvojnásobný, mezi přetaktovanými je to trojnásobek.

To mi taky nepřipadá výhodné.3/quote]
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350 S
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod zara 29. 1. 2007 17:55

nezajimave :-B
zara
Junior

Odeslat příspěvekod maj0 29. 1. 2007 18:00

ja by som ti odporucil AMD, je sice pravda, ze Core 2 Duo su vykonejsie nez AMD, ale po prepocitani vykonu na 1kc su na tom lepsie prave tie lacnejsie od AMD, myslim si, ze ked si kupis AMD urcite urobis lepsie a ostanu ti aj peniaze na vacsiu RAMku alebo lepsiu grafiku - nakoniec budes mat lepsie vybaveny PC nez keby si si kupil Core 2 Duo
maj0
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 29. 1. 2007 18:04

to rozhodnutie je len o peniozaoch, pokial na to mas a neplanujes nic dalsie kupovat chod c2d inak x2
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ares952 29. 1. 2007 18:21

coz o to, penize by byly, ale preci jen bych je dokazal utratit i jinak

takze asi nejspis pujdu zase do AMD
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jackal 29. 1. 2007 18:21

Ares952 píše:coz o to, penize by byly, ale preci jen bych je dokazal utratit i jinak

Bude to dobrá volba. :wink:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Master Awast 29. 1. 2007 18:25

X2 je dobrá volba...

Core 2 Duo je volba vynikající, zvláště pak uvažuješ-li o taktování ( tedy o výkonu "zadarmo"....

Spíše napiš kolik máš peněz a co všechno by měl tvůj budoucí PC umět a už něco vymyslíme...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod metla23 29. 1. 2007 18:27

Ares952 píše:coz o to, penize by byly, ale preci jen bych je dokazal utratit i jinak

X2 je po OC dost hustý procesor ale Core 2 Duo je proste lepší.
prečo kupovať to horšie ked -penize by byly :?:
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Ares952 29. 1. 2007 18:56

protoze do toho nechci zase davat vic jak 2 mesice prace :-)))

mam na to rekneme tech cca 25k +/- cim min tim lip :-)

s tim, ze displej uz mam a jeden disk taky

zkratka chci kupovat vsechno krome disku no
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý

Další stránka