Athlon 64 X2 - integrovaný řadič DDR2 - stabilita a latence?

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kevlar 7. 5. 2007 14:33

Nemáte někdo praktické zkušenosti se stabilitou a latencemi integrovaného radiče pamětí DDR2 Athlon 64 X2 v případě, že jsou v mainboardu osazené všechny 4 paměťové moduly - konkrétně se jedná o paměti DDR2-800?

Uvažuji o koupi boardu Gigabyte GA-M59SLI-S5 (nForce 590SLI) + Athlon 64 X2. Desku potřebuji osadit celkem 4-mi moduly (konkrétně se jedná o moduly Transcend standard, 512MB, DDR2-800, CL5).

Na stabilitu a latence se ptám se proto, že jsem četl názory, že prý je paměťový řadič integrovaný v Athlonech 64 velmi citlivý na typ paměťových modulů. Údajně s celou řadou modulů nespolupracuje spolehlivě a celá situace se prý ještě víc zhorší pokud jsou v boardu osazené všechny 4 moduly.

Jedná se však jen o řeči typu "jedna paní povídala...", proto by mě zajímal názor někoho, kdo má s Athlony 64 praktické zkušenosti. Nejlépe někoho, komu už pod rukama prošla nějaká ta sestava osazená všemi 4-mi moduly.

Předem dík všem kdo mi dáte vědět.
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod Weslo 8. 5. 2007 10:31

měl jsem ještě starší typ A64 3200+ pro socket 939 a 4x512MB DDR1 Kingmax a žádné problémy jsem nezaznamenal .. předpokládám že u AM2 to spíš vylepšili než zhoršili .. latence jsou určitě nižší než u Intelu
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eagle 8. 5. 2007 17:19

Latence závisí na nastavení, které samo o sobě závisí na schopnostech řadiče (liší se v určitých tolerancích kus od kusu CPU) a na zátěži obvodů na desce - s některými deskami lze zvládnout víc než s jinými. Konkrétně ti tady asi nikdo neporadí, chce to zkusit. Command rate ale asi bude nutné snížit na 2T.
Eagle
Junior

Odeslat příspěvekod USULOSMA 8. 5. 2007 17:28

ja mam presne tu istu dosku co ty od gygabite akurat som daval konkretne vcera nove ram konkretne 4 kusi identycke a to kingston khx5400d2/512 dal som do pc a mal som problem neslo to ale potom ma napadlo a isiel som na stranku gigabyte a tam je update bios konkretne zlepsenej kompaktibilite ramiek dal som update a po update restart normalne som odpadol ked so 4 ramkamy my nabehol pc uplne bes problemou a rychlost podla merany pred tym ked som mal len 2 a teras ked mam 4 uplne to iste je to perfekne .

cas latency mam na 4 presne tak ako su ramky ale som musel donutit bios lebo bios chcel len cal latency 5 dal som mu 4 a nou problemo

moj procak je amd x2 5000+ pretaktovany s 2600 na jadro na 2700 na jadro cize vyse 200 mhz navise
USULOSMA
Kolemjdoucí