Hry využívají integrovanou graf. kartu, ne dedikovanou

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod miked4937 26. 6. 2020 11:04

Dobrý den, mám problém se svým herním notebookem.
Obsahuje dedikovanou grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1050, i zbytek notebooku je dá se říct napěchovaný, takže např. GTA V rozjedu na stabilních 120 FPS s vysokými detaily.
Bohužel některé starší hry dedikovanou grafickou kartu vůbec nevyužívají a využívají namísto ní integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics. Kvůli tomu rozjedu např. GTA SA na pouze 10 FPS s nejnižsími detaily (FPS po chvíli spadne z 10 až na 1).
Notebook jsem koupil už před časem, zkoušel jsem všelijaká řešení (např. vynucení používaní dedikované grafické karty v NVIDIA Control Panel, další řešení si teď nevybavím protože jsem na tom dělal dávno). Záruka notebooku končí za měsíc. Chtěl bych se tedy zeptat, má cenu tohle reklamovat, nebo se na podobné problémy záruka nevztahuje? Chci se ještě někde zeptat než záruka nadobro vyprší a budu na řešení sám.
Pokud má někdo nápady jak donutit hru používat dedikovanou grafickou kartu tak je také můžu odzkoušet. Díky za případné odpovědi.
miked4937
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 26. 6. 2020 12:44

miked4937 píše:NVIDIA GeForce GTX 1050, i zbytek notebooku je dá se říct napěchovaný, takže např. GTA V rozjedu na stabilních 120 FPS s vysokými detaily.

:tleskani
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2020 13:25

Taky mě to pobavilo...

Nicméně k věci, bude to nějaký SW zádrhel, pokud některé hry jedou na dedikovan GPU, není důvod proč by nejeli všechny. :)

Takže aktualizace a debordelizace OS.

Důvod k reklamaci, to určitě není.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod miked4937 26. 6. 2020 13:44

Však nepíšu nikde že je to nějaký zázrak techniky, ale myslím si, že si tato karta s většinou dnešních her bez problémů poradí. A ono je vlastně jedno co za kartu mám, i 10 let stará (dedikovaná) karta je podle mě schopna rozjet GTA SA alespoň na 30 FPS.

Přeinstalaci Windows samozřejme zkusit můžu (v nejbližší době jsem se na to stejně chystal) ale obávám se, že to nic moc nezmění, GTA SA byla jedna z prvních her kterou jsem na notebooku zkoušel spustit (v té době jsem měl až na několik programů v podstatě čistou instalaci) a i v té době běželo GTA SA stejně špatně, tzn. s 10 a méně FPS.
miked4937
Kolemjdoucí