SLI GTX 1070 slušná prosba o pomoc

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marketa1986 31. 7. 2020 16:02

Zdravím,

chtěla bych prosím znát názor někoho (ideálně kdo s tím má opravdu zkušenosti a prošlo mu to rukama)

mám možnost do čtvrtka příštího týdne od kamarádka koupit úplně stejnou kartu MSI GAMING GTX 1070 a spojit je do jednoho (SLI) 3500,- Kč

Zájímam se o to zda budu mít problém ve hrách? Budu muset něco složitě nastavovat. Nastavit karty do SLI myslím zvládnu, ale nechci řešit něco ve stylu "snižovat takty u jedné karty přes externí programy" chci prostě zapnout hru a hrát a neřešit "blbosti".

PC mám starý asi dva roky a stavěla jsem si ho sama...Zdroj 750W, Procesor snad za 14 tisíc virtuálně 12 jádro na 5.2GHz prostě zbytek počítače mám připravený na SLI.

Bude SLI fungovat bez problémů? Monitor mám DELL s rozlišením 2560x1440 pixelů.
Jde mi jen o trochu zvednou snímkovací frekvenci u některých her. Pokud je to ale u mě nevýhodné tak to kupovat nebudu. Na novou RTX... mám al nechci dávat už moc peněz do počítače.

Samozřejmě Sims 2 je úplně v pohodě, ale u některých her se to prostě seká. Pokud za 3500,- Kč bude řešit problém tak ok koupím to.

Děkuji za odpověď a prosím opravdu člověka znalého, co tomu rozumí. Na internetu jsme četla diskuze na základě lidí, kteří si jen něco přečetli. Chci znát názor člověka kdo s tím má zkušenosti. Pokud ale s tím bude "jebačka" tak to nechci.

Děkuji
Marketa1986
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 7. 2020 16:16

Z jedne strany pohledu to zapojis a NEJAK to pojede. Nekde lip, nekde hur. Tady prichazi ta je.bac.ka, neb nova RTX pojede vzdy a vsude dobre / lip. Bez obav o stuttering, k nemuz se SLi dochazi casto i pri 100fps.

Na rozepisovani duvodu, plusu, minusu a detailu toto forum neni urceno. A pokud to pomuze, ja bych si SLi znovu nekoupil. Vyzkousel jsem si a vratil se k "politice jedne karty".
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Marketa1986 1. 8. 2020 12:11

Dík moc. Ještě ji tedy nechám bejt a pak nejspíš koupím něco z řady RTX. Ono mi taky nic asi nezbude. Nevím co je stuttering, ale pokud by obrazl "zrněl, blbnul" tak s tím se fakt nechci...

Dík za radu.
Marketa1986
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 8. 2020 12:21

Defekt v obrazu. Nic, co bys chtela.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor