GPU k HP Z240 TW2

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hlavyn 5. 6. 2023 09:06

Ahoj,

mám doma asi 10 let starý PC, pomalu ale jistě odchází do křemíkového nebe, ale jelikož neustále rotuji mezi dvěma byty s tím, že používám MacBook, tak mi stačí něco na basic brouzdání, hraní starších her a občasný edit fotek v Lightroomu (ano, i Lightroom můj 10 let starý PC zvládal :-D)..Mám teď možnost vzít v práci vývojářský PC HP Z240 TW2 za 3 tisíce, ale je třeba tam vyměnit GPU, aby to fungovalo - snad se nepletu. Moje otázka tedy zní, jakou grafickou kartu byste mi doporučili? Mě napadla např. GTX 1650 z bazaru? Rád si nechám poradit a snad tenhle odkup aspoň trochu dává smysl. Díky. :-))

HW specifikace:

Procesor: Intel Xeon E3-1245 v5@3,50GHz
RAM: 2x8GB - 2 modul (DIMM 1-3) ECC DDR4 2133MHz
HDD: SSD SATA - 256 GB
GPU: Nvidia NVS 510 (4x Mini Display port) - proběhne výměna
4x USB 2.0
6x USB 3.0
2x Display Port
Naposledy upravil Hlavyn dne 5. 6. 2023 12:42, celkově upraveno 1
Hlavyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 6. 2023 09:09

GPU chces menit kvuli hram?

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/nvidia-gk107.g109

Na cokoliv krom her bude NVS510 ok, proto se ptam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlavyn 5. 6. 2023 10:10

Ano, přesně tak. A jde mi o to, aby to ještě utáhl ten zdroj, co tam bude. Bohužel to tam za informaci neměli, ale na webu jsem našel něco o 400W zdroji.
Hlavyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 6. 2023 11:18

Nemá smysl, protože tyhle towery mají grafiky whitelistovaný v BIOSu. Pokud nejseš masochista, tak se na to vybodneš. V opačném případě přeji hodně štěstí s hledáním grafiky, kterou ti ten tower "sežere".
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 6. 2023 11:47

Jedině snad vybrat možnost z těch osazovaných: https://support.hp.com/ca-en/document/c04887696#AbT7
Quadro K620 by měla být výkonnější, pokud to ale stojí za to.

EDIT - Možná oželet tisícovku a vyzkoušet bazar https://pc.bazos.cz/inzerat/169823003/g ... 2-cuda.php
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 6. 2023 13:52

K1200 není na seznamu podporovaných karet, takže též nemusí fungovat (a pravděpodobně nebude). Z podporovaných karet max. tu FirePro W7100, která má zdaleka nejvyšší výkon a i zde bych se ptal, zda-li to má opravdu smysl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlavyn 5. 6. 2023 14:05

Díky za info. Pokud tam nepůjde dát obyčejná AMD nebo Nvidia grafika na hraní, tak to pravděpodobně měnit nebudu a hraní oželím. Informace, že tam ty grafiky nedám, mě každopádně překvapila, protože je plnej YouTube videí, jak to tam na pohodu dávají.
Hlavyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 6. 2023 14:39

Praxe z korporátu: Korporát si objedná stroj za prakticky 100 000,- Kč do dohledového centra, požadavek: konektivita min. na 16 monitorů. Stroj s 2x K620 objednán u HP, z alzy zakoupena pak 2x PNY Nvidia NVS 810; po zapojení 810 do systému - no dice, systém se ani nezapne. Řešeno s podporou HP ... "nepodporované zařízení". NVS 810tky se mi tu nevyužité válí do teď, řešeno jinak přes K620tky, integrované výstupy a dvěma kusy USB 3.0 video adaptérů.

A tahle "běžná praxe" je u HP WKS towerů už od nepaměti. Neříkám, že to nevezme žádné karty, ale máš 90% šanci, že to co koupíš ti ten tower prostě nesežere. Pokud máš možnost přehrabávat jednu grafiku za druhou a zkoušet co bude či nebude fungovat.......
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlavyn 7. 6. 2023 23:02

Tak jsem tam zkusil dát prehistorickou grafiku ze starýho PC a všechno šlape, jak má. Vypadá to tedy, že tam žádný whitelist není. I tak díky za pomoc!
Hlavyn
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků