Palit ATI 1950 PRO 512MB PCIe

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod solfan 8. 6. 2007 11:02

Zdravim, prave mi prisla tato karta Palit ATI 1950 PRO 512MB PCIe.
Chcem sa opytat niekoho kto ju ma, alebo niekoho kto vie poradit ;-), ci ju ma aj s tym cervenym krytom na ventilatore. Mne prisla bez. Je to problem?
http://www.palit.biz/en/products/ati_pc ... .html#spec
Dik.
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 6. 2007 11:09

Problém to určitě není. Alespoň, dokud se ti na PC nezačnou zobrazovat různé "artefakty".. Pak už by to problém byl :wink:
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod solfan 8. 6. 2007 11:16

nerozumiem presne co chces povedat ;-) zeby to teda horsie chladilo ked tam nie je ten kryt?
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod Radim Štěpanec 8. 6. 2007 14:01

některé novější X1950Pro už ten červený kryt nemají. Možná je to chyba výroby, nicméně nemá to vliv na chlazení. Paradoxně je to plus pro Vás, můžete bez problémů případně vyměnit ventilátor
Radim Štěpanec
Junior

Odeslat příspěvekod glider 8. 6. 2007 16:36

hod sem foto :wink:
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod solfan 8. 6. 2007 16:50

jasne...hodim ;-) a napisem aj par viet k tej karte ked ju nahodim do pc...ale az buduci tyzden, alebo este cakam na procak :-)
Inac dodavka od p. Stepanca v pohode (vdaka), prislo to do troch dni, takze no problemo.
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod kurcatovium 8. 6. 2007 20:40

Ten plast je tam spíš pro okrasu a lehce usměrňuje tok vzduchu... Takže pokud by to nevadilo prodejci při případné reklamaci (že jsi plast sám ztratil) tak není problém.
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 9. 6. 2007 08:51

...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod solfan 10. 6. 2007 12:43

Je to ona...len moja je PRO ;-)
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod solfan 12. 6. 2007 08:44

No tak som ju dal do PC ;-))) teda tu kartu...
Inac som si prezeral ovladace a sa s nimi trosku zoznamoval ;-) (doteraz som mal nvidiu...) a bolo tam aj nieco na overclocking, teda nastavovanie taktov, nie zeby som to nejako chcel pouzivat, ale dalo sa to odomknut, a potom tam bolo nieco ako automaticke zistenie nastavenia taktov...tak som to klikol a karta sa "asi" zacala taktovat, ale trosku zacal aj piskat, tak som to stopol...tak a teraz neviem, ci sa zacal viacej tocit ventilator, alebo cim to bolo (je pravda ze uz bolo vela hodin, tak som to potom moc neskumal ;-))...
Vie niekto o com hovorim?
Dik
solfan
Junior

Odeslat příspěvekod dnv 13. 6. 2007 19:22

neviem či tipujem správne,ale Palit a niektorí iní výrobcovia zvyknú na niektoré série graf.kariet montovať miniatúrne pípatko/hlavne na karty s extra nárokmi na napájanie/ a to sa ozve,keď je nedostačujúce napájanie zo zdroja alebo zo zbernice,alebo z obidvoch,proste,keď je karta nejakým spôsobom "podvýživená"
dnv
Mírně pokročilý