ULTIMATE X1950PRO - přehřívání

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Artass91 30. 12. 2007 13:03

Bibendum píše:
Artass91 píše:
N3RF píše:Saphire 1950Pro/512 se hreje fest a neni problem 100stupnu. Teplota vysoka, nikoliv vyjimecna a znamenajici zniceni. Radeony proste hreji vic. Kdyz ji mas pretocenou v uzavrene bedne prehriva se a dela artefakty. Mne se pri prehrani rovnou vypne a pomuze reset. Kdyz chces taktovat musis mit bud otevrenou case, ofukovat dalsim vetrakem nebo pomoci Atitraytools nastavit otacky vetraku rovnou na max. To se mne osvedcilo, ale je to dost hlucne. Jinak sestava s pretaktovanym A-Venice 3000+ na 2,5Ghz/1GB ram/Radeon 1950Pro 512MB ma pri zatizeni spotrebu neco malo pres 200W. S temi 400wattovymi zdroji tady zbytecne vysilujete. Pokud ma nejaky slusny, nevidim problem proc by to neutahl.

Ano hřeje víc, ale není možný, aby na defaultní hodnoty měla víc jak 70C a ještě ktomu 256Mb. Moje ASUSka je default mám větrák na 100% a stejně topí strašně, protože heatpipe vubec nehřeje když na ni šáhnu a to je moc špatný takže zítra oddělám chladič a znovu ho nasadím a počítám, že to pujde jak má :wink:k/quote]

U těch Asusek jsem to četl bohužel víckrát že nedoléhá chladič, ale většinou stačilo jen dotáhnou ty šroubky na zadní straně karty. Já jsem s tím ale žádné problémy neměl. Ty tvoje teploty určitě nejsou normální, já mám v zátěži na své max 72st. a to mám ten větrák zregulovaný v Ati Tray Tools manuálně na 30%. Napiš pak jak jsi to vyřešil.
MB: Gigabyte MA69VM-S2, CPU: AMD Athlon X2 4400+@2300 s Freezerem Pro, RAM: Transcend 4Gb CL5@800Mhz, ZDROJ: Trust 570W Dual Fan, VGA: ASUS x1950Pro (581/1404) 256Mb, HDD: Western Digital 80Gb ATA@7200 rpm/8Mb,
Artass91
Kolemjdoucí

Předchozí stránka