Výber/kúpa grafickej karty - porovnania ATI vs Nvidia

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 4. 2008 12:21

ja mam rok stary fortron a tam toto pridavne napajeni neni :D
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Petr67 13. 4. 2008 12:27

Zase ATI :-/ Psal jsem, že mi max. vyhovují ovladače nVidie, poskytují mj. i možnost přispůsobit poměr stran při jiném, než nativním rozlišení a musel bych se všechno učit znova :-(
Jdu rozebrat PC a zjistit jednak výkon zdroje a jestli nemá přece jen to napájení pro GK.

Jinak se mi výběr zůžil na tyto modely: (které mají v Alfě skladem)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K000000D8G
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K000000ETQ
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K000000DK4

To už bude asi jedno, který vezmu, že..
HP Probook 450 G3
HifiMan HE 400i + Audinst
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Monitory Presonus Eris 4,5
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 4. 2008 12:30

"poskytují mj. i možnost přispůsobit poměr stran při jiném, než nativním rozlišení " -to umi i ATI

pridavne napajeni neres, kdyztak bude ke karte prilozena redukce ;)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 4. 2008 12:35

Devastor: njn nemuze to mit kazdej zdroj, taky jsem menil ASUS zdroj protoze to nemel :) Nicmene pri upgradu na vykonejsi grafiku se pocita i s vymenou toho zdroje prave kvuli vyssi spotrebe :)

,,"poskytují mj. i možnost přispůsobit poměr stran při jiném, než nativním rozlišení " ,,

a ja to neumim doted :D asi se do tech ovladacu kouknu at nemam ty NFS tak roztahnuty :D

Petr67: Redukce byva prilozena , popr stoji par kc. Ale zjistit ten zdroj by bylo dobre, jestli je to nejaky noname 250W tak by to moh byt problem.

Koukam ze diskuse je celkem prinosna :) ono 8600GT a 2600XT potazmo 3650 maji stejny vykon :) Jen ta GoldenSample edice vypda vazne dost dobre za ty penize

Jinak z tech tri - GB ma osazene kvalitnejsi soucastky, ale pasivni chlazeni si muzes dovolit jen pokud mas dobre vyreseno vetrani sktine. Vykon je vicemene sumafuk, lisit se bude jen v zavislosti na pouzitych pametech. Je s podivem ze na jejich testovaci sestave dava leadek nejvyssi score - prave ten asi bude mit nejeke lepsi pameti.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod abuk 13. 4. 2008 13:01

myslim, že tam nebude skoro žádná rezerva radši nějakej silnější kup
abuk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 4. 2008 13:04

abuk: rezerva na co? u zdroje? proc? ani pri zatizeni mu cela sestava neprekroci 200 Wattu. Cili i suntacky EC 350W to ,,prezije,, jestli ma nejaky fortron 350W tak se nemusi bat.

http://www.ddworld.cz/graficke-karty/te ... m-133.html
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Wentura 13. 4. 2008 13:59

jestli nechces ten Gainward, tak vem ten ASUS
Gigabyte ma pasiv a Leadtekuv chladic vypada uboze
vykonove na tom budou vsechny stejne, jenom ten Gainward je lepsi
Wentura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 13. 4. 2008 14:31

Díky, rozebral jsem PC a posílám vám fotky střev. Hledal jsem napájecí konektor, ale nenašel. Snad budete mít lepší oči :-)
Jinak potěšující je výkon zdroje, je to 400 W, těm ostatním údajům o ampérech nerozumím. Taky místa na grafiku není nic moc, chtělo by to nějakou štíhlejší.
Vzhledem k tomu přídavnému napájení odpadají karty GTS, 9600 GT, které by mi výkon zdroje umožnil :-S
Škoda toho Gainwardu, moc by se mi líbil :'(
Píšete o jakési redukci, o co se konkrétně jedná?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
HP Probook 450 G3
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Junior

Odeslat příspěvekod Wentura 13. 4. 2008 15:09

ten gainward klidne kup a k nemu priber tuhle redukci:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0D40008B9
a neni co resit
ten zdroj neni zadna kvalita (slovo srot by bylo presnejsi) ale 400W to utahne vpoho,
protoze by to utahl i 300W ;-)
tak to ber
Wentura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 13. 4. 2008 15:20

Takže se můžu kouknout i na GTS karty?
Omlouvám se, hardware jsem si sám nikdy neskládal, proto možná hloupý dotaz. Do té redukce musím zapojit oba obyč. konektory, nebo stačí jeden? A můžou to být ty, co mám volné v PC?
HP Probook 450 G3
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Junior

Odeslat příspěvekod Wentura 13. 4. 2008 15:53

presne ty dva, ktere jdou videt na te posledni fotce
na GTSku se klidne koukni ale vykon bude stejny jako ma ten pretaktovany Gainward, jenomze je o pětikilo drazsi
potom uz jenom HD 3850 nebo 9600GTčko.
Ty karty jsou mnoooooohem vykonnejsi, u tvojeho PC by si to zas tak moc nepoznal a ten tvuj nekvalitni zdroj by s tim asi mel potize
Wentura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr67 13. 4. 2008 16:08

Super, tak ještě zkusím mrknout na GTS, ale s největší pravděpodobností vemu ten Gainward GT.
Ještě ale musím uvážit, zda do PC nebudu v budoucnu něco přidávat, protože si zadrbu všechny napájecí konektory :-)
HP Probook 450 G3
Audio Technica MSR7
iBasso IT01
Fiio X1 2 gen.
Petr67
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 4. 2008 16:38

Zdroj nebudi ve mne moc duvery...ony jsou Watty a Watty :) to ze ma 400W neznamena ze musi prezit zatizeni 200W. Kor kdyz koukam kolik toho v tom pc mas (2 disky, 2 mechaniky, PCI karta...). Ale taky myslim ze to zvladne. Ale jsetli prezije i ty dalsi 2 roky, nez pak koupis ten novy pc...

Kvalitnejsi 400W fortron stoji kolem 1000,-Kc nebo OEM 430W Seasonic by ti stacil i do noveho pc. ale to uz je na tobe.

GTS se nevyplati, uz v dobe vydani to byla spatna karta s malym vykonem za moc penez, Gainward GT GS bude lepsi volba.

Jo a kdyz udelas poradek v kabelazi, taky tomu neublizis. Lepsi proudeni vzduchu snizi teplotu komponent. Sice chapu ze ten kdo umistil ten napajeci konektor doprostred by zaslouzil povesit za...usi... do pruvanu.

PS: redukci jeste nekupuj, vetsinou byva prilozena, napr ja mam doma 2 zbytecne :D
Naposledy upravil Gruppe dne 13. 4. 2008 16:43, celkově upraveno 1
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 13. 4. 2008 16:41

kdyztak budes muset koupit toto :D Obrázek http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 600000009F

ale jestli chces kupovat 8600GTS za 2500 tak to uz rovnou muzes koupit za 3000 9600GT :roll:
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 13. 4. 2008 16:47

poslouchej, kdyz tak koukam na ty fotky, jakym smerem ti fouka ten vetrak vzadu??? Mne prijde ze je nainstalovany blbe a fouka smerem dovnitr!

Spravne proudeni by melo vypadat takhle:
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=3

Zaroven si vsimni precizniho usporadani kabelu :) Takhle si s nima dokazu hrat i ja hodiny :D
Gruppe
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka