Ati 2600XT AGP - problém s drivery (7.10)

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mito86 4. 12. 2007 23:49

Hmm.... ale to sa mi dost predrazi ta karta ked pripocitam aj zdroj:) uvidime, ak nepojde tak to budem riesit potom:) ale dikes, btw ta 2600 pci express nema problemi s ovladacmi pod linux?
Mito86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cyber.j 14. 12. 2007 16:43

Mám podobný problem jsou to dva dny co jsem koupil GK Saphire RADEON HD 2600 XT AGP Ve 2D režimu je vše ok ale v kdž chci spustit hru tak se objeví hláška že se mam ujisti jestli mám nainstalované directx a zkontrolovat ovladače ale bohužel fungují jen ty s přiloženého cd :-/ :-/
cyber.j
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ambi 16. 12. 2007 13:51

Zdravím... tak včera jsem nacvaknul kartu do AGP slotu a těšil se, jak si po dlohuý době zahraju CSS se slušnýma fpskama... Namísto toho jsem byl rád, když se mi i přes nějaká ta chybová hlášení naisntalovaly Catalysty 10 a pak jsem nespustil jedinou hru... Věřil jsem, že nové 7.11 vše napraví, tak jsem je ještě s klidným vědomím stáhl a spustit. A vyskočilo mi to populární hlášení že není kompatibilnía atd... Ted ale nevím, většina z vás, kteří mají stejný problém alepson spustila hru, bo nějakej straší 3DMark ale mě vždy jen naběhne úvodní obrazovka, pak to černě problikne a jsem z5 na ploše... Je to skutečně softwarová chyba? Dělala mi to i moje stará 9600, ale tam jsem byl přesvědčen že odsloužila...
MB: Gigabyte M56S-S3; CPU: AMD Athlon X4 630 + Arctic Cooling Freezer 64 Pro; GPU: Power Color 4870 1GB; RAM: Patriot 2x1GB 4-4-4-12; ZDROJ: Corsair VX450W; HDD: Westerd Digital 640AAKS
Ambi
Junior

Odeslat příspěvekod Marek1967 25. 12. 2007 20:29

http://www.visiontek.com/teksupport/dri ... river.html stahni si odsad ten 7.11 full driver, me uz to jede skvele :-)
Naposledy upravil Marek1967 dne 26. 12. 2007 03:13, celkově upraveno 1
Marek1967
Junior

Odeslat příspěvekod POLKARF 25. 12. 2007 22:02

Marek1967 píše:http://www.visiontek.com/teksupport/drivers/7.11n_XP_driver.html stahni si odsad ten 7.11 full driver, me uz to jede skvele :-)

Můžu ovladače od Visionteku nainstalovat na kartu od Sapphire?
Liberate tuteme ex inferis.
POLKARF
Junior

Odeslat příspěvekod Weightlifter 25. 12. 2007 22:04

To že jsou na stránkách visiontec ještě neznamená že jsou od visiontecu, to jsou normál original ovladače pokud vím, jinak zkuste 7.12 které už vyšly
Co nejde silou, jde ještě větší silou!
HTC Touch PRO Raphael
Weightlifter
Junior

Odeslat příspěvekod Marek1967 25. 12. 2007 22:55

Weightlifter píše:To že jsou na stránkách visiontec ještě neznamená že jsou od visiontecu, to jsou normál original ovladače pokud vím, jinak zkuste 7.12 které už vyšly
Marek1967
Junior

Odeslat příspěvekod ji.dok 26. 12. 2007 10:23

Konečně se mi podařilo nainstalovat Catalysty 7.12 pro HD 2600 XT DDR3 ve verzi AGP tak, aby fungovaly akcelerace Direct Draw, Direct3D i textur portu AGP ( v dxdiag). Netvrdím, že to je univerzální postup, ale mně se osvědčil. Originální ovladače 7.12 jsou upraveny podle návodu na http://home.comcast.net/~exdeus/ati-hd2x00/#details tzn., že jsou doplněny soubory

C:\ATI\SUPPORT\[Current Version]\Driver\Driver\XP_INF\CX_*****.inf
C:\ATI\SUPPORT\[Current Version]\Driver\Driver\CX_*****.INI a
C:\ATI\SUPPORT\[Current Version]\Driver\Driver\INSTALL.INI.

1. Odinstalovat předchozí ovladače v ovládacích panelech i s použitím např. DH Driver Cleaner – restart.
2. Nainstalovat ovladače ze složky umístěné ke stažení na

http://rapidshare.com/files/79125461/7- ... P.rar.html

3. Pokud instalátor nepozná grafickou kartu, provést instalaci přes aktualizaci ovladače v ovládacích panelech – systém – HW – správce zařízení. Restart do nouzového režimu.
4. V nouzovém režimu přepsat soubory ati3d1ag.dll a ati3duag.dll ve složce C:\Windows\system32. Tyto soubory jsou součástí výše uvedeného balíčku. Restart.
5. Instalace dokončena, enjoy.
ji.dok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 444WeTip 1. 1. 2008 19:05

Ten návod som skúšal... nejde. Iba mi to zblblo PC. To že nepozná tak nepoznalo, ale ani potom to nepoznalo, tak som istallol z CD gk a potom ovladace 7.12 a zblbla mi grafika v programoch. tak som tam dal 7.11 a zatial ide v poho... :-B . Ale hry nic... ani jedna. Iba take co maju primitivny, nevivinuty framelimiter alebo antialiasing... a vyhladzovanie textur... (CoD1 a CoD United Ofensive, 18 WoS Séria) :(
444WeTip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek1967 2. 1. 2008 16:54

Ja jsem tam dal to svoje (ty catalysty co sem pridal) a vsechny hry mi jdou v poho.
Marek1967
Junior

Odeslat příspěvekod 444WeTip 3. 1. 2008 15:01

Marek1967 píše:http://www.visiontek.com/teksupport/drivers/7.11n_XP_driver.html stahni si odsad ten 7.11 full driver, me uz to jede skvele :-)

Ten driver, tak ako vsetky, nema vpliv na hry, nainstalujem vypise suces a ako keby nic... nic sa nestane pise ze su nainstalovane ale grafika hlasi ze tam mam furt tie stare ktore som odinstaloval pred mesiacmi este aj pred odinstalaciou Windows.... OMG! :evil:
444WeTip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek1967 3. 1. 2008 17:50

No, me jedou v pohode, bez problemu... Netusim cim by to mohlo byt :-(
Marek1967
Junior

Odeslat příspěvekod weber 3. 1. 2008 22:08

Jak už bylo několikrát napsáno, Drivery jsou funkční/nefunkční pravděpodobně podle toho jaký čipset má základovka.
Tzn. pokud budete uvádět, že drivery Vám fungují/nefungují napište i čipset.
weber
Junior

Odeslat příspěvekod _setuid_H 4. 1. 2008 19:03

V nadpisu zmíněná grafická karta po nainstalování catalistu 7.12 zobrazí u 99% nových her pouze černou obrazovku. S původními ovladači, tuším 7.10, grafická karta pouze špatně zobrazuje textury, které jsou nečitelné nebo fialovo - zeleně zbarvené. S Omega Drivery je obraz ze všech prozatím mnou testovaných ovladačů nejlepší, avšak textury jsou pořád špatné. V gothicu 3 nejdou přečíst poměrně často titulky. NFSMW je úplně odrovnané. COD1 pracuje skvěle.

Ještě vizkouším ty visonteky.

Konfigurace
Zdroj 550W
MB - KuDoz 7X/400A (Athlon XP 1466Mhz)
Sapphire Radeon 2600 HD (AGP)
_setuid_H
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek1967 4. 1. 2008 21:17

_setuid_H píše:V nadpisu zmíněná grafická karta po nainstalování catalistu 7.12 zobrazí u 99% nových her pouze černou obrazovku. S původními ovladači, tuším 7.10, grafická karta pouze špatně zobrazuje textury, které jsou nečitelné nebo fialovo - zeleně zbarvené. S Omega Drivery je obraz ze všech prozatím mnou testovaných ovladačů nejlepší, avšak textury jsou pořád špatné. V gothicu 3 nejdou přečíst poměrně často titulky. NFSMW je úplně odrovnané. COD1 pracuje skvěle.

Ještě vizkouším ty visonteky.

Konfigurace
Zdroj 550W
MB - KuDoz 7X/400A (Athlon XP 1466Mhz)
Sapphire Radeon 2600 HD (AGP)A/quote]

Stejna jako ty(uplne) a s temi od visiontecu (nejsou od visiontecu, jsou od ati, ale jsou tam jen dany) bez problemu.
Marek1967
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka