ATI Radeon HD3870/3850 - testy, recenzie - diskusia

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pakin 17. 2. 2008 15:42

Nevim, ja mam tu puvodni a na hluk, ani na teploty si nestezuju, takze mi to prijde celkem jedno, mne se navic libi, jak je cervena..:D

Ale ta nova taky nevypada spatne..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smazin 17. 2. 2008 16:00

no nevipada,ale na vzhledu nezáleží,no pokud ti nejde vidět do skříně :wink:(ale chcu ji hlavně proto že chci taktovat a když je pasiv tak to uchladí oněco líp nebo ne?,o chlazení pasivem sem nečetl jestli je to učinější než aktiv,samozřejmě záleží v obou případech jaký ten chladič je no)
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod Pakin 17. 2. 2008 16:14

mne prave do skrine videt je, takze se mi vice libi ta puvodni..

no, pasiv sice chladi dobre, ale stejne tam musis mit nejaky aktivni prvek, ktery na to bude foukat, protoze kdyz se ten pasiv rozehreje, tak uz se nebude mit kam odvadet to teplo..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chito 17. 2. 2008 17:46

Pakin píše:Nevim, ja mam tu puvodni a na hluk, ani na teploty si nestezuju, takze mi to prijde celkem jedno, mne se navic libi, jak je cervena..:D

to máš dobré, mám stejnou kartu jako ty a mám vysoké teploty (v zátěži kolem 95C v klidu kolem 60C). Je sice pravda, že ventilátor není vůbec slyšet, ale raději bych chtěl nižší teplotu (zatím to řeším přes manuální regulaci v rivatuneru, ale nefunguje to na 100 procent)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skuska 18. 2. 2008 11:33

Mam taku otazocku, akurat vyberam HD 3870 na alze a saphire ponuka dve temer rovnake karty jedna ma jednoslotove chladenie a druha dvojslotove. Rozdiel je cca 500,- Sk. Oplati sa priplatit vzhladom k hlucnosti za to dvojslotove? Alebo oboje bude hucat ako krava? Planujem v buducnosti (tak cca 6 mesiacov) kupit na to iny chladic.
skuska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod smazin 18. 2. 2008 12:13

no,hlučnosti bych se v případě těchto modelů nebál :wink: ,ale když chceš měnit tak ber levnější(já bych neměnil a bral bych ten dvouslotový) :wink:
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod chito 18. 2. 2008 13:49

bral bych také dvouslotový (zvlášť ten nový od sapphire je fakt dobrý)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pakin 18. 2. 2008 21:01

chito píše:
Pakin píše:Nevim, ja mam tu puvodni a na hluk, ani na teploty si nestezuju, takze mi to prijde celkem jedno, mne se navic libi, jak je cervena..:D

to máš dobré, mám stejnou kartu jako ty a mám vysoké teploty (v zátěži kolem 95C v klidu kolem 60C). Je sice pravda, že ventilátor není vůbec slyšet, ale raději bych chtěl nižší teplotu (zatím to řeším přes manuální regulaci v rivatuneru, ale nefunguje to na 100 procent)f/quote]

ja mam v klidu 40 a v zatezi maximalne 75 stupnu...asi mas spatne vetranou skrin, nebo ty karte topis nejakou jinou komponentou v jejim okoli..;)
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chito 18. 2. 2008 21:41

skříň mám větranou poměrně dobře (case Gigabyte Aurora 3D 570, je ale fakt, že pod grafikou je satelitní karta a ta také hřeje).
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pakin 18. 2. 2008 21:48

joo, tohle je paradni skrin, taky jsem o ni premyslel jeden cas.. :) no nevim, mozny to je, ze ji topi ta karta, jesi ma nejaky extremni teploty..
Pakin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod linuxak7 19. 2. 2008 13:43

CPU:QX6700;ASUS P5NT;280GTX; PSU ENERMAX Liberty 500W
linuxak7
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod chito 19. 2. 2008 18:21

pěkné seřazení karet podle výkonu http://www.computerbase.de/artikel/hard ... ancerating (jen nevím proč jsou tak velké rozdíly v jednotlivých recenzích)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirek Jahoda 19. 2. 2008 18:38

linuxak7 píše:Nová recenze HD3870 X2
http://www.xbitlabs.com/articles/video/ ... tmll/quote]

Tak na xbitech nejelo CF ani v Call of Duty 4 nebo ET: QW (což mě taky jen pod Vistou, pod XP v demech ne). Po HardOCP druhej nejhorší výsledek HD 3870 X2.

Nechtěl bych vidět průměrné hodnocení, to by autory fanATIci asi ukamenovali...
Mirek Jahoda
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mimous 20. 2. 2008 16:22

chtěl bych tuthe grafiku, nejspíš od SAPHIRu, mám 22"LCD s 1680*1050, bude to stačit na nové hry?
mimous
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka