ati 3870 a zelené HD video

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod phetronius 25. 1. 2008 10:09

pánové... prosím o radu:
mam ati gigabyte raden 3870 (512,ddr3). vše jede krásně, 3dmark05 na 16666 bodů, v ničem problém až na přehrávání videa: pokud si spustím divx film, jede to normálně, pokud ale spustím HD wmv soubor (např. trailer Tiberium) tak vidím že se to přehrává, ale je to zelené a sem tam červené... mám zapojená CRT monitor přes dvi to vga redukci, kodeky mám k-lite (na těch samých jsem spustil tenhle trailer na mém druhém kompu a vše v pohodě...) nevíte čím to může být? je to problém s redukcí? nebo s nějakým kodekem od ati? nebo mám něco nastavit v catalystech (8.1) ? fakt budu rád za jakoukoliv radu...
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nexflex 25. 1. 2008 16:27

Urcite mas jen WMP 9tku.Nainstaluj min.10tku verzi
nexflex
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 25. 1. 2008 19:21

Najlespie to pobezi na WMP11 :wink:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ufi 25. 1. 2008 19:45

máš v obou kompech stejný graf. karty? tam bych viděl problém. nevím jak gigabyte, ale třeba asus má v nastavení grafárny funkci splendit, která když je zaplá v některých režimech co to tam nabízí, tak mám to video zelený taky. i ve wmp11. je to nějaká funkce na čistčí obraz.
nikdy neříkej nikdy. to bylo: kdo si může takovej hnus koupit (roomster). a už ho mám doma.
Ufi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SKK1903 25. 1. 2008 19:48

problém je jen v jedné věci... formát HD WMV umí přehrát pouze kodek Windows Media Professional, kterej je obsažen ve WMP11 a myslím že i v WMP10, takže nejlepší věc, kterou uděláš je že si nainstaluješ WMP11 a pak spustiš to video... a ještě bys mohl sem napsat, jak to šlo :D
SKK1903
Junior

Odeslat příspěvekod phetronius 29. 1. 2008 09:07

Tak problem byl v kodecích (filtrech). v media playeru classic jsem musel nastavit přehrávání na filtr Haalali (nebo jak to je;) anebo to přehrávat v KMplayer (či jak to je:)) a pak to jede krásně. nevím proč to dělá ale dělá... ale jinak jede grafika výborně, takže to neřeším, teo přepnutí mne natolik nezatěžuje abych se zbavil fajn grafiky:)
phetronius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Epe 29. 1. 2008 09:32

grafiky se nezbavuj, tou to neni. Zeleny wmv je "uplne normalni" a uz se to tu probiralo xkrat ;)
Epe
Mírně pokročilý