ATI RadeonHD2600XT, 256 GDDR3, AGP

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tono99 30. 1. 2008 23:24

Mate niekto skusenosti s touto GK?? ATI RadeonHD2600XT, 256 GDDR3, AGP

Vykon, ovladace, ....

VDAKA
tono99
Junior

Odeslat příspěvekod decried 30. 1. 2008 23:27

Na AGP je asi lepsia X1950pro. 2600XT ma vyssi vykon iba v novsich hrach a tam ich uz brzdi CPU. S ovladacmi boli nejake problemy, riesilo sa to tu, hladaj.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TFSi 30. 1. 2008 23:43

Mám.
Sice hry moc nehraju, ale na 3d renderování (Invertor, SolidWorks) v pohodě. Složitější modely s materiálovými odlesky a poloprůhlednostmi šlapou realtime (narozdíl od mé původní ATi Radeon 9600Pro, kde jsem musel někdy čekat i několik desítek vteřin)
Drivery používám originální z CD výrobce - veškeré novější jsou nepoužitelné (už aby AMD / ATi najala někoho, kdo umí dělat drivery).

Výkon ti přesně neřeknu, ale co jsem zkoušel tak se sestavou P4 2.8HT; 2GB DDR + tato karta Crisis (demo) na Win Vista šel v nativním rozlišení 1280x1024 a ve středních detailech bez problémů.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior

Odeslat příspěvekod tono99 31. 1. 2008 00:06

TFSi píše:Mám.
Sice hry moc nehraju, ale na 3d renderování (Invertor, SolidWorks) v pohodě. Složitější modely s materiálovými odlesky a poloprůhlednostmi šlapou realtime (narozdíl od mé původní ATi Radeon 9600Pro, kde jsem musel někdy čekat i několik desítek vteřin)
Drivery používám originální z CD výrobce - veškeré novější jsou nepoužitelné (už aby AMD / ATi najala někoho, kdo umí dělat drivery).

Výkon ti přesně neřeknu, ale co jsem zkoušel tak se sestavou P4 2.8HT; 2GB DDR + tato karta Crisis (demo) na Win Vista šel v nativním rozlišení 1280x1024 a ve středních detailech bez problémů.2/quote]

ja by som chcel prevazne na hry, tiez mam P4 3.0 GHz, takze myslis, ze by na tom novsie isli? mam P4 3GHz MSI Neo-2 865 PE, 2GB DDR + spominana karta
tono99
Junior

Odeslat příspěvekod TFSi 31. 1. 2008 00:58

Nevím, jaké jsou rozdíly v nárocích mezi demo verzí a plnou hrou, ale pokud se nebudou nějak výrazně vyšší, tak si myslím, že s touhle kartou nebude problém. No a pokud by už tahle sestava nestíhala, tak čtyřková Pentia jdou celkem slušně taktovat (pokud dobře chladíš) a co jsem zkoušel, tak i tahle karta je stabilní i ve vyšších taktech :wink:

Jak říkám: ve hrách se moc nevyznám, takže by to chtělo ještě vyjádření od někoho "od fochu".
TFSi
Junior

Odeslat příspěvekod tono99 31. 1. 2008 07:53

TFSi píše:Nevím, jaké jsou rozdíly v nárocích mezi demo verzí a plnou hrou, ale pokud se nebudou nějak výrazně vyšší, tak si myslím, že s touhle kartou nebude problém. No a pokud by už tahle sestava nestíhala, tak čtyřková Pentia jdou celkem slušně taktovat (pokud dobře chladíš) a co jsem zkoušel, tak i tahle karta je stabilní i ve vyšších taktech :wink:

Jak říkám: ve hrách se moc nevyznám, takže by to chtělo ještě vyjádření od někoho "od fochu".j/quote]

A hovoril si ze Viste to slo, ale ktovie co to bude robit v XP a ci vlastne zozenem nejake schopne ovladace

A od akeho vyrobcu mas tuto kartu, ja som nasiel momentalne iba SAPPHIRE
tono99
Junior

Odeslat příspěvekod TFSi 31. 1. 2008 11:22

Ano, od Sapphire.
Drivery jsou bohužel těžkou kotvou pro tuhle kartu :( Karta má dle mého za ty peníze (já jí kupoval za něco málo přes 2k) vynikající výkon.
Bohužel co jsem zkoušel, tak jediné jakš-takš kloudné drivery jsou pro Windows Vista. Na WinXP používám ty originální dodávané Sapphirem. Ve všech novějších byl nějaký problém (od přebarvování textur až po úplnou nefunkčnost 3D režimu). Na Linuxu jsou také drivery nepoužitelné - tam 3D režim nespustíš ani omylem :(

EDIT: kartu jsem kupoval tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50156
a podle seznamu zboží už jí "práskaj" i HIS a další firmy. Když jsem jí kupoval já, tak stála o něco míň a sapphire byl jediný výrobce.
A taky není od věci pročíst diskusi pod produktem ;)

Btw, i když je chladič na kartě celkem tichý tak okamžitě šel dolů a nasadil jsem na ní AC Accelero S2.
TFSi
Junior

Odeslat příspěvekod tono99 31. 1. 2008 20:06

TFSi píše:Ano, od Sapphire.
Drivery jsou bohužel těžkou kotvou pro tuhle kartu :( Karta má dle mého za ty peníze (já jí kupoval za něco málo přes 2k) vynikající výkon.
Bohužel co jsem zkoušel, tak jediné jakš-takš kloudné drivery jsou pro Windows Vista. Na WinXP používám ty originální dodávané Sapphirem. Ve všech novějších byl nějaký problém (od přebarvování textur až po úplnou nefunkčnost 3D režimu). Na Linuxu jsou také drivery nepoužitelné - tam 3D režim nespustíš ani omylem :(

_b]EDIT:[/b] kartu jsem kupoval tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50156
a podle seznamu zboží už jí "práskaj" i HIS a další firmy. Když jsem jí kupoval já, tak stála o něco míň a sapphire byl jediný výrobce.
A taky není od věci pročíst diskusi pod produktem ;)

Btw, i když je chladič na kartě celkem tichý tak okamžitě šel dolů a nasadil jsem na ní AC Accelero S2.l/quote]

V tom pripade to radsej necham tak a zoberem bud to HD 2600 Pro, alebo NX 7600 GS.
Inak este stale som sa nedopatral k tomu aky je rozdiel medzi GT a GS .... :(
tono99
Junior

Odeslat příspěvekod daivory 1. 2. 2008 11:46

GS mela puvodne ddr2 a gt ddr3. Ale nekteri vyrobci davali na gs i ddr3, treba gainward, dale se lisily jeste taktem na jadre coz jde ale dotaktovat. na dnesni hry uz jsou celkem nepouzitelne. S 2600xt neudelas chybu. s ovladaci problem nemam. mam verzi 8.1.
Kdyby jsi chtel brat 2600pro tak jedine s dd3. na hry v zadnem pripade neber grafiku s ddr2. v 3d marku 2005 delam s 2600xt necelych 12000. s 7600gs ddr3 jsem delal 5500. sice 3d mark je na h***o ale apson trochu to ukaze "vykon". crysis mi jede na medium vse v pohode
daivory
Junior

Odeslat příspěvekod tono99 1. 2. 2008 11:58

daivory píše:GS mela puvodne ddr2 a gt ddr3. Ale nekteri vyrobci davali na gs i ddr3, treba gainward, dale se lisily jeste taktem na jadre coz jde ale dotaktovat. na dnesni hry uz jsou celkem nepouzitelne. S 2600xt neudelas chybu. s ovladaci problem nemam. mam verzi 8.1.
Kdyby jsi chtel brat 2600pro tak jedine s dd3. na hry v zadnem pripade neber grafiku s ddr2. v 3d marku 2005 delam s 2600xt necelych 12000. s 7600gs ddr3 jsem delal 5500. sice 3d mark je na h***o ale apson trochu to ukaze "vykon". crysis mi jede na medium vse v pohode

Lenze momentalne som nasiel iba kartu SAPPHIRE - DDR3, a tej sa bojim kvoli ovladacom na WinXP
tono99
Junior

Odeslat příspěvekod daivory 1. 2. 2008 12:42

mam ji sice v pcie a s ovladaci problem nemam..nemuzu rict jak je to s agp.
daivory
Junior

Odeslat příspěvekod TFSi 1. 2. 2008 15:39

Drivery, které se ke kartě dává Sapphire na CD jsou v pohodě. Jak je to s jejich výkonem netuším - 3D Mark kvůli tomu instalovat nehodlám.

Problémy s novějšími ovladači mohou být (či nebýt) taky u každého chipsetu. Já mám na desce Intel 875P a prosincové Catalisty 3D režim nerozjely vůbec (zůstala černá obrazovka) a v lednových šel 3D režim v pohodě, akorát mi čas od času měnil některé barvy textur na modro (ne ve hrách).

Třeba se ATi polepší a vydá konečně kloudné drivery i pro XP a hlavně Linux ;)
TFSi
Junior

Odeslat příspěvekod tono99 1. 2. 2008 16:07

TFSi píše:Drivery, které se ke kartě dává Sapphire na CD jsou v pohodě. Jak je to s jejich výkonem netuším - 3D Mark kvůli tomu instalovat nehodlám.

Problémy s novějšími ovladači mohou být (či nebýt) taky u každého chipsetu. Já mám na desce Intel 875P a prosincové Catalisty 3D režim nerozjely vůbec (zůstala černá obrazovka) a v lednových šel 3D režim v pohodě, akorát mi čas od času měnil některé barvy textur na modro (ne ve hrách).

Třeba se ATi polepší a vydá konečně kloudné drivery i pro XP a hlavně Linux ;)_/quote]

cize presvedcil si ma, ze SAPPHIRE nezoberiem
tono99
Junior

Odeslat příspěvekod Dopamin 1. 2. 2008 16:27

Já jsem si zvolil Radeon 1950Pro misto 2600XT. Ale asi by to vyslo nastejno. Jde poznat, ze tyto procesory uz na ne moc nestaci. Ja osobne mam Athlon XP 3200+. Hry jedou v pohode, ale uz od nich nemuzes ocekavat zapnute vyhlazovani atd.

Nejvetsim probleme jsou ty OVLADACE. Mnozi pisi, ze jim neco nefunguje atd. Napr. mě neustale padá ten Unreal 3, což člověka naštve, ale je to tak nějak jediná hra u které to pozoruji.

ATI vydalo tzv. HotFix k ovladacum 8.1, ktere to mely vse vyresit, ale nic moc, tak snad ty dalsi ovladace.
Bud dobry :)
Dopamin
Junior

Odeslat příspěvekod Dopamin 1. 2. 2008 16:38

daivory píše:GS mela puvodne ddr2 a gt ddr3. Ale nekteri vyrobci davali na gs i ddr3, treba gainward, dale se lisily jeste taktem na jadre coz jde ale dotaktovat. na dnesni hry uz jsou celkem nepouzitelne. S 2600xt neudelas chybu. s ovladaci problem nemam. mam verzi 8.1.

Co máš prosím Tě za PC sestavu, že máš 12000 bodíků v 3dMark 05. Já jsem naměřil ´´pouhých´´ 7300 bodů.

1. Nebyl to 3dMark 03?
2. Nebo mas kartu s PCIe a nejaky sikovny procesor?
Bud dobry :)
Dopamin
Junior

Další stránka