Ovladače ATI saphire 2600XT 256 DDR3 AGP

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Simpi01 14. 2. 2008 19:37

mám P4 2,8 GHz se základní deskou HP085ch a zdroj 350 Eurocase a pořídil sem si tuhle grafickou kartu.
Snažím se trochu vyladit ovladače a nějak mi to pořád nejde. Zkoušel jsem Catalysty z cédéčka i nejnovější ze stránek sapphire. Ale skončil jsem v situaci, že mam nainstalovaný ovladače i catalyst control center, ale CCC mi nejde nikdy zapnout.
Zkoušel jsem i Omegy, ale ty mi nechtěj po startu nikdy naběhnout a píšou chybu...

Tak by mě zajímala nějaká pozitivní zkušenost s ovladačema na Pentiu, popřípadě jak docílit toho, aby se CCC zase zapnuly(reinstal sem zkoušel).

A ještě k přetaktování. dočet sem se, že tahle karta by měla jít dobře přetaktovat, ale i když jsem to v CCC(když to ještě šlo) odemkl, tak mi to šlo přetaktovat jenom přes ten CCC(a tam mi to povolilo jenom o 10%), když sem zkusil Ati Tool, tak se mi nepovedlo uložit žádné další frekvence-vždycky mi to skočilo zpátky :(

to je asi všechno :wink: dík za reakce
Naposledy upravil Simpi01 dne 14. 2. 2008 20:59, celkově upraveno 2
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod daivory 14. 2. 2008 19:48

taktuji to pres RivaTuner v2.06
daivory
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simpi01 14. 2. 2008 20:59

dyť to je pro nVidie a tohle je ATI
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod daivory 15. 2. 2008 00:12

Myslim, ze je to jak pro ati, tak pro nvidii. To ale nic nemeni na tom, ze mi ma 2600xt lze taktovat v teto verzi
daivory
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kapr24 16. 2. 2008 02:08

Nedávno sem si jí objednal. 100% mi nefungovaly ani jedny ovladače. Tak sem alespoň zkoušel najít ty s nejmíň chybama...

7.7 ..... ( kartu nikdy nenašly )
7.8 ..... ( kartu nikdy nenašly )
7.12 ... ( kartu nikdy nenašly )
8.1 ..... ( kartu našly, ale při jakékoliv zátěži došlo k pádu systému )
8.1 Hotfix ... ( kartu našly, ale při jakékoliv zátěži došlo k pádu systému )
8.42 ........... ( kartu našly, ale chyby v directx 9 a 8 )
8.432 ......... ( kartu našly, ale chyby v directx 9 a 8 )
8.42 z dodaného CD ... ( kartu našly, ale chyby v directx 9 a 8 )
Nejnovější Omegy ....... (omfg, pak už jen do stavu nouze a odebrat)

Nejlepší výsledek byl s ovladači z dodaného CD. Chyby byly "pouze" ve spolupráci s directx 8 a 9.

*****************************************************

Call of Duty 2
výkon - pokaždé velmi vysoký (1280x1024, full detaily)
chyby - hlavně v texturách (byly načteny vždy špatně a většinou jinak)
stromy - celofialové
zbraň - světélkující duhová
vojáci - často měli na hlavě texturu granátu nebo neměli hlavu
tváře - plastiky, bez očí, někdy jakoby kovové (sochy ?)
zem - textura nazi vlajek nebo obličeje vojáka
budovy - světélkující duhová nebo tyrkysová tapeta
na nebi - jakoby shluk barevných reflektorů (že by vícejaderné slunce ?)
výbuchy - často fialové čtverce
sníh - kovová barva (rtuť)
v directx 7 - vše! plně normální (no ale postrádalo to efekty z 8 a 9)

Medieval 2: Total War
navigační menu - úplně v prd*** (s jinými písmeny)
rychlá bitva - kolem kamery "kouř" textur z menu (nedalo se z něj vyletět - šel spolu s kamerou)
jednotky - když byly v dálce - zakrývaly je šedý/fialový obdélníky
koně - bez hlav (vypadali celkem dobře i bez nich)
voda - fialový nádech, někdy zbízka kovová

Counter-Strike: Source
pár beden - duhově světélkovalo
menu a ukazatele - (radar, náboje) byly rozhozený a nečitelný
jinak - ok

*****************************************************

Moje sestava:
Asus K8N-E (nVidia nForce3 250Gb)
Athlon 64 3000+ (2000 MHz) s754
1280 (1024 + 256) MB DDR 400MHz
Eurocase 400W (12V~25A; 3,3V~28A)

Zkoušel jsem různý postupy včetně reinstalace Windows.
Nic nepomohlo - kartu jsem do 14ti dnů vrátil. Peníze už jedou zpět. :)

Co již vím...
1) Ati má hůře zpracované ovladače než nVidia.
2) AGP verze karet od Ati nebrat. Na PCI-E věřim nadále v normální funkčnost.
3) Sem debil, kterej nerozchodí ani grafickou kartu.

Pozitivní zkušenost s ovladači nemám a přeji hodně štěstí. :|

Já si teď schánim náhradu. Bohužel tak 5x slabší, ale myslim, že s lepšíma ovladačema...
kapr24
Junior

Odeslat příspěvekod Simpi01 16. 2. 2008 10:31

koukam, že sem na tom vlastně eště docela dobře :D
mě jenom přijde, že mi nejede na maximum
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 16. 2. 2008 11:05

Bohužel je to tak, AGP karty spolu s některýma čipsetama (hlavně nvidie) = problém. Zkus 8.1 hotfix, pokud to nepomůže tak si najdi návod jak přinutit starší ovladače aby kartu poznaly.

Simpi01 píše:A ještě k přetaktování. dočet sem se, že tahle karta by měla jít dobře přetaktovat, ale i když jsem to v CCC(když to ještě šlo) odemkl, tak mi to šlo přetaktovat jenom přes ten CCC(a tam mi to povolilo jenom o 10%), když sem zkusil Ati Tool, tak se mi nepovedlo uložit žádné další frekvence-vždycky mi to skočilo zpátky :( "/quote]


Aha, takže tys kartu ještě ani nerozběh a už se jí snažíš taktovat? Sory, ale to si asi děláš *****, ne? :roll:
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod Simpi01 16. 2. 2008 12:43

:D Ne nedělam :D

Po zásahu do registrů a odstranění všech driver souboru manuálně a následném nainstalování driverů z přidaného CD už ovladače běží, jenom mi prostě přijde, že ten výkon by měl bejt trochu větší-srovnávam to s minulou kartou Radeon 9600GC, kde sem hrál Wolfenstein ET na 1280x1024 A měl sem nějakých 50 FPS trvale a těďka mi tam sice skáče 150 i víc, ale kostantně nemůžu hrát na víc než 76FPS(V ETčku sou dobrý FPS: 43, 76, 125 a dál mě to ani nezajímá :( ), když hraju na 1680x1050, tak mi tam skáče i míň(používam 43), a to to neni zrovna moc náročná hra...

Přetaktování graf. karty mi nepřijde jako velkej problém. minulej radeon šel moc dobře. A tenhle by měl jít taky, akorát CCC mi to povolí jenom o 10 procent a ta karta by měla mít na víc...teda paměti, ty pudou na víc. Core už na víc než na 860 nedostanu, pak mi to spadne.
Dřív sem taktoval v Ati Tool, kde to šlo moc doře, ale tyhle ovladače mi to nepovolej v ničem jinym.

Koukal sem na ten RivaTurner, ale nějak se v tom nevyznam :(
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod decried 16. 2. 2008 13:06

2kapr24: zatial som si vsimol ze sa ten problem objavuje v kombinacii ATI + nForce. Kamos ma GA K7 Triton, len neviem ci chipset nF2 alebo VIA KT400A a mal artefakty v hrach. Po instalacii Omega je vraj vsetko v poriadku.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 16. 2. 2008 13:34

Simpi: kdybys do toho nevrtal, zapnul sis V-sync a FPS nijak neomezoval, tak ti to poběží v pohodě.
Edit: teď znovu koukam na ty čísla. Jakou máš sakra frekvenci monituru??? Nebo jakej máš důvod omezovat to konkrétně na tyhle čísla, když ne sekání způsobený moc vysokým fps v porovnání s frekvencí monitoru?

D3D hry ti jdou? Jestli jo tak vůbec nechápu na co ses vlastně ptal?
Naposledy upravil KillerZero dne 16. 2. 2008 13:58, celkově upraveno 1
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 16. 2. 2008 13:42

Simpi01: Kolik mas pro porovnani bodu v 3Dmark05 nebo 06?

(kamos ma P4 3GHz a X1950GT a v 05 jen 2900bodu, vsechno vypada dobre nainstalovane, ale mel by mit tak 6000, chysta se na format, pak se uvidi)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Simpi01 16. 2. 2008 14:58

2KillerZero: FPS na tyhle hodnoty omezuju kvůli enginu a konkrétní hře. Když hraješ, tak je nejlapší mít kostantní FPS. A na tyhle hodnoty to omezuju, protože pak vzniká díky nějakejm složitejm věcem vyšší rychlosti pohybu a dělaj se tak Trick Jumpy(kdyby tě zajímal odbornej článek, tak ti někde vyhrabu link.). je to takovej "bug" o kterym hráči vědí a využívaj toho. Něco podobnýho je v Quakovi.
Zjednodušeně: rychlejší pohyb, delší skoky atd.

2Devastator: mrknu na to po víkendu, taky mě zajímá srovnání.
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 16. 2. 2008 18:36

simpi01: Aha, takže cheaty. Nepřijde ti trochu divný, stěžovat si že ti s kartou nejde cheatovat? :roll:
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod Simpi01 16. 2. 2008 20:16

2Killer:eee, to neni cheat. Kdybys to hrál, tak bys to taky používal.
tohle tady ale asi řešit nechci. Jestli se chceš hádat o tomhle, tak jdi na nějakej herní server, kde se to hraje a tam se s tebou bude s nadšením hádat hromada lidí. Kdyby to byl cheat tak to chytne PunkBuster...

prostě mě zajímá, proč mi to nepovolí taktovat jinak, než přes CCC
Simpi01
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 16. 2. 2008 20:20

Cheat to je. Už u Q3 to byl. To že to PB nechytne na tom nic nemění. (PB chytá jen cheatování pomocí programů, tohle je bug ve hře)
KillerZero
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků