Ati Radeon HD48xx - info, testy, recenze, vykon...

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eliminator 2. 5. 2008 20:06

Dobrý den,
nejdříve bych se vás chtěl zeptat co si myslíte o této kartě? A jestli mam čekat až ATI tuto kartu vydá (hodlám v nejbližší době kupovat nové PC). Zajímalo by mě hlavě datum vydání a váš předběžný názor na tuto doposud nevydanou kartu.

// JakubL - upraven nazev
Siemens A25, Siemens A55, Motorola Mpx200, Samsung Wave

Překlepů si nevšímejte xD
Eliminator
Junior

Odeslat příspěvekod angelfury 2. 5. 2008 20:14

Na netu koluje ze by se mohly dostat do obehu nekdy v prubehu kvetna, zadne poradne oficialni testy jeste nejsou.
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Odeslat příspěvekod kmsa 2. 5. 2008 20:44

ludia vravia ze v maji a podla tlacoviek ak si dobre pamatam tak koncom maja az juny
ja uz cakam tyzden a pockam si este 2tyzdne kedze uz sample existuju tak testy pridu rychlo.
Ak vykon bude minimalne nad 8800GT a cena bude aspon do tej 8800GT tak budem cakat aj do konca maja.
Nokia N73, miniSD Kingston 2GB
múdry sa postata o seba ale ešte múdrejši sa postara aj o druhých
kmsa
Junior

Odeslat příspěvekod Danny02 2. 5. 2008 20:58

Výkon nad 8800GT??? Tak pokud budou testy co jsem viděl na netu pravdivé, kde HD4870 poráží duální 9800GX2, tak to klobouk dolu!!! 8-D
Tady se podivejte sami: http://www.ddworld.cz/graficke-karty-gp ... gx2-2.html
Na práci: počítač
Na volání: telefon
Na hraní: playstation
Danny02
Junior

Odeslat příspěvekod chito 2. 5. 2008 21:01

výkon bude určitě jiný než v těch teste (jsou až mooc optimistické, reálně bych to viděl kousek nad 9800gtx). Osobně bych počkal, protože by měly vyjít už v květnu (určitě model 4850 a 4870 by měla přijít o něco později)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Danny02 2. 5. 2008 21:04

njn, taky si říkám, ale co kdyby, ne? :) však to se dovíme :D
Danny02
Junior

Odeslat příspěvekod JSzu 2. 5. 2008 21:23

Ty testy jsou jednoznacny fake. Podivejte se na screeny s 3DMarku a GPU-Z, vzdyt tam je predelavane pismo (a to jeste jinym fontem nez ve zbytku okna :D ) v malovani. :D

A ty horni grafy jsou, jak uz nekdo na PCTf rekl, z tureckeho DD ( :D ), ktery minuly rok uverejnil testy, kde HD2900 vyhrava nad 8800GTX.

http://www.bilgiustam.com/ati-hd2900xt-8800gtxa-karsi-crysis-demo-ve-3dmark06-testleri/
http://www.bilgiustam.com/512mb-ati-hd-4870rv770-1gb-geforce-9800-gx2-crysis-ve-3dmark-2006-testleri/
Naposledy upravil JSzu dne 2. 5. 2008 21:32, celkově upraveno 1
JSzu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aikoN 2. 5. 2008 21:26

Hoši nenádavejte mi do nVidiotů, ale já článkům na ddworldu moc nevěřím... samý fake... stejně jak test radeonu 3870X2... :-|

JSzu: Teď jsem se díval na ty screeny pozorně a fakt, to písmo je nějaké divné, podle mě se jedná o obyčejnou 3870 CF nebo 3870X2 - i ta čtverka je nějaká "jetá" ...

edit: Výkon očekávám někde okolo 8800GTS ~ 9800GTX... Ale, uvidí se... ;-)
aikoN
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JSzu 2. 5. 2008 21:39

Navic se u 3DMarku nescitaji vysledky jednotlivych testu, takze tohle maj taky blbe.
Proc delaj fake, kdyz to neumi :D
JSzu
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod angelfury 2. 5. 2008 21:58

aikoN píše:Hoši nenádavejte mi do nVidiotů, ale já článkům na ddworldu moc nevěřím... samý fake... stejně jak test radeonu 3870X2... :-|

Tak tak, z ddworldu neverim ani predlozkam a zajmenum ktere se jim v textu vyskytnou :-)
Ta karta bude minimalne slapat na paty 9800GX2, pokud to bude lepsi, tim lip pro ATi.
about:blank

Sókratés: Scio me nihil scire
angelfury
Junior

Odeslat příspěvekod Danny02 2. 5. 2008 23:51

Ja tomu věřím..to bude dělo..veřte tomu..z toho výkonu nám vypadou oči z důlku :D Nevadi, že je písmo divné, možná to dělali na rychlo :D :D :D
Danny02
Junior

Odeslat příspěvekod boris588 3. 5. 2008 08:53

angelfury píše:
aikoN píše:Hoši nenádavejte mi do nVidiotů, ale já článkům na ddworldu moc nevěřím... samý fake... stejně jak test radeonu 3870X2... :-|

Tak tak, z ddworldu neverim ani predlozkam a zajmenum ktere se jim v textu vyskytnou :-)
Ta karta bude minimalne slapat na paty 9800GX2, pokud to bude lepsi, tim lip pro ATi.

Hoši, raději si něco přečtěte než něco napíšete . DD v té aktualitě uvádí že uvedenému testu sám nevěří. To že se jedná o fake, ještě neznamená že by se o tom nemělo psát...
boris588
Junior

Odeslat příspěvekod daivory 3. 5. 2008 09:05

jj nekdo se mrkl na obrazky a necet:)
daivory
Junior

Odeslat příspěvekod aikoN 3. 5. 2008 09:30

To je pravda...

Já se na ně mrkl, vím, že psali, že jim nevěří. Jenom jsem říkám, že většina testů, co tam uveřejňují, je fake...
aikoN
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tučňák 3. 5. 2008 10:11

S tím osobně já zase nesouhlasím. Mě osobně testy na DD worldu přijdou vcelku objektivní (ty, které sami provádějí). Testujou vždy na nějaké "normální" dostupné sestavě, ne vždy na high-endu, které 80% normálních uživatelů stějně nemá, takže jim ty testy potom nic neřeknou.

Taky si uvědomte, že ti lidi to dělají proto, že je to baví, je to amatérský magazín. oni se tim neživí jako ostatní u nás populární magazíny. A taky tady všichni doporučujete doporučené sestavy na každý měsíc, které sestavuje Jan "DD" Stach - šéfredaktor, a zakladatel ddworldu..
The choises we make, not the chances we take, determine our destiny
Tučňák
Mírně pokročilý

Další stránka