Dva monitory na PC - v každém jiný obsah

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Logi.76 17. 7. 2008 16:42

Zdravím,

řešim takový problém, potřebuju ve winXP rozchodit možnost, aby uživatel měl připojeny 2 LCD (nvidia 8500GT vga a DVI) jeden monitor by jel v 800x600 a druhý ten přez DVI by jel 1600x1200 ... a uživatel by si na něj zobrazoval nějaký náhledy a pracoval by v tom primarnim 800x600...

Jaksi soft ke gr kaete umožnuje pouze možnist klonovat (na obou ten samý obraz) a nebo rozšířit pracovní plochu horizontálně nebo vertykálně... což mi nepřijde jako řešení...

jde nějak docílyt toho aby se uživatel jakoby přepl do toho většího LCD tam si neco pustil pak se zas přepl do toho menšiho a tam makal ?

Dík za jakoukolif radu...

Logi
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod Peťo 17. 7. 2008 17:29

Rozšírenie plochy je to, čo potrebuješ. Potom ti driver umožní nastaviť rozlíšneie pre každú obrazovku. Celková plocha nebude obdĺžniková ale zložená z dvoch rôznych obrazoviek. A tvoju aplikáciu potom myšou presunieš do monitora vedľa.
Peťo
Junior

Odeslat příspěvekod Logi.76 17. 7. 2008 20:17

hmm no to uz mi de... 2 graf karty v 1 pc ? blbost co :) no nic jinyho asi nezbude...

= uzivatel hold nemuze poustet aplikace na Terminal ve full screenu serveru protoze by nemoh do aplikkaci na svym compu...
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod Jamhal 17. 7. 2008 20:37

co je natom sproste?? je to uplny real..ja na jednom monitore pracujem a na LCD TV pripojene cez DVI kukam film a naraz.....a tiez som mal kedysi 8500GT a slo to!! 2 GPU v 1 PC?? realita uz davno..ja mam dve.... v Nvidia Control Panel si daj dualview a pre kazdy monitor ine rozlisko a mas...potom uz len pretiahnes obraz na druhy momitor..ty pracujes v 800x600?? ani nechem vediet co delas
Jamhal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Logi.76 18. 7. 2008 06:54

800x600 v tom pracujou aslepí uživatelé... co snima mám dělat :(

No v nvidia control panelu mam na výběr jen single, clone, hosisontal span a vertical span ... bohužel dualview tam nevidim...

jestli to dobre chapu pokud chci použít dualview musim tam mit 2 stejny graf karty ? mužu mit třeba 1 integrovanou a druhou strčenou v PCIe ?

vzhledem k tomu že zakladníí deska ma jen 1 PCIe 16x slot a pak obyč + interg grafiku tak nějak nevím :)

dik za každou radu :)
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod Logi.76 18. 7. 2008 07:17

Takže poznatek... odinstaloval sem aktualni driveri staženy z netu a hodil tam ty co byly k CD a po naistalování mi to dualview nabídlo.. a je to fakt luxuni přesně to co sem potřeboval :)

dik z anakopnutí :)
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 18. 7. 2008 07:56

No je sranda ze ja rozchodil 2 monitory a jeden projektor na PC takze mam ted 3 zobrazovaci zarizeni. jedno na int GK a druhe dva na GK normalni.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý